Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha az apa...

Mit lehet tenni, ha az apa így viselkedik? Megoldhatatlan ez a helyzet igaz?

Figyelt kérdés

Szüleimmel most az ország másik végére költöztünk, mert apám kint dolgozik, de semmivel sem jobb a helyzet, mert alig van otthon, hétvégén jár haza meg van amikor 2 hetente. Állandóan veszekedik velünk, beszól mindenért, nekünk nem lehetnek önálló gondolataink, mert akkor beleköt és mi mindig rosszak vagyunk és buták. Rengetegszer ideges és ordibál, ha hazajön. Anyát is állandóan piszkálja, pedig anya nagyon szereti őt és mindent megtesz neki. De ő lekezelő módon bánik vele sajnos. Csúnyákat mondd rá és addig fajult a helyzet, hogy már olyanokat mond anyának, hogy már régen eltávolodott a gondolkodásuk, és ezt úgy érti nem érti mit keres mellette anya és hogy igazából már nem is szereti. De anya nélkül elveszne, mert mindent anya intéz és csinál. Apa semmit se tudna elintézni nélküle hisz csak hétvégén van otthon. Felvett apa 20 millió forintot. Havi egyet keres amúgy, tehát gondolom kamatostul vissza tudja keresni, ha nem lesz semmi baja. De állandóan iszik, egy hétvége alatt egy üveg pálinka, mellé meg cukrára gyógyszert szed. Semmit nem tudunk tenni és nem igazán merünk megszólalni se. Ő örül, h elköltöztünk meg a ház is tetszik neki, csak minden anyára meg ránk hárul és persze ordibálást kapunk és minden amit teszünk rossz.

Nővéreméknek most lesz a lagzija és apa összeveszett tesómmal, hogy mi az hogy nem a rokonok közül lesz vki vőfély, meg beszólt hogy elromlott a fűrész, de majd veszünk belőle díszt a lagzira. Meg ebéd közben káromkodott és szidta a lánybúcsúsokat, hogy ők milyen k...-k meg hogy őket mindig végig d.... meg hogy minden lagzinak válás a vége. Neki nem volt lagzija, mert lemondta az utlsó percben, mert annó senki se vigyázott az italra.

Na mindegy a lényeg, hogy tesóm mondta, hogy ne beszéljünk ilyenekről és kiakadt, hogy miért nem lehet normálisan beszélgetni, mert olyan apa mint aki nem is örül ennek az egésznek. Úgyhogy tesómék 6 millió forintot adtak a szüleimnek, amiből apa vegül autót vett. A meglévő mellé, nem is a házba költötte azt, de ő olyan, hogy ami neki kell az rögtön kell.

És tesómék max 2 milliós lagzit szeretnének és ők próbálnák kifizetni, szóval apának nem kell. Nem is értjük mi baja. És ki akadt ordibált torka szakadtából és tesóm elsírta magát apa meg azt mondta ő nem akarja látni a sírós ünneprontó képét a lagzin és hogy ő nem megy el. Erre tesóm tovább sírt ki jelentette, hogy akkor nem jössz és beszaladt a szobába. Nyilván ő se ezt akarja, hogy ne jöjjön és az én szívem is megszakad, mert apa sose volt ilyen!

És szeretném, hogy minden újra a régi legyen, hogy apa ne csak a házon kattogjon, hogy ne csak a munka legyen mindig és hogy néha mi ránk is figyeljen. Mert mi is figyelünk ő rá, de sokszor nehéz, mert olyan velünk, mint aki utálna.

Teljesen kéttségbe vagyok esve, minden hétvégén kb. Sírok a viselkedéae miatt és anya is sír.

Nem akarok elköltözni kollégiumba, mert anyával akarok maradni és tartani benne a lelket, mert ő olyan jó szívű és meghalnék, ha vele bármi is történne vagy hogy ha apa merné egy ujjal is bántani ott legyek és tudjak cselekedni. Bár anya mindig azt mondja, h nem bántaná őt apa, de mikor ordibál dobálózik a kezével, veri a konyhapultot, káromkodik, szid én bármit kinézek:(

Mi mondtuk, hogy ne költözzünk el és jöjjön haza ne dolgozzon kint. Nincs szükségünk támogatásra. Én tudok levelezőn tanulni, nővéremék meg már dolgoznak.

De apa nem enged a vágyaiból. Őt csak a ház es a nagy udvar érdekli.

Se a felesége, se a gyerekei, sőt még az unokák gondolata se foglalkoztatja őt. Teljesen leszarja az egészet. Úgy van vele, hogy ő neki sose volt senkije és mi se leszünk neki úgy se. Pedig mi mindig mellette állunk és otthon vagyunk, segítüni mindig amibem tudunk.

Anya a legszorgalmasabb nő a földön. :(

Remélem valaki elolvassa és kicsit tud segíteni:(

Én 21L anya 45 apa 55 nővérem 25



2019. okt. 14. 16:29
1 2
 1/15 anonymousreview60 ***** válasza:
28%

Nem tudom, mit dolgozik a fater, de az 1 üveg pálinka/két nap kéthetente egy kicsit sok. Ez stresszlevezetés. Valami nagyon nyomasztja. Ezt ki kell deríteni. Ha nektek nem mondja el, menjen pszichoterápiára Magyarországon!


Édesapáddal kellene nektek egységfrontba (anyád, te, nővéred, sógorod) tömörülve leülni és megbeszélni finoman felvezetve, hogy úgy érzitek baja van, amitől rosszul érzi magát és számotokra kellemetlenül viselkedik, és hogy szeretnétek segíteni neki stb. Ha azt mondja, semmi baja, az már egyértelmű bizonyíték a fenti kérdésed után, hogy vagy szégyelli a baját vagy annyira vak, hogy a saját baját sem látja.

