Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha te összeveszel a gyerekedde...

Ha te összeveszel a gyerekeddel, elmondod a párodnak/házastársadnak?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem a kérdés, mert nekem anyám folyton rohant apához, amikor még anno összevesztünk. Persze mindig úgy adta elő a sztorit, hogy azt elfelejtette megemlíteni, hogy ő miket mondott, folyton ő volt az áldozat. Húgommal is ugyanezt játszotta, összeszólalkoztak és már rohant apához panaszkodni, de abban a hergelős stílusban, hogy direkt ránk uszítsa.

Azóta mar szerencsére elköltöztem, de ezt sose felejtem el neki, mert szerintem undorító hogy apánkat a saját gyerekei ellen hergelte, és azt sose mondta, hogy ő miket vágott a fejünkhöz.

Gyerekként is nyugodtan válaszolhatsz, hogy a te anyud/apud is ilyen-e.


2019. okt. 8. 12:58
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam meg a kérdést: az elmondással nincs semmi baj, csak a történet kisarkításával és uszítással.
2019. okt. 8. 12:59
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nálunk ez nem volt szokás. Nem is lett volna értelme, mert nem az volt a hozzáállás, hogy a másik szülő ugrott volna ránk. Inkább minket védett volna a másik szülő, ha tényleg nem csináltunk semmi rosszat :D
2019. okt. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
En nem szoktam elmondani, egyrészt igyekszem türelmes lenni, bármi is van.Inkább védem a gyerkeimet, minthogy a férjemnek mondjak valamit is.A férjem viszont ilyesmi,ha gond van közöttünk,akkor egyböl panaszkodik a gyerekeknek, és bizony kisarkitva mond el mindent,önmagát meg fényezi.Nem valami becsülendõ dolog.
2019. okt. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem mondom el ha nem feltétlen szükséges.Egymás közt a gyerekkel rendezzük le a dolgot.
2019. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Dehogyis.

Lerendezem a gyereket es kesz. De keves konfliktus van koztunk, inkabb a felesegem es a gyerekek kozott van tobb.

2019. okt. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Még kicsik a gyerekeim, a legnagyobb is csak 8 éves. De csinaltak mar felfordulást, amit csak akkor mondtam el a ferjemnek, ha "muszáj" volt. Leborítottak egy festéket pl, vagy a szomszédhoz átrepült a labda..:D Később sem tervezem őket "beárulni" minden piszlicsáré dologgal, de biztos lesz olyan dolog amibe muszaj lesz bevonnom az apjukat is. Termeszetesen azt is elmondom majd, ha valamiben én vagyok a ludas. Volt már ra példa, hogy megmondtam hogy lekiabáltam a fejét, de megbántam.
2019. okt. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. okt. 8. 15:44
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem mondom el, de ő elkotyog mindent az apjának. 9 éves :D
2019. okt. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
El, mivel egy család vagyunk és együtt oldjuk meg a gondokat. Ez a normális
2019. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is hozzátartozik, hogy nem panaszkodni szoktam, hanem elmondom mi történt. Fordítva is így működik és a gyerek is így csinálja.
2019. okt. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!