Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem utazhatok, mert a szállás...

Nem utazhatok, mert a szállás nem all inclusive? Ennek mi értelme van, miért kell így félteni?

Figyelt kérdés

Anyáékkal annyi a nyaralás, hogy júniús-július környékén elmegyünk egy hétre kocsival Horvátországba, mert ott van a nevelőapám családjának nyaralója. Ott már általában a határ előtt összeveszik mindenki mindenkivel, és megfogadjuk, hogy kocsival többet nem utazunk, de aztán mégis megyünk minden évben... Szóval az egyik ez, a másik meg augusztus-szeptember körül egy all inclusive, tengerparton fetrengős nyaralás Törökországban, ott két hétig igazából a szálloda területét el sem hagyjuk, utána meg hallgatom, hogy úristen milyen drága volt. És ez szerintem teljesen pénzkidobás, mert ennyi erővel itt is elmehetnénk wellnessezni, nem kell ahhoz órákat repülőn tölteni, aztán a semmi közepén feküdni a 40 fokban.


Most hívott három barátnőm magával, Portugália a cél (Lisszabon, és a környékén pár kisebb falu/város). Azt beszéltük, hogy mivel úgyis egész nap úton leszünk reggeltől estig, felesleges a drága szálloda ilyen-olyan wellnessel, teljes ellátással, mert úgysem használnánk ki. Szóval a szálloda, amit választottunk, kicsit olcsóbb, és csak reggeli van az árban, de igazából központi helyen van, szép és az értékelések alapján is jónak tűnik. De anya azon problémázik, hogy mit fogok én ott enni így, meg hogy milyen veszélyes így elmenni valahova, miért nem lehetett úgy foglalni, hogy teljes ellátással. Azért, mert most ha pl a város másik végén vagyunk, egyszerűbb beülni ott helyben valahová (és a tripadvisort pl bármikor megnyithatjuk, hogy mi a jó hely a környéken). Ahelyett, hogy bumlizzunk vissza a szállásra, aztán miután ettünk, újra vissza a városba, stb. Meg szerintem sokszor az all inclusive ár irreálisan drága, és nem is azért megyünk, hogy annyit együnk napi 4-5x, hogy mozdulni se tudjunk.

Erre hogy ő így már el sem akar engedni, minek találtam én ezt ki, hogy mehetett bele ebbe... Mintha Portugáliában nem lennének éttermek, vagy kávézók, komolyan. És most ezt hallgatom napok óta, hogy hogy lehet így megszervezni valamit, hogy azt sem tudjuk, hogy fogunk majd enni, és mit.


2019. okt. 13. 09:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Hány éves vagy?
2019. okt. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
Hány éves vagy?
2019. okt. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
anyád nem normális
2019. okt. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok.
2019. okt. 13. 09:55
 5/17 anonim ***** válasza:
98%
Anyád nem komplett. Értelmes ember tud magának kaját szerezni akkor is, ha nincs all inclusive.
2019. okt. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Tervezz meg egy nagyjábóli tervet. Keress ott éttermeket, és mutasd meg őket anyudnak, hogy "ekkor és ekkor itt és itt" esztek majd. Akkor megnyugszik, hogy nem vagy totálisan életképtelen.

Ki fizeti az utat?

2019. okt. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
11%
Tapasztalatlan utazóként valószínűleg sokkal drágábban fogtok étkezni, mint az all inclusive szállodában. A költségek féken tartásának legjobb módja az all inclusive szálloda. Hátránya, hogy nem látsz semmit a helyből, csak a szállodát. Mi is ezért hagytuk abba. Már jó pár éve csak szállást foglalunk reggelivel ha utazunk. Éhen még nem haltunk,
2019. okt. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%
Mondd, hogy lesz lehetőség "upgradelni", hogy legyen benne legalább vacsi, hadd nyugodjon meg. Ezer jogos ok miatt félthet, és pont ezen idegeskedjen.. Ez senkinek nem hiányzik
2019. okt. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%

Felnőtt ember vagy, ha nem akarsz, nem mész velük.

Vagy megpróbálhatod átvenni a szervezést.

2019. okt. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
Mond meg neki,hogy már felnőtt vagy és nem fogsz éhen halni.A másik meg,hogy nem azért mész Portugáliába,hogy egy szállodába ücsörögjél egész nap,az étkezésekre várva.
2019. okt. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!