Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nem értik meg, hogy...

Szüleim nem értik meg, hogy egy pár hetes babával nem akarok se repülni, se 15 órát autózni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva életet adok a fiunknak. A családunkban már szóbajött a Karácsony és szüleim hazahívtak, hogy ünnepeljünk együtt, meg akkor unokáznának is. Megmondtam nekik, hogy alig 1-2 hónapos babával nem igazán szeretnék fél napot utazni, repülőre meg nem szeretném felvinni a babámat. Mondtuk nekik, hogy mi nagyon szívesen várjuk őket, jobban örülnénk annak, ha ők jönnének, legalább ki is mozdulnak otthonról, de ők ezt annyival lerendezték, hogy nem is tudnának itt kivel szót érteni rajtam kívül, meg mi az, hogy nehezemre esik utazni. Azt mondták még a repjegyet is fizetik csak menjek haza. Folyamatosan ezzel zaklatnak, már idegesítenek, férjem már úgy van vele, hogy még húsvétkor se jönne el Magyarországra, már lassan ott tart, hogy beolvasna a szüleimnek. Megkérdeztem szüleimet mi történt ami miatt hazavárnának, azt mondták semmi nincs, csak menjek haza...
2019. okt. 18. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Sajnálom, hogy ilyen erőszakosak, de csináld azt szerintem, amit eddig. Egyszerűen csak nem, mert a gyerek még túl kicsi lesz ekkora úthoz. Ha ők akarnak hozzátok menni, menjenek, ha nem, nem. Sajnos az ilyenek biztosan be fognak sértődni, ez ellen nem tudsz mit tenni... te csak képviseld kitartóan az érdekeidet. Ha a férjed beolvas neki, akkor meg készüljetek fel, hogy ő lesz a szemét, és biztos befolyásol téged.
2019. okt. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyu, apu, nem megyünk. Jöhettek ti, szívesen látunk benneteket. Ha nem tetszik, akkor majd Húsvétkor találkozunk, téma lezárva.
2019. okt. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Derwer ***** válasza:
89%

Mi is 1200km-re vagyunk, és pár hét a szülésig.

Nálunk inkább én forszíroztam még a karácsonyi hazautat jó pár hónapja, de beláttam, hogy felesleges tortúra, pedig szívesen megmutatnánk a nagyiknak.


Nálunk az anyósom amúgy kijön, első baba, jól jön a segítség a feleségemnek majd.


No de nem tudsz mást tenni, mint rövidre zárni - ahogy írták is már - és elmondani, hogy majd húsvétkor tudtok haza menni, egyébként jöjjenek ki.

Sértődés ide vagy oda, a gyerek (és az anyuka) az első.


Szerintem férjed nyugodtan közbe léphet, lezárhatja határozottan a témát a szüleiddel. (bunkónak, idegesnek nem kell lenni, de nyers az akár lehet is. hatékonyabb)

Szülés után úgyis ez az egyyk feladatunk, hogy ha az anyukának pihenő kell, akkor távol tartsuk a rokonságot.

2019. okt. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom, egészségi állapotuk nem akadályozza őket az utazásban. Az anyagiak biztos nem, ha fizetnék a rep.jegyeteket.


Szerintem mondd meg nekik, hogy ha szeretik az unokájukat, akkor nem kényszerítik ekkora tortúrára, hanem ők jönnek el. Ha meg nem szeretik, akkor meg ne is akarják látni.


Nagyon egyetértek veled: max. két hónapos lesz a babád karácsonykor. Én se lennék hajlandó sem repülőre szállni vele, sem 15 órás (vagy akár 5 órás) autóútra elindulni vele.

2019. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg nektek illene jonni meglátogatni az unokát és mondjuk megkerdezni hogy tudtok e valamiben segíteni egy frissen szült gyermeketeknek? Talán ennyit mondanék. Pár hetes picinek semmi keresnivalója egy zsúfolt reptéren mert ok épp ha gondoljak.
2019. okt. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Talán már attól is félnek, hogy nem igazodnak el reptéren, meg onnan hozzátok. ??
2019. okt. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Erre gondoltunk mi is, de apám már repült 1-2 alkalommal anyum meg csak tudna utána menni. Pesti rokonoknál tudnának aludni (mert amúgy vidékiek) akár ők is ki tudnák vinni őket, ha a kocsit nem akarják otthagyni (mondták már korábban, hogy bármi kell szóljunk és ők segítenek) és ha megérkeznének hozzánk párom is ki tudna menni értük. De lassan már úgy vagyok vele, hogy nem is baj, ha nem együtt ünneplünk, mert úgyis csak vita lenne akármiből.

Az biztos, hogy kiállok a véleményem mellett, ha meg nekik ennyit nem ér meg az első unoka, hogy kiutazzanak akkor így jártak (azt végülis nem írtam, de szabit is simán ki tudnának venni 2 vagy akár 4 hétre is).

2019. okt. 18. 15:26
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Kezdjük ott, hogy nem is utazgathatsz csak úgy a gyerekkel. Útlevelet kell csináltatni. Megszületik a ded, időpontot kérsz a konzulátusra (1-2 hónap múlvára fogsz kapni), útlevelet igényeltek, 6-8 hét az átfutási ideje. Alaphangon 4-5 hónapos a gyerek, mire nemzetközileg utathattok vele.
2019. okt. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Derwer ***** válasza:
80%

Rengeteg lehetőség van az ő részükről...

Napi kb 1500Ft-ért a repülőtéren is tudják parkoltatni a kocsit.

De vidékről is vannak akik felszedik az embert és elvileg időre a reptérre juttatják és akkor nincs kocsi költség/probléma.


Az útlevél amúgy tényleg úgy van ahogy írták. (mi mondjuk már bejelentkeztünk konzulátusra jó előre, de persze nem az útlevél a főfontos dolog egy gyermek születésénél ;) )

2019. okt. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Egyyszrűen megmondod, hogy nem mész, téma lezárva.
2019. okt. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!