Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek anyámmal? Teljesen...

Mit kezdjek anyámmal? Teljesen kivagyok már.

Figyelt kérdés

Folyamatosan próbál kontrollálni és azt kell tennem ami neki tetszik, mert ha nem akkor dührohamot kap és hosszú percekig üvöltözik.

Most megkérdeztem, hogy az Őszi szünetben esetleg nem-e mehetnék én a barátomhoz mert mindig ő jön.. Erre az volt a válasz hogy "Nem mert az öcsédre (12 éves) vigyáznod kell..." És ezután jött a klasszikus: üvöltött hogy az én barátom sem jöhet , mert ő nem tud pihenni (miatta). Nem örül neki hogy most szombaton is jön..


Elköltözni nem tudok, pedig szeretnék.. Még gimibe járok és nem akarom otthagyni, váltani sem szeretnék utolsó évre.. Milyen tanácsot tudtok adni ezzel kapcsolatban? Hogyan tudnám neki elmagyarázni hogy szeretnék élni, és nem azt tenni amit ő akar.


19L



2019. okt. 18. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Kibírod, míg végzel a gimnáziumban, aztán az ország másik végébe mész továbbtanulni, ahol vagy munkát keresel, és albérletben laksz, vagy kollégiumi elhelyezést kérsz.

Más lehetőséget nem látok.

2019. okt. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Nikii2019 válasza:
83%

Teljesen átérzem a helyzeted.

Az én anyám is folyamatosan irányít. Soha nem tehetem azt amit szeretnék és úgy ahogy szeretném mert az neki soha sem tetszik.

Állandóan lenézi az én ötleteimet,kinevet...stb

Amiből már nekem is elegem van

( én is végzős vagyok)

17L

2019. okt. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos addig amíg együtt éltek nem tudsz egy ilyen emberrel mit tenni. A helyedben diákmunkára mennék és elkezdenék a mihamarabbi költözésemre gyűjteni. A jó hír, hogy miután elmész többet szóba se kell vele állnod, az ilyen szülő pont ezt érdemli.
2019. okt. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek..


A barátom miatt nem akarok elmenni messzire.. örülünk ha hétvégén találkozhatunk.. Most azt sem engedi de tegnap még nem volt ellene kivetnivalója

2019. okt. 18. 16:12
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Neked nem KELL vigyáznod az öcsédre, nem neked szülte. Vagy oldja meg a saját gyermeke felügyeletét vagy tanítsa egy kis önállóságra és hagyja otthon egyedül, ennyi idősen engem is otthon hagytak màr, sőt az öcsém is lehet otthon egyedül. Persze ehhez az kell, hogy talpraesett, megbízható legyen. Nyilván ez most egy elrugaszkodott példa lesz, de ha majd 10 év múlva vállal még egy gyereket, akkor téged vagy az öcsédet hazaköltöztet, hogy legyen aki vigyáz rá?


Magyarázd el neki, hogy jogilag felnőtt vagy, normálisan tanulsz, rendet tartasz, besegítesz, a kötelességeidet elvégzed, akkor mész a barátodhoz, amikor csak szeretnél. Jobban tennéd, ha keresnél valami beugrós állást, akár hétvégente vagy szünetekben, hogy ne az ő pénzüket költsd, ha programozol vagy utazol a barátodhoz. A helyedben megkérdezném, hogy zavarok e én is otthon, szeretnék, hogy elköltözzek e kollégiumba vagy tudtok egymás mellett normálisan élni.


Azzal viszont sajnos nem tehetsz semmit, ha azt mondják, hogy nem mehet a barátod, ez az ő házuk. Lehet tényleg feszélyezve érzik magukat, nem tudnak pihenni.

2019. okt. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
11%
#1 vagyok. Bocs, hogy ilyent írok, de a barátod ne legyen annyira fontos. Találkozni úgyse nagyon tudtok így sem. Meg valószínű, nem ő lesz életed pasija. Csak miatta nem biztos, hogy érdemes elvetni a távolba költözés ötletét.
2019. okt. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Üvöltözős, dührohamos emberrel NEM LEHET megbeszélni semmit.
2019. okt. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

16:26

Rájöttem.. Most vágta a fejemhez, hogy nem dolgoztam nyáron semmit.. mikor azt mondtam hogy "a te munkahelyeden voltam önkéntes, akkor az mi ha nem munka?", meg sem hallotta csak folytatta a saját monológját..

2019. okt. 18. 16:57
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, emeld fel te is a hangod, azt ennyi.

A barátodhoz meg fogod magad és elmész, nem vagy rászorulva anyád engedélyére.

2019. okt. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
78%

Ha rákezdi, menj ki a házból, hagyd ott, sétálj vagy valami. Ha visszaüvöltesz, azzal nem érsz semmit. Tudom mert az enyém is folyton üvölt. Valószínűleg a napi feszkót vezeti le rajtad, az meg kell a fenének.

Amíg tanulsz, addig pedig nem rakhat ki a házból, szóval őszi szünetben fogod magad és elmész a barátodhoz, öcsikére meg majd vigyáz anyuka, aki megszülte (amúgy e értem, egy 12 évesre vigyázni? én akkor már kitakarítottam mire anyám hazaért melóból). Gimi után meg go jó messzire.

2019. okt. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!