Megtennéd érte?

Figyelt kérdés

A kérdést ide írtam, mert bár a szexről szól, de nem a szex a lényege, hanem az önfeláldozás határa.


Köszönöm ha válaszoltok, megy a pozitív!


Nos.


Nő vagy. A gyereked előtt szép jövő áll. Minden adott számára, hogy sikeres legyen, de elkövet a haverjaival egy dolgot, aminek valóban komoly jogi következményei lehetnek.

Közben lebuknak és őt elfogják az őrök.

Nem a rendőröket hívják, hanem téged.

Mikor odaérsz közlik, hogy jobban nézel ki, mint a gyereked telefonjában lévő képeken, és egyezzetek meg.

A gyerek kimegy kimegy a kocsiba, és vár fél órát.

Te meg addig...kedves leszel.

Ha nem, akkor rendőrség, ennek következtében a gyereked vagy intézetbe megy, vagy kap pár év felfüggesztettet, de akárhogy is, bukja a jövőjét, és a fősulit!

Ha igen, ennyi volt. Nincs jelentés, nincs tettes, nincs felvétel, iratok másolata megy a darálóba.


Nos? Mit és miért választasz?



2019. okt. 14. 12:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Tehat szopjam le egy vadidegen fa**at, mert a fiam nem tudott viselkedni?

Eselytelen. Itt mindenki viselne a kovetkezmenyeket:

- a fiam a tetteert.

- en, amiert valamit alaposan elszurtam a nevelesenel

- az or, miutan feljelentem szexualis zaklatasert.

2019. okt. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Hogy aztán megzsaroljanak? Nem. Magyar György majd megoldja. Egy ilyen ügy pedig még nem dönti romba egy élet munkáját, csak tanulunk általa. Nem csak főiskolai végzettséggel lehet érvényesülni.
2019. okt. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Nincs még gyermekem.


Tudom, hogy nagyon szeretném, jobban mint saját magamat.


De ha akkora hülye, hogy ilyen hülyeségeket csináljon, akkor egyrészt tanulja meg, hogy ez nem játék, és viselje a következményeket.


Másrészt nagyon mélyen magamba néznék, hogy mit ronthattam el.

Vagy miért nem mondta el, hogy ilyenre készül, és akkor megbeszélhettük volna, hogy inkább tegyen le róla és oldjuk meg legálisan a dolgot.

2019. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Azért kíváncsi vagyok, amennyiben a leírt szitu valós, mi lett a vége.

( Amúgy nem lennék kedves )

2019. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha elmegyógyintézetből szabadult kattant bűnözők törnének be hozzánk, és a "kedvességemért" megígérik hogy nem puffantják le a családot, akkor belemennék. Nem lennék kedves, csak "essünk-túl-rajta-mihamarabb" tűrném a nemi erőszakot (feltéve hogy nincs más megoldás)


De így, ebben a szituban eszemben sem lenne.

2019. okt. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Vannak helyzetek, amikor belemennék, de ebben a helyzetben biztos nem.
2019. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem tenném meg.

Attól is függ, hogy a gyerek mit tett, de valójában én nem őt tartanám felelősnek. Próbálom mindig az abszolút erkölcsileg megfelelő megoldást találni és itt egyértelműen a rendőrök azok, akik gonoszat akarnak. Inkább őket próbálnám meg lebuktatni meg lebuktatni még akkor is, ha rágalmazásért börtönbe visznek.

2019. okt. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennék kedves, mert ez szembe menne mindennel, amit a gyerekemnek próbálok értékrendileg átadni, mióta megszületett.

Vállalja szépen a felelősséget a tettéért, ahogyan az őrök is, így én magam hívnám a rendőröket és az őrök munkáltatóját is.

2019. okt. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

1. Már a kérdésfeltevés is rossz. Ha a dolog az őrökkel leboltolható, akkor az csak ablakbetörés stb., akkor ott nagy értékű áruban nem esett kár (különben az őr nem tudná megmagyarázni a tulajnak.) Az maximum felfüggesztett, és a fősulit nem akadályozza meg.

2. Ha hihető esetben (ez nem az) a gyerek léte a tét (5+ év letöltendő beleértendő), akkor megtenném, ha nő lennék. És utánn elgyepálnám otthon a gyereket, mintha az őrök verték volna el.

2019. okt. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a kérdésed elméleti. Mert: hogy léteznének iratok egy abszolút nem tudni, milyen őrök által elfogott bűncselekményen rajtakapott "dolgon"? Milyen őrök? Biztonsági őrök? Ott helyben, egyből téged hívnak, de már iratok is vannak? Nem igazán értem, talán ha bővebben írnál..

Ha élet-halálról lenne szó, talán, de még ezt sem tudom, de hogy ebben a helyzetben nem feküdnék senki alá, az is biztos! Engem jobban érdekelne, ha konkrétabban írnál, mert egy biztonsági őr nem állíthat ki semmilyen papírt. Korrupt őrök ellen feljelentéssel fenyegetőznék, nem "kedveskednék" nekik. Nehogy már még ők zsaroljanak. Nagy lószerszámot!

2019. okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!