Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudtad elfogadni a...

Hogyan tudtad elfogadni a párod előző kapcsolatából született gyerekét?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok válaszát várom, akiknek még nincs saját gyerekük és nehezen bìrkózott meg a "mostohagyerekkel". Köszönöm!
2019. okt. 17. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Kevés ilyen lesz. Kell egy bizonyos intelligencia ahhoz, hogy ez a felállás tökéletesen működjön. Magam részéről gyerekes pasit csak kalandnak választanék, vagyok annyira ambíciózus és tartom magam annyira, hogy soha ne elégedjek meg a második hellyel. Minden elismerésem annak, akinek ez működik.
2019. okt. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Akkor tudtam elfogadni amikor már nekem is lett gyerekem. Addig nehez volt, mert a volt feleség is boszorkanynak kiáltott ki pedig már 6 évvel a mi megismerkedésünk előtt elváltak.
2019. okt. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Kedves masodik! A sajat gyerek hogy segített? Nalunk meg rosszabb azóta feltekenyek a kicsire parom meg megszakad mindenhol teljesítsen itthon is meg apolja a nagyok lelkivilagat.
2019. okt. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én el tudtam fogadni a férjem első házasságából született gyereket,nem volt gond.Úgy is volt,hogy a vakációba én mentem utána,hogy hozzam el,vagy én vittem vissza.Most is jó a viszonyunk,a féltestvérek szeretik egymást.

Igaz,én az exfeleséggel is jól voltam,nem miattam váltak el.

2019. okt. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Soha.Két ilyen kapcsolatom volt(nekem nincs).
2019. okt. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Egyszer volt, hogy alakult közöttünk valami egy ismerős férfival. Ő özvegy volt, két gyerekkel (12 és 13 évesek voltak). A férfival volt 4-5 olyan randink, amikor tényleg csak találkoztunk, sétáltunk, kirándultunk, elutaztunk két napra (nyári szünet volt, a gyerekek a nagymamájuknál voltak). Aztán bemutatta őket, ez úgy volt, hogy találkoztunk, és elhívott magához, mondta, hogy otthon vannak a gyerekek is, amúgy is sokat mesélt már rólam. De amúgy nekem is sokat mesélt a gyerekeiről. Hát mit mondjak, nekem úgy elsőre ellenszenv volt. Mint később kiderült, ők is hasonlót éreztek irántam. Barátom persze kérve kért (nem nagyképűség, de álmai nőjét látta bennem). Én is beleszerettem akkor már valamennyire. Akkor megbeszéltük, hogy adunk még egy esélyt, egy egész napos kirándulásra elmentünk egy arborétumba, ugye ebben volt autózás, séta, kirándulás, ebéd egy étteremben. Rájöttem, hogy nagyon idegesítenek, és soha nem fogom őket tudni szeretni. Így másnap szakítottam. (És soha nem kezdtem utána gyerekes férfival.)
2019. okt. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Hetente kérdezik. Vagy mindig te vagy. Keress rá.
2019. okt. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Már Pista bácsi, az öreg tanyasi paraszt is megmondta? "Ha kell a tehén (bika), kelljen a borja is!"

.

A hozott gyerekből csak akkor lesz "mostohagyerek", ha te nem nevelője, hanem mostohája leszel.

2019. okt. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Van az amcsiknal egy nagyon jo iranyzat most erre (igaz ezt regi europai pszichologuok is mar megirtak csak nem adtak neki ilyen cuki nevet).

Nachos parenting kb. a te legyel a kis desszertje a mostohagyerekednek. Azaz legyel a jofej "nagynenje" ergo nem a te dolgod a nevelese!!! Van apja es anyja akinek nevelnie kell. Neked nem kell es ne is tedd, persze ez nagyon nehez lesz, ha mondjuk te imadod a rendet es se a gyerek es egfokepp az apja azaz a parod se szereti. Akkor meg fogsz orulni.

De a lenyege az lenne, hogy te kedves vagy erdeklodo es ugy viselkedsz vele mint egy jobarat vagy egy nagyneni. Nem szolsz bele a nevelesebe, nem izgatod magad a rossz tanulosaga miatt vagy hogy mit e shogy csinal, mert izgassa magat az apja es az anyja. Amugy ezt a modszert amennyire az eddigi tapasztalatokat olvastam kulfoldi oldalakon olyanoknak talaltak ki, akik kepesek elhatarolodni kicit agyerek hulyesegeitol es inkabb elvezni akarjak a parjukkal az egyuttletet semmint mas gyerekenek a nevelesebe beleavatkozni es ezzel akar sulyos konfliktusokat folvallalni, de altalaban ott mukodik, ahol nem az apukanal van elhelyezve a gyermek es nem a hetkoz apjait csak a hetvegeit tolti nala.

Persze masik lehetoseg az igenis beleszolsz a nevelesebe (vagy csak apanak kommunikalva a prpblemakat, iranymutatasokat vagy egyenesen a gyereknek), ha ezzel egy elkenyeztetett vagy manipulativ mar felrenevelt gyereket talalsz meg es a parod meg az az igazi bűntudatos szulo, akkor olyan konfliktusokat fogsz magadnak kerekiteni, hogy csak na es a kapcsolatotok hamar pokol lesz, ahol te huzod majd a rovidebbet.

Ami meg mukodhet, ha a paroddal lefektetsz hazszabalyokat a kozos lakhelyetekre ami rad a parodra es a gyerekere egyarant vonatkozik es nagyon alapok (belepsz koszonsz, szobaba nem lehet ennivalot bevinni, mosogatnivalot a mosogatoba tesszuk, levetett ruhat a szennyes tartoba, furdobol kivitt nedves torolkozot visszatesszuk a furdobe...(amolyan hogy ne neked kelljen mas kolke utan a szemetet, peneszes turcsit majd idovel ganajoznod), ezeket az elejen ki kell talalni, es kovetkezetesnek lenni...es termeszetesen ha lesz sajat kozos gyerek arra is ugynaugy legyen ervenyes.

Legnagyobb szerencsee akkor lehet, ha a gyermek edesanyja veled azonos ertekrendet es nevelesi elveket kepvisel es ez még a parodeval is egyezik es persze a gyerek alapneveltetese mar eros alapokon nyugszik. Vagy ha pici a gyerek:-)

2019. okt. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!