Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kaptam egy autót, de az anyám...

Kaptam egy autót, de az anyám szerint nem tudok vezetni. Mit tehetnék, hogy változzon az álláspontja?

Figyelt kérdés

3 éve van jogosítványom, napi szinten vezetek nagyvárosban, kb. kéthetente autópályán, szóval rutintalannak nem mondanám magam. Viszont saját autóm (eddig) nem volt, itt a barátomét használtam, ha hazamentem, akkor anyuét. Vidéken élek, ahová tömegközlekedéssel eljutni halál (vonattal-busszal 5 óra, és 2 átszállás, autóval pedig 1/1,5 forgalomtól függően). Ráadásul most az iskolámat is átalakítják, és míg eddig ha felszálltam a lakás előtt a trolira, az letett az iskola előtt, most szét lettek szórva az óráim, és ha szeretnék beérni a 8.15-kor kezdődő előadásra, akkor 7.10-kor el kell indulnom itthonról, míg ha autóval megyek, elég csak 8-kor. A barátom alól sem szedhettem ki mindig a kocsit... Apukám régen kamionos volt, szóval van mögötte jó pár levezetett km, és ült mellettem, látott vezetni, szóval nem csak úgy vett egy autót nekem, hogy azt se tudom, melyik pedál mire való. Ő igazából úgy van vele, hogy inkább ez, amit ő is ismer, átnézetett, és tudja, hogy jól szervizelt, minthogy mások autóit vezessem, amiket nem ismerek, nincs velük rutinom. Ezzel szemben anyukám bele van betegedve, közölte hogy meghalok az úton majd, meg minek nekem autó. Ő nagyon óvatos, autópályán is max 90-nel megy, és én pl már azért nem vezetek akkor, ha ott ül ő is, mert olyanokat csinált, hogy előztem, a folyamat közepén voltam, és elkezdett teli torokból ordítani, hogy "úristen mit csinálsz?!". És azért ez nem túl biztonságos úgy, hogy a szembesávban vagyok, 110-120-szal megyek és mellettem egy autó, közben figyelem, nem-e jönnek szemben. Rengeteg ilyen volt már, és kész stressz volt mellette a vezetés. Ő nem szeret vezetni, így városon belül 40-50-nel elközlekedik, de ahogy felmegy egy forgalmasabb útra, ki van teljesen. A nevelőapám ugyanilyen, már az autópálya gondolatától is leveri a víz.


Én meg nagyon szeretek vezetni, teljesen kikapcsol, főleg ha szólnak a kedvenc számaim. Nem esem kétségbe a reggeli forgalomban, vagy ha pl hosszabb távon kell autópályán menni, mert ha izgulnék, meg idegeskednék, csak rosszabb lenne. Nyilván figyelek, nem megyek 180-nal a 90-es táblánál, de nem hiszem, hogy akkora feneket kell ennek keríteni... Anya mégis cirkuszol, meg apával is veszekszik, hogy ezzel apa megvette a koporsómat, és gratulál neki, ezentúl nem kell majd a gyerektartást fizetnie rám, stb.


2019. okt. 8. 00:14
1 2 3
 1/22 Savlekotő ***** válasza:
89%
Eddig is vezettél,autópályán is,most h van saját elkezdte zavarni őket,ugyan simán irigy h apu vett neked autót...
2019. okt. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, akinek annyira nincs érzéke a vezetéshez mint neki, azzal nem lehet mit kezdeni. A legjobb lenne, ha szépen megtanulná, hogy csak akkor nyitjuk ki a szánkat, ha annak értelme is van.
2019. okt. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
"Ő nagyon óvatos, autópályán is max 90-nel megy, és én pl már azért nem vezetek akkor, ha ott ül ő is, mert olyanokat csinált, hogy előztem, a folyamat közepén voltam, és elkezdett teli torokból ordítani, hogy "úristen mit csinálsz?!" anyád hülye és alkalmatlan a vezetésre, nem óvatos...mondom ezt én, aki annyira nem szeret pályán vezetni, hogy hacsak nem létszükséglet, nem megyek fel - nem a sebesség miatt amúgy (gyorsforgalmin megyek 110-120szal), hanem egyrészt rühellem a monotonitását, másrészt kis autóim vannak-voltak-lesznek, nem vicces, amikor le akarnak tolni a kamionok ... (2014-ben voltam utoljára, akkor valamelyik német autópályán)....aki ennyire fosik a vezetéstől, mint anyád, annak megtiltanám, hogy volán mögé üljön
2019. okt. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
6%
Majd ha lesz időm,megsajnállak.
2019. okt. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Agybaj.

Nyilvánvalóan tudsz vezetni és hasznodra válik az autó.

2019. okt. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
4%
A hétvégén csak 12en haltak meg az utakon. Szóval anyukádat is meg lehet érteni.
2019. okt. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
19%
Gyakorolj minél többet.
2019. okt. 8. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Anyukád nyavajog, mert nősz fel, és ebben is kicsúszol a kontrollja alól. Tudta, hogy vezetsz, de eddig nemigen látta. A beleordítás veszélyes, állítsd le őt! És tanuljon meg ő vezetni!
2019. okt. 8. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

Anyád nem tud vezetni. Amit művel, az kész életveszély, hogy 90-el cammog a pályán.

Vezess nyugodtan, de mondd meg neki, hogy ő nem utazhat veled a te kocsidban.

2019. okt. 8. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%
Eltérő a ritmusotok, anyád meg ezt az alkalmat is kihasználja, hogy apádba belekössön és őt hibáztassa mindenért.
2019. okt. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!