Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért romlott meg a kapcsolato...

Miért romlott meg a kapcsolatom apukámmal? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Anyukám és apukám kb. egy éve elváltak, és apám nagyon rosszul viselte. Nehezen talált magának új kapcsolatot, elég "depis" volt, így hozzá költöztem, segítettem neki takarítani, a néhány 10ezres havi fizetésemet mind neki adtam (azóta találtam rendes állást, és kb. mindent én intézek itthon), sokat beszélgettünk éjszakákba, ilyenek. Nagyon jó volt a kapcsolatunk apukámmal, sokszor el is mondta, hogy hozzám áll a legközelebb 5 gyermeke közül, és bennem látja igazán hogy viszem valamire stb.

De talált magának egy barátnőt. És nagyon nagyon sok időt töltenek együtt (amivel nincs is baj, örülök hogy végre nem látom olyan szomorúnak, hogy a szivem szakad meg), viszont úgy érzem, hogy nem törődik velem, már szinte ellenségnek tart engem, nem tudom miért - itt gondolok olyanokra hogy elhívtam sétálni, 20 perc után azt mondta hogy menjünk haza mert ezzel úgysem váltjuk meg a világot, a barátnőjével persze túrázni is elment. Rossz a tartásom és szerettem volta tartásjavító pántot rendelni, a barátnője már megkapta, én nyár közepe óta várok rá, úgyhogy megrendeltem magamnak. Szoktam hallani hogy lehülyéz a telefonba, mikor vele beszél, most is leszidott, hogy mit műveltem mikor itt aludt a barátnője. Végül is elég félreérthető voltam (azt mondtam neki, ha nincs itthon soha akkor ne szóljon bele hogy mikor tanulok és mikor nem), de elmondtam, hogy nem a barátnőjére irányul, hanem rá. Lehet ezzel egyébként abszolút elmartam magam mellől. Próbáltam neki elmondani,hogy nem az a baj, hogy nincs itthon, hanem ha itt van, akkor sem szól hozzám, nem beszélgetünk, hogy úgy érzem cserben hagyott. Ilyenkor azt mondja hogy hülyeségeket beszélek be magamnak, pedig régebben meghallgatott és segítettük egymást. Igazából nem is az fáj, hogy nincs itt, mert el kell fogadni hogy talált valakit akivel végre boldog, hanem hogy meg is romlott a kapcsolatunk, és nem tudom miért. Mit csináljak?

18/L



2019. okt. 15. 20:11
 1/6 Savlekotő ***** válasza:
73%
Semmit ne csinálj,ha nem érdekled a lábába is kapaszkodhatsz le rúg magáról. Kettesben lenne a nővel simán felesleges lettél,most a p uj nci a fontos,szerezz barátokat párt és lépj tovább.
2019. okt. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Ha friss a kapcsolat par honapos max fel ev egy ev, akkor egyertelmu, hogy nagyon szerelmes es a baratnoje nyakaban log. Hany eves? 40-50 kozott? 5 gyerek a tobbiek idosebbek vegul is mindegy. Vegre ugymond normalis felnott parkapcsolata van es kicsit az ifju szerelmes eveit is ujraelheti. Hat valahol ez termeszetes...hogy nem a 18 eves lanyaval valtja meg a vilagot, hanem a korban hozza kozelebb allo felnott novel akivel jo esetben majd egyutt oregszik meg mikozben te is hamarosan talalsz magadnak part csaladot alapitasz es te se apaddal fogsz elni evtizedekig.

DE igen ezt megelheted ugy hogy cserbenhagyott foleg, ha van egy kis apakomplexuod es ahogy leirod a valasa utan sajnos (mert iylet nem lett volna szabad apukadnak hagynia) te lettel a "no, a parpotlek" apadnak. Segitettel neki vezetted a haztartasat (mintha te lennel a felesege es nem a gyermeke), intezted az ugyeket (mintha az anyja lennel es o a gyermeke). Es most rosszul eshet, hogy hirtelen elvesztek ezek a privilegiumok.

Probalj mas oldalrol kozeliteni hozza. Egyreszt mostantol gondokodjon rola a baratnoje, te meg kerulj vissza gyerekszerepbe (nem hisztizesre gondolok), csak o legyen ujra az apad. Kerj tole segtseget, tamogatast, tanacsot, de ne intezz helyette hivatalos ugyet, ne adj neki penzt (max a rezsi rad eso reszet), ne fozz ra. Es lassan ideje fiuznod...es a fiuddal elmenni neked is kirandulni es beszelgetni orakat.

Azt nem ertem miert hulyez le? (Ezt azert kikernem magamnak.) Es azt is elmondanam neki rosszul esik, hogy amikor maga alatt volt akkor bezzeg felnottkent kezelt es hagyta hogy gondoskodjak rola, most meg ekkora a palfordulas. Kerd, hogy kethetente havonta legyen egy apa lanya estetek, amikor kettesben lehettek programozhattok. Aztan majd ritkuljon...apammal en se kethetente programozok mar...😂

2019. okt. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Költözz vissza anyukádhoz! Apukádnak felnőtt párkapcsolata lett, örülj neki! Legalább újra megtalálta önmagát. Te is találd meg önmagadat egy hozzád illő párkapcsolat formájában. Akkor majd megérted, mi az, hogy szerelem.
2019. okt. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Rózsaszín köd-effektus, jelenleg barátnőjén kívül más nincs rá hatással. Ettől függetlenül az, hogy lehülyéz barátnője előtt, nagyon-nagyon szomorú. Nem tudom, miért jó az számára, ha lehúzhat. Szerintem szabályosan fél attól, hogy ha barátnőjével van és ott vagy, akkkor "valami illetlen dolgot csinálsz" és "jajj barátnő mit szól"...

Ha én lennék e helyzetben, beszűntetnék minden házimunkát, mindent (barátnő majd megcsinálja, vagy aki akarja) és elköltöznék. Hülyézzen le és alázzon meg akit akar de ne engedd, hogy ezt tegye veled. Másoktól teszi függővé önértékelését, lelki állapotát. Számora undorító, hogy képes szavakkal bántani az új barátnő előtt...

2019. okt. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Neki most a barátnő a legfontosabb.Ezt el kell fogadnod és túllépni rajta.
2019. okt. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Féltékeny a barátnő. Max megpróbálhatsz a barátnővel jó viszonyba lenni, és így apukád is részese lesz az életednek. Ha nem megy alakíts önálló életet.
2019. okt. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!