Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy közöljem a szüleimmel,...

Hogy közöljem a szüleimmel, hogy elakarok költözni azzal a fiúval, akit ők nem nekem szánnak? Ennyire kevés anyagihelyzetből kivitelezhető? Ti mit tennétek? Várnátok amíg a másik fél is dolgozna?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, 4 hónapja dolgozom, elég keveset kapok, de jól tudok bánni a pénzzel. Több, mint 4 éve vagyok együtt a 23 éves párommal, ő még nem dolgozik, tanfolyamra jár, így neki nincs megspórolt pénze.

Nagyon szeretem a szüleimet, és tisztelem őket, de soha nem engedték a saját életemet élni, főleg a kapcsolatomba szóltak bele legtöbbször.

Tudom, hogy nekik kevés ez a fiú, nem tartják egy okos embernek, mert nincs diplomája, egyszerű kis "paraszt" családból jött. Tény, hogy nem egy túltanult fiú, de nem iszik, nem cigizik, nem drogozik, szeret engem és tisztel engem, én pedig tiszta szívből szeretem őt. Többször is engedtem, hogy beleszóljanak a szüleim a kapcsolatunkba, sajnos nem voltam túl bátor ahhoz, hogy kiálljak magamért és a barátomért. Természetesen nagyon félek amiatt, hogy egy fizetésből hogy tartjuk el magunkat, (kB havi 165ezer Ft), tudom hogy ez manapság semmire sem elég már, de szeretném a saját életem élni és azzal lenni, akit én szeretek. Ti mit javasoltok?


2019. okt. 6. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Mit javasolok? Üljetek be a középkorban az időgépbe és kapcsoljatok át a családoddal 2019-re.
2019. okt. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
99%

Ha albérletet és rezsit kell fizetnetek akkor 165eFt vidéken sem elég semmire.


165eFt-ból két ember nagyon szűkösen de meg tud élni egy darabig, de az első váratlan kiadás padlóra vágja a költségvetést. A váratlan kiadások pedig lesznek.

2019. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1 igen, tudom, hogy én is hibás voltam hogy engedtem a szüleimet elmenni ilyen messzire és tudom, hogy nekem kéne a sarkamra állni. De látva a mai árakat, abbol a pénzből egy szobát se tudnék bérelni.
2019. okt. 6. 21:42
 4/14 A kérdező kommentje:

#2 így van, ezért várom, hogy párom is elkezdjen dolgozni, de a tanfolyam még jó pár hónap és az elhelyezkedés sem egyik napról a másikra megy.

Csak addig idegőrlő a helyzet, mert hétvégén is beleszólnak a szüleim, hogy hogyan találkozhatok a párommal, mert az ő lakásukban élek stb stb. Sajnos a szorult anyagiak miatt nem tudok lépni.

2019. okt. 6. 21:44
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Párod szülei?
2019. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ők nagyon kedvesek es tündérek velem, de elég idősek, nem akarok a nyakukra menni, illetve tudom ez butaság, de a saját életemet akarom élni, nem azt, amikor valakinek nem tetszik, hogy hol van a pohár, mikor kelek fel mikor fekszek le.

Ők nem ilyenek velem szemben, de valamiért nem költöznék hozzájuk.

2019. okt. 6. 21:49
 7/14 Savlekotő ***** válasza:
38%
21 évesen attól h otthon laksz nem tarthatnak bezárva elzárva,meg nincs elengedés,könyörgés h a pároddal találkozhass,mert az kb 16 17 évig van,te ne a pasi miatt költözz hanem mert nem kezelnek felnőttként,akinél anyu apu dönti el hova mehet 21 éves felnőttként.. Bérelj szobát egyedül a pasi is ráér de legalább a saját szabadságod meg lesz..
2019. okt. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%
Ne tervezzél olyannal közös életet aki nem keresőképes!
2019. okt. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

A párod azért nem dolgozik, mert nem akar. 23 évesen még egy tanfolyammal kínlódik? Eddig mit csinált?

Egyetemisták, nappalisok, levelezősök, mindenki tud dolgozni a suli mellett, aki akar.

A szüleid véleményétől függetlenül, ha van egy ICIPICI józan eszed, akkor nem költöztetsz magadhoz és nem tartasz el egy életképtelen élősködőt.

Ha akarsz, akkor menj egyedül albérletbe, de a csávót CSAK AKKOR engedd oda, ha már lesz saját fizetése és mindenbe ugyanúgy beszáll...

Valószínűleg nem véletlen, hogy 23 évesen még mindig csak itt tart, ahol. Te lélekben vagy gyerek, ő meg... minden szempontból.

Nagyon cuki, vagy inkább szomorú, hogy ilyen kis naiv vagy. Ez a srác úgy ki fog használni téged, ahogy a szüleit is egész eddig... Ettől persze lehet, hogy tényleg szeret, de hogy nem lesz hajlandó elmenni dolgozni, amíg te eltartod, abban biztos lehetsz.

Az utolsó filléred is erre a csávóra fog elmenni, és hidd el, el fogja érni, hogy neki világi élete legyen, akár a te kényelmed árán is, te meg észre sem fogod venni, mert annyira szereted.

Hát, sok sikert.

2019. okt. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Azért egy 23 éves fiúról annyi alapján, hogy tanfolyamra jár, egy komplett jellemrajzot írni kicsit erős. Ha 35 éves lenne, és nem dolgozna, azt mondanám, hogy igazad van, de 23 éves...
2019. okt. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!