Jól cselekedtem?

Figyelt kérdés
A nővérem nagyon fiatalon özvegy maradt, két kicsi gyerekkel. Amíg a férje beteg volt, és utána is éveken keresztül a szüleimmel együtt gondot viseltünk róla és a két kicsiről. Beleérte anyagi, fizikai és pszichikai támaszt nyújtva. A két gyerek számomra olyanok mintha én lennék az anyukájuk, mivel nekem nincs sajátom. Időközben a nővérem párt talált magának, aminek mindannyian nagyon örültünk, mert végre valaki kihuzza a gödörből. Pár éve együtt is vannak, a férfi elvált, egy gyerekkel aki velük lakik. Tehát közösen nevelik a testvérem 2 gyerekét, meg a férfiét. Számomra nehéz volt elfogadni az új szélsőséges nevelési módod a mostoha apa részéről, de nem szóltam bele. Ha a nővérem úgy véli, hogy így jó az ő gyerekeinek, akkor hát legyen. Eldobta a kisebbik gyerek kedvenc játékát, mert már nagyon el van használodva szerinte.. Nos akkor a kicsi 5! Éves volt.. És hasonló példákat tudok felhozni.. Akkor én vettem neki egy ugyanolyat..egy plüss kutyáról van szó. A szüleim és én is, azon voltunk, hogy a gyerekek minél többet legyenek velünk, amit ők nem is bántak, mert hát a szüleim házát érzik az otthonuknak.Ezt többször elmondják. És amiért betelt a pohár... Múlt hétvégén születésnapot ünnepeltünk...ők éppen indultak haza, és a teraszig elkisértem őket. Miközben pakolásztak az autóba, arra lettem figyelmes, hogy a mostohaapa gyereke, aki 16 éves, rugdossa a nővérem gyerekét aki 6 éves.. A gyerek nem fordul meg, nem szól, csak néz előre és botladozik. Senki nem látja rajtam kívül.De kimentem.. Elborult az agyam.. Reszkedtem.. A kicsi áll és magában sír. Megkérdezik tőle miért sír, nem szól. A mostoha apa megszolal, hogy csak teszi magát..... Én pedig számon kértem igen hangosan, az elkövetőt, és elmondtam mindenkinek mit láttam. És ahelyett, hogy a rugdoso gyereket számon kérték volna, engem kezdtett el sértegetni a szülő, hogy folyamatosan beszologatok és kiabálok, és ne csináljam a feszkot... Persze beolvastam. A testvérem meg csak ránk szólt, hogy hadjuk abba. Ja, és a sógorom nagyon meg van sértve, mert kiabáltam vele, és a gyerekével.. Sok év után most szolaltam meg először.
2019. okt. 19. 10:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Most igen.

A sok évig nem szólás már kérdőjeles. De persze érthető, az óvatosság is. Ha a testvéred erősen kötődik ehhze az emberhez, akár ki is zárhat a gyerekek életéből, ami pedig senkinek se lenne jó, de főleg a gyerekeknek nem.

Viszont most fontos volt, hogy a kisgyerek érezze, legalább valaki mellette áll, hisz neki...

2019. okt. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A testvérem igazat adott nekem... De valóban nem igazán tudta, hogy hogyan cselekedjen..
2019. okt. 19. 10:54
 3/25 anonim válasza:
93%

Jogos a felháborodásod, igazából a többiek hozzáállását nem tudom megérteni. Ha az én gyerekemet merte volna bárki, akárki rugdosni vagy akár egy haja szálát is meggörbíteni ott tapostam volna a sírjába az illetőt.


Attól mert a testvéred megözvegyült (innen is részvétem) még nem kellene hagynia hogy az új párja, meg annak a neveletlen kölyke így kikezdjenek szerencsétlen gyermekkel.


Sokat ezzel nem tudsz tenni, de beszélhetsz tesóddal hogy azért figyelgesse a picin a jeleket, (viselkedése, vagy ha neadjisten foltokat lát a testén akkor hogy az miért van ott stb.) illetve te is.


Én a helyükbe örülnék hogy "ennyivel megúszták" tőled, egy ilyen esetben én úgy megrúgdosnám azt a nagyfiút hogy még a lábát is eltörném. Csak hogy érezze már át a kicsi helyzetét.

2019. okt. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonymousreview60 ***** válasza:
86%

Egyértelműen igen. Ha vársz vele, akkor lehet, hogy a nővéred nem hitt volna neked, esetleg saját maga előtt is letagadta volna a dolgot.

Ezt még részletesen meg kell beszélni a nővéreddel. Nagyon finoman, hogy ki ne érezze belőle, hogy az olyan sokáig hiányolt phaßért (egy férfi közelsége/támogatása, intimitás, erotika, nevezd ahogyan akarod), mi mindent elnézett eddig, akár akaratlanul is. Ha a 16-éves ezt a rugdosást meg merte tenni kvázi tök nyilvánosan, akkor ott régebb óta rejtett erőszak folyik.

Emellett tudatosítani kell a kicsikben, hogy te hiszel nekik és figyelsz rájuk.

2019. okt. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%

Hú , ez borzasztó ! Szegeny 6 éves pici , már nem is sir mikor rúgják , meg van már ezek szerint szokva vele , és tudja hogy hiába sir , nem segit senki ! Tanult tehetetlenség , ezzel foglalkozik a pszichológia is .

Bár ne olvastam volna el , most elszomorodtam !!!!

Es a gyerek kedvenc kis játékait megsemmisiteni , kidobni , bántalmazásnak számit . Lelki .

Pszichológiát végeztem , onnan tudom

A növéred sajnos nagyon nem áll ki a gyerekeiért , teljesen ki vannak téve az új kan kényének kedvének!

Micsoda aljas , senki nö ! Gyerekei ha felnönek fel fogjak hányni esetleg neked is , hogy láttad es nem védted meg , ö úgy éli meg , hiába szóltál mindenkinek , ö úgy érzi , hogy egyedül volt hagyva .

Ha megéri a nagykorúságot, ilyen feltételekkel .....

Úristen , a sziv megszakad ! Egy péniszért hova süllyed egy nö .

Ezért nem akartam mostohaapát a lányomnak !!! 12 éves és sose bántották kanok

2019. okt. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
54%
Hagyja , hogy csúfságoljanak a gyerekével ! Cserébe férfi van mellette , hányok
2019. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
3%
Majd az idő megmutatja. Lehet, hogy kevesebbet fogtok találkozni.
2019. okt. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Nagyon megvisel ez az egész, mert nagyon szeretem őket. De soha nem fogom hagyni, bárki is bántalmazza őket, még ha a béke árába is kerül.
2019. okt. 19. 11:46
 9/25 Savlekotő ***** válasza:
60%
Testvéred olyan mint a mai többség nő a farokárt mindent,a saját gyerekét is beáldozza. Nem tudsz mit tenni,csak a gyerek támasza lenni ha találkoztok,az ilyen anyákat szokta megutálni a saját gyerekük,és amint tudnak lelépnek--
2019. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%

Igen,jól tetted.

Az biztos,hogyha az én gyerekemet rugdalta volna valaki én lezavarok neki egy pofont,még akkor is ha ez nem helyes.

2019. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!