Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy hamvasztást akarok majd?

Figyelt kérdés
Semmiképpen sem szeretnék koporsóba kerülni, inkább hamvasztás. A végrendeletet hogyan szokták intézni? Igazából más nem fontos, de ezt mindenképp így szeretném.
2019. okt. 8. 17:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Anyu, apu, ha meghalok akkor majd hamvasszatok el.

Ennyi.

De miért gondolod hogy előbb halsz meg mint ők? Beteg vagy?

2019. okt. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Ezt én sem értem, általában a szülők mennek el előbb. Nálunk ez temetésekkor felmerülő téma, mindenki tudja a másik álláspontját.
2019. okt. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
28 vagyok, ügyvédet keressek akkor vagy kinek mondjam, ha nem nekik? Tesóm nincs.
2019. okt. 8. 18:13
 4/18 A kérdező kommentje:
A mi családunkban nem volt még hamvasztás amúgy és nem is téma az ilyesmi.
2019. okt. 8. 18:14
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Így, ahogy leírtam. Anyu, apu, ha meghalok azt akarom hogy elhamvasszanak.

Mehetsz ügyvédhez is, írhatsz vegrendeletet


De megegyszer: miért halnál meg előttük?

2019. okt. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Ezt velük beszéld meg mindenképpen, mert ha nincs házastársad, felnőtt gyereked, akkor a szülőket fogják megkérdezni, szóval kellene tudniuk, hogy hamvasztást szeretnél. Nem tudom, ezt érdemes-e végrendeletbe foglalni. Ha a legközelebbi hozzátartozó nem tud a végrendeletről, az általában a temetés után kerül elő szerintem. Ha meg tudnak róla, akkor megbeszéltétek amúgy is.


Miért foglalkoztat ez ennyire? Beteg lennél?

2019. okt. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%
Köss temetkezési szerződést, ott megrendelheted és kifizetheted előre amit szeretnél.
2019. okt. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%
mi a heréért nem tök mindegy, hogy természetszerűleg, ki hal meg előbb és miért nem?? a kérdésre miért nem lehet válszolni minimális belekötés, okoskodás nélkül?
2019. okt. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

8!


Volt rá válaszolva. Mindenki válaszolt rá. Rajtad kívül.

2019. okt. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
Ezt a szüleiddel beszéld meg,mert a végrendeletet csak a temetés után szokták felbontani.
2019. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!