Remélem tudtok segíteni neki, hogy a légkör javuljon, de ha nem, és ez már a tanulmányi eredményeidet is rontja, akkor el kell költöznöd koliba stb. Akkor is, ha nem tetszik neked. Az apád-anyád érzelmi baját nem szabad magadra venned! Megoldani segíthetsz, de magadra venni nem.

2019. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
7%

Apád rájött arra, amit mindig is mondtam/mondok.


100-ból 99 férfi boldogabb lenne egyedül a nőjével/nőivel.


Apád stresszel a családja jövője miatt.


Legyen ez egy lecke számodra!


Ha találsz egy normális FÉRFI partnert, akkor imádd, szeresd, elégítsd ki! De SOHA ne szülj neki!!!

2019. okt. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%

Már tulnotte anyudat, valószínűleg van nője is.


Nagyon sok pénzt keres ,ettől az ilyen típusú emberek megbolondulnak.

Nem tudják kezelni a helyzetet.


Azzal, hogy orjong ne foglalkoztatók, saját frusztráciojat éli.


Viszont anyudbak legyen b terve.

Egyébként ha ezek után is kedves, apáddal jó nagy lábtörlő lesz.

Csak hagyjátok ott. Ha kerdez, egy két szóval válaszoljatok.


Nyilván ne avassátok be semmibe, amit mondok neki, az úgy jöjjön le l mintha apud érdeke lenne.


Simán megutne anyudat is. Jól látod.


Ezeket tapasztalatból írtam.

2019. okt. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 polyakeszter válasza:
19%

Kedves Kérdező!

A családterápia nagyon jó lehetőség lenne, de sajnos a legtöbb esetben az a személy, aki a legintenzívebben reagál a családi helyzetre a legelutasítóbb... Meg kellene találni, hogy mi az ami leginkább megmozgatná édesapádat, ami miatt hajlandó lenne segítséget kérni. Valószínű, hogy sok a nyomás rajta és ezt nem tudja jól levezetni, ezért az egyéni terápia is nagy segítség lehet. Hogy beszéljetek vele? Fontos, hogy ne érezze azt, hogy ő a probléma forrása, mivel akkor le fog zárni. Próbáljatok 7gy beszélgetni a helyzetről, hogy senki se legyen megbélyegezve vagy címkézve, mindenki csak a saját érzéseiről beszéljen. Ha ő végképp nem hajlandó a változásra, akkor javaslom azt, hogy akár nélküle is keressetek fel egy tanácsadó pszichológust.

Továbbá nagy kérdés, hogy az alkoholt mennyire könnyen ill. nehezen tudná letenni?

Nagyon fontos, hogy minden ciklusváltás krízist generál, van ami könnyebben, van ami nehezebben oldódik meg, de te nem vagy felelős a szüleid cselekedeteiért. Ezt azért írom, mert ha egy felnőtt nem kér segítséget, akkor az az ő saját választása.

Ha szeretnéd szívesen ajánlok neked szakembert, csak jelezd, hogy helyileg hol keresel. Ill. A saját elérhetőségem is szívesen megadom.

2019. okt. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Savlekotő ***** válasza:
68%
Mert apa sose volt ilyen! De állandóan iszik... Addig nem ilyen az ember míg nem kezd el inni.. Alkohol a probléma gyökere..
2019. okt. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Kérdező: Ha faterod havi 1 milliót keres, akkor miért adtak neki a nővéredék 6 milliót? Én ilyen fizetésű apaként azt mondanám, "Gyerekek, költsétek ajzószerekre, hogy még járóképesként érjem meg az unokám ballagását."

Tehát?

2019. okt. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Fater túlvállalta magát, és most ennek isszátok a levét. Nagyon nagy stressz nyomja a vállát, és amíg ki nem fizeti a kölcsönt, egy görcs lesz az egész ember. A baj csak az, hogy ha kifizette, se fog leállni, mert elkapta a gépszíj, és addig hajtja magát, míg végleg megrokkan.
2019. okt. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
Végig azt hittem, hogy gyerek írja ki. Én sírok, a nővérem sír, sokat sírunk, jaj de sírunk, apa miért pénzt keres húszmilliós hitellel a nyakán ahelyett, hogy velünk lenne... enyhén értelmi fogyatékosnak kell lenned, ha valóban 21 vagy. De gyanítom, hogy csak a szokásos tini drámakirálynő.
2019. okt. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Apad iszik is, cukros is.Majd egyszer lebetegszik,ugrik a millios fizetes, de a nyakatokban marad a 20 millios adossag, meg egy arrogans beteg apolasa.Szerintem is az ital valtoztatta meg a szemelyiseget, arrol kene elsosorban leszoknia.
2019. okt. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Istenem. 21 éves vagyok igen es sírok igen. Nem kérek emiatt elnézést. Igenis fontos a családom és fáj, hogy azt látom, hogy szét hullik a családom és hogy anyukám szörnyű helyzetben van.

Apa sose menne el pszichológushoz, nem válaszol az olyasfajta kérdésekre mi a baja.

Mert ilyenkor rávágja, hogy mi. Mi zavarjuk őt.

Mindegy hagyjuk.

Köszi azoknak akik tényleg próbáltak segíteni, de sajnos ezen tényleg nem nagyon lehet.

2019. okt. 14. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!