Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet az oka, hogy a fiam...

Mi lehet az oka, hogy a fiam ennyire nem tud nekem megnyílni?

Figyelt kérdés

20 éves fiam van ès azt kell róla tudni, hogy èrzelmi dolgokban nagyon ritkàn nyílik meg nekem, legfőkèppen baràtnő tèmàban nem. Ovodàs koràban mèg őszintèn elmondta, hogy ki tetszik neki, de kisiskolàs koràban màr kevèsbé, sőt utàlta, ha erről kèrdezgetjük, ès úgy voltunk vele, hogy majd kinövi. Kb 7-8 èves lehetett, amikor az osztàlyfőnöke elmondta, hogy van egy làny akièrt oda van a fiam. Anyàmnak elkezdetem dicsekedni a fiam előtt, hogy szerelmes lett, hàt erre a fiam olyan düh rohamot kapott, hogy elkezdett törni-zúzni, úgy kellett őt lefogni, nem tudtuk hova tenni, ezt a megnyílvànulàsàt. Amikor felsőtagozatos lett, volt olyan, hogy az egyik tanàrjától tudtam meg, hogy együtt van valakivel (persze gyerek szerelem volt mèg). Megkèrdeztem tőle, hogy ezt nekem miert nem mondta el, erre ő flegmàn azt vàlaszolta, hogy semmi közöm hozzà. Akkoriban vetettem fel az apjának, hogy nem-e kène vele elbeszèlgetni a szexről, de a fèrjem hallani sem akart róla, úgy volt vele, hogy a mai gyerekek megtudnak mindent az internetről. Próbàltam vele èn beszèlgetni vele, de szóba sem akart velem àllni ezzel a tèmàval kapcsolatban. Kèsőbb amikor màr olyan 15 èves volt, volt egy komolyabb kapcsolata, de azt is akkor tudtam meg, amikor már pàr hete együtt voltak. Hónapok teltek el, amikor màr vègre bemutatta nekünk. Egyszer anyàm megkèrdezte tőle, hogy vèdekeznek-e, erre ő úgy kiborult, màrmint a fiam, hogy azonnal eltávozott ès hetekig nem àllt szóba a nagyanyàval. Közèpiskolàs koràban is voltak komolyabb kapcsolatai, akkor is elèg keveset beszèlt a baràtnőjèről, úgy kellett belőle mindent kihúzni. A szex tèmàt, akkor màr nem mertem előhozni. Jelenleg ugyanitt tartunk. Múltkor megtudtam az egyik ismerősömtől, hogy làtta a fiamat együtt sètàlni egy kislànnyal ès mèg ismerem is azt a lànyt egy nagyon aranyos làny, de a fiam teljesen màst mondott nekem, hova megy. A múltkor egy kicsit ittasan jött haza, olyankor valamennyire megnyílik. Megkèrdeztem tőle, hogy ugyan mièrt nem tud hozzàm őszinte lenni. Azt a vàlaszt kaptam, hogy èn anyàmmal mindíg azt èreztettük vele, hogy szègyenbe akarjuk őt, hozni a szerelem tèma kapcsàn.

Nem tudtam hova tenni a dolgot. Vègigondootam az èn gyerekkoromat ès arra jutottam, hogy engem is mindig kikèrdeztek ès viccelődtek velem, ezügyben, de engem ez soha nem frusztrált ès az öcsèmnèl is ugyanez volt.

A màsik meg amièrt haragszok a volt fèrjemre (azóta szèt mentünk), hogy amikor itt van kèt főtèmàjuk van a fiammal, a politika ès a munka. Mondtam neki, hogy miert nem kèrdezi meg, hogy miujsag a csjokkal, erre csak annyit mondott, ha akar róla beszèlni, akkor úgyis felhozza ő a tèmàt.

Egyèbkènt nem rossz ember a fiam. Mindenhonnan szinte csak pozitív visszajelzèst kapok róla.

Ezzel kapcsolatban viszont teljesen tanàcstalan vagyok.

50/N



2019. okt. 9. 12:04
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Èn soha semmi rosszat nem akartam az èn fiamnak. Ugyanúgy tettem, amiket anyàm én velem, de engem ez soha nem zavart. Soha nem gondoltam volna, hogy az én fiamat ez lelkisèrüttè teszi.
2019. okt. 9. 12:26
 12/34 anonim ***** válasza:
96%
De miért kell erről nyaggatni? Úgy csinálsz mintha lányod lenne. Ők könnyebben megnyílnak, ez tény. Te konkrétan túrkálsz a magánéletében. Másokkal beszéled ki. Még fiatal, kuszák az érzéséi, majd ha olyan lesz, bemutatja. De addig én erről, hogy van e vkije nem faggatnam. Nincs más téma?
2019. okt. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
68%

11!

