Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám mindenhol mindig leéget....

Anyám mindenhol mindig leéget. Már nem merek vele sehol mutatkozni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Állandóan mindenkinek beszólogat.

Tegnap is meglátott egy c.gány nőt, aki kapott szeretet csomagot. (Tészta, só, liszt, stb volt benne) Erre anyám elkezdte hangosan mondani, hogy az ilyennek, mint pl nekünk nem jut szeretet csomag. Pedig mi nem is vagyunk rászorulva.


Amikor elmegyünk egy boltba, és mondjuk sokat kell várni, akkor is elkezd kiabálni, hogy lehetne egy kicsit gyorsabban dolgozni.


Hiába szólok rá, nem ér semmit. Nsgyon szégyellem. Főleg ha az osztálytársaim előtt csinálja ezt. Olyan égő.



2019. okt. 20. 09:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%
Ne menj vele sehova.És ha rákérdez mond meg neki,hogy miért.
2019. okt. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Beszélj vele olyankor, amikor otthon vagytok, nyugiban, és magyarázd el, hogy neked ez mennyire ciki, és hogy miért. Egyébként lehet, hogy csak azért érzed cikibbnek a dolgait, mint amennyire valóban azok, mint amennyire mások is annak érzik, mert annyi éves vagy, amennyi. Idővel változik majd a te véleményed is arról, hogy mi mennyire égő: egyre inkább rájössz, hogy egy csomó minden fel se tűnik a legtöbb embernek azok közül, amiket te mostanában égőnek érzel.
2019. okt. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem, egyáltalán nem égő..

Sőt én büszke lennék rá, mert itt Magyarországon sokan elnyomjak magukba amit gondolnak, jó pofizunk egymás szemében stb. Anyukád csak ki mondta hangosan amit gondol. Es teljesen igaza van.

2019. okt. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem téged éget le. Ha én látok a boltban egy ilyen nőt, nem is nézem van e vele valaki. Szerintem nagyon sokan csak morognak vágják a pofákat, de nem mernek szólni pedig ők is megtennék, hogy kimondják hangosan. Anyukád tapintatlan de legalább őszinte és nem a szemét forgatva panaszkodik magában meg másoknak.
2019. okt. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Apám is ilyen volt , mindenhol égetett , hangoskodott , mindenkit kioktatott , mindenkit leckéztetett , vagy pszichotikus az ilyen ember , vagy van benne is roma vér
2019. okt. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Nekem mondaná valaki, hogy "lehetne gyorsabban is dolgozni"


Oda mondanám neki, hogy "Akkor tessék, mutassa meg, ha annyira tudja"


Múltkor a postán egy betanuló lány szolgált ki (nekem levelem volt, előttem egy idős nőnek két csekkje)

A lány izgult, kicsit lassabban haladt a szokásosnál, de látszott az igyekezete.

Az öregasszony végig b...ogatta, hogy hogy lehet ilyen tetű lassan csinálni, nem való ilyen ember ide, még le is ku..azta, szerencsétlen csaj már közel volt a síráshoz, mire én már nem bírtam szó nélkül, és megkérdeztem a nőt, hogy hova siet?

Neki állt feljebb, jött a szokásos "mai fiatalok" szöveg, majd miután sikerült a csekkbefizetés (legalább két percig szarakodott a pénzzel az idős asszony, persze az nem probléma) még egy percig morgott a "pultnál" (pedig már végzett)

Szóltam neki, hogy "Elnézést de szeretném elérni a vonatot, és mögöttem is várnak még"

Rám morgott, majd elment.

A levelemet hamar megtalálta a leányzó, közben elmondta, hogy éppen az első napján van élesben (reggel 10 óra volt, tehát érthető, hogy még nagyon izgult és nem vette fel a régi dolgozók tempóját)

...



De máskor is rengetegszer van az, hogy megszóljak a másikat, de utána ő maga még rosszabbul, lassabban csinálja a dolgát. (Boltban is a pénztárost szólják meg, de amikor ő kerül sorra, fél órát szarakodik az áruval, pakolászik, aztán mire kifizeti, lemegy a nap)


Ha ilyet tapasztalsz anyukád mellett is, akkor figyelmeztesd, találj egy okot, amit ő megszólna, és mondd meg neki, hogy "Látod anya, múltkor emiatt szóltál le egy embert, most meg te is ezt csinálod"

2019. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Ne menj el vele sehova,sajnos más lehetőség nem nagyon van.Az én anyukám is ilyen.Jó hangosan megszól másokat,hogy milyen a haja(pl.kék)biztos bolond,undorító tetovált stb.Veszekszik mindenkivel,ordítozik.És a legdurvább,hogy ő erre büszke.Szóval megtudom érteni.Ezzel nem téged éