Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti szüleitek is ezt csinálják?

A ti szüleitek is ezt csinálják?

Figyelt kérdés

Amikor a helyemben mondanak valamit, na azzal ki tudnak kergetni a világból.

Pl.: az anya csomagolni készül valamit és valaki megkérdezi hogy segítsen-e neki. Erre mi a válasza?: Nem köszi, majd X (én) segít.

Na és itt most nem a segítséggel van a gond, hanem azzal hogy csak úgy kijelenti és nem megkérdezi hogy segítek-e.

Vagy mama mondja hogy kéne a boltból sütihez valami hozzávaló amit elfelejtett ezért külön vissza kell menjen a városba (vidéken lakik). Erre szüleim: X (én) úgyis megy holnap, majd hoz neked.

És itt is ... amúgy is mondtam volna hogy én hozhatok, de neeeem nekik meg kell szólalni hogy majd én elintézek mindent.. (amit amúgy is felajánlottam volna neki )

Ez engem nagyon zavar, de főleg amióta látom hogy a barátom szülei (ő 2 évvel idősebb tőlem) őt mindig MEGKÉRDEZIK előbb hogy segít-e vagy el tud menni ide vagy oda stb. , szóval felnőttként kezelik, én meg mint egy kisgyerek..

Veletek is ezt csinálják?? Főleg a huszonévesek véleménye érdekelne, de megírhatja más is akivel ez van vagy már leszoktak róla. ÉS ha leszoktak róla akkor hogy mikor és hogyan.

21/L



2019. okt. 9. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Velem is próbálkoztak egyszer-kétszer, de én már gyerekként sem hagytam és nem érdekelt, ha leszidtak miatta. Nem vagyok csicskás és ne ossza be senki az időmet ilyen lekezelő stílusban. Szerintem ez iszonyat megalázó.
2019. okt. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha úgyis megcsinálod nem mindegy? Amúgy meg majd ha elköltözöl leszoknak róla. :)
2019. okt. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
99%
Volt már ilyen. A nevemben ígértek meg másnak valamit, segítséget. Ez pár alkalommal fordult elő. A gond az volt, hogy én magamtól nem ajánlottam volna fel, mert nem értem rá, nem volt időm azzal foglalkozni, meg eleve nem fair, ha más osztja be az időmet. Veszekedni nem akartam mások előtt, megcsináltam. De utána négyszemközt anyának elmondtam, hogy többet ilyet ne csináljon, mert ezzel kellemetlen helyzetbe hoz. Úgy tűnik megértette, mert a pár alkalom után, már nem volt több ilyen.
2019. okt. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Anyukamnak van erre hajlama.

Pl. (tudom, ez nem egeszen ugyanaz) sokszor elofordult, hogy apukamat kerdeztek, (vagy eppen en kerdeztem) es o valaszolt helyette. Volt, hogy raszoltam, hogy apu velemenyet szeretnem hallani (pl. hogy hogyan erzi magat).


Az, hogy a nevemben igernek segitseget masnak, az azert 18-20 eves korom korul abbamaradt. Akkor 5 evig egyetemre jartam, kulon laktam. Utana volt meg egy idoszak, amikor szuleimnel laktam. Azt hiszem, akkor mar nem volt ebbol konfliktus.


Szerintem ez akkor fog nalad is megszunni, ha kulon koltozol, es megszokjak, hogy megvan a sajat eleted, a sajat elfoglaltsagaid, es meg kell kerdezniuk, raersz-e.

2019. okt. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezek nem olyan nagy dolgok, de akkor is idegesítőek.

Ha meg valamire kapnak egy nekik nem tetsző választ akkor olyan a szokásos lelkiterror meg megsértődés.

Olyankor hagyom hadd duzzogjanak, de azért mégis oda böknek valamit amivel bűntudatot próbálnak ébreszteni

2019. okt. 9. 11:45
 6/11 A kérdező kommentje:
A költözés már folyamatban van amúgy, még az a remény bennem van hogy akkor hátha nem próbálnak már nevelni akarni, meg stb
2019. okt. 9. 11:46
 7/11 anonim ***** válasza:
98%

Meg annyit:

Egyszer egy nagyobb munkarol volt szo, es apukam mondta, hogy egy rokonunk mondta, hogy a fia is jon majd segiteni. En meg visszkerdeztem, hogy a fiaval egyeztetett-e? Mert egy ilyen igeretet en csak akkor tudok komolyan venni, ha az illeto maga is tud rola es raer, nincs ellenvetese. A fiu 20 ev folott volt akkor mar.

Emlekszem, apukam kicsit meglepodott ezen a logikan. ;-)

2019. okt. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt nálunk is.Anyukám odaadta a dolgaimat a barátnője lányának és engem meg se kérdezett.
2019. okt. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is hasonló a helyzet. És a kedvencem, amikor csak bekiabálnak a szobámba és azt várják, hogy egyből ugorjak. Ha mondom, hogy mindjárt megyek, mert éppen befejeznék valamit még pár percig, erre az a válasz, hogy ne mindjárt hanem rögtön, vagy meg hogy jó akkor ne segíts és 3 napig hallgathatom, hogy fiú létemre hagytam mondjuk, hogy anyám cipelje az asztalt. És a legbosszantóbb, hogy amúgy olyan dolgokról van szó, ami simán várhatna és egyébként pont emiatt a stílus miatt már inkább fel sem ajánlom, hogy segítek.


18/F

2019. okt. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálam most a munkahelyen szokott hasonló nekki. Dolgozom, egyszer csak hallom, hogy "majd X megcsinálja". Mintha nekem végtelen időm lenne és soha semmi dolgom mert úgyis ráérek. :D
2019. okt. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!