Persze hogy nem zavart, mert te nő vagy!

Egy fiú ilyen dolgokról nem szeret beszélni az anyjával. Ezt el kell fogadni. Ha akarja, majd elmondja.

2019. okt. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Szeretnèm, màskèpp csinàlni innentől. Tisztàban vagyok vele, hogy ezt elrontottam. Ès sajnàlom hogy erre előbb nem jöttem rà. Csak azt nem tudom hogy inenntől kezdve, hogyan alakítsam vele a kapcsolatom.
2019. okt. 9. 12:31
 15/34 anonim ***** válasza:
92%

11: De a fiad nem te vagy. Nem ugyanúgy kell vele bánni, mint veled az anyukád. Ráadásul ő fiú, te nő. De egyébként is mindenki más egyéniség.

50 évesen lehetne már jobb dolgod, mint faggatni a felnőtt fiadat, mint egy kisgyereket.

2019. okt. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

"Soha nem gondoltam volna, hogy az én fiamat ez lelkisèrüttè teszi."


Az első kirohanása után vehetted volna a lapot, és tanulhattál volna az esetből. Ennek ellenére még jópárszor eljátszottad ugyanezt annak ellenére hogy tudtad ez mennyire kellemetlen a fiadnak... Csodálkozol?

2019. okt. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyertek az elottem szolokkal.


Kerdezo, egyebkent te magad (fiadat idezve) megadtad a valaszt a nyitokerdesre.


"Mi lehet az oka, hogy a fiam ennyire nem tud nekem megnyílni?"


"Azt a vàlaszt kaptam, hogy èn anyàmmal mindíg azt èreztettük vele, hogy szègyenbe akarjuk őt, hozni a szerelem tèma kapcsàn."


Tanacsom:

Innentol maximalis tapintattal kezeld a temat. Mindig csak hallgasd meg, de sose faggasd. Es ne mondd tovabb anyukadnak a hireket. Add meg neki a lehetoseget, hogy o mondja el neki, akkor es annyit mondjon, ahogyan o helyesnek tartja.

2019. okt. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Bizony ugy van, ahogyan 16-os irta.


"Kb 7-8 èves lehetett, amikor az osztàlyfőnöke elmondta, hogy van egy làny akièrt oda van a fiam. Anyàmnak elkezdetem dicsekedni a fiam előtt, hogy szerelmes lett, hàt erre a fiam olyan düh rohamot kapott, hogy elkezdett törni-zúzni, úgy kellett őt lefogni, nem tudtuk hova tenni, ezt a megnyílvànulàsàt."


Itt bizony le kellett volna esnie a tantusznak, hogy soha tobbe ilyet nem szabad csinalnod! Es ez 12 evvel ezelott volt!

2019. okt. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Mikor engem 24 évesen anyu számonkért, h miért nem mondok el neki semmit, ez volt a válaszom : én miért mondják el neked mindent, ha te is képtelen vagy nekem megnyílni, ha kérdezlek??? Ekkor anyu nekem azt mondta, h ő erre sose gondolt, h talán egyenrangú félként is beszélgethetnénk. Mindig tudni akart mindent rólam, de magából sose adott semmit, csak az ő szüleinek panaszkodott, néha elcsíptem 1-1 ilyen beszélgetés részletet.

A másik, pedig gyermekkoromban emlékszem, h próbáltam neki elmondani a problémáim vagy a jó dolgaim, ha kérdezte, de egyik fülén be, a másikon ki... Tudtam akkor is, h neki is sok problémája van, csak nekem nem mondja el, ha kérdezem. Gyorsan megtanultam, h fölösleges anyunak bármit is mondani. 29 éves vagyok, talán most kezd rendeződni a kapcsolatunk.


Nem tudom a pontos helyzeted, lehet, h nálatok nem is ez a helyzet, de érdemes ezen is elgondolkodi. Én azt tapasztalom, h az emberek mindig könnyebben megnyílnak nekem, ha először én nyitok feléjük. Te mennyire vagy nyitott felé?

2019. okt. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

14: Mondd meg neki, hogy ezentúl nem fogod kérdezgetni, természetesen nem azért, mert nem érdekel, hogy mi van vele, csak nem szeretnéd a kérdéseiddel zaklatni. De tudja, hogy ha bármi van, akkor neked elmondhatja, meghallgatod szívesen.

De ezt is csak egyszerűen, nem kell ragozni, nem kell átmenni túl érzelmesbe.

2019. okt. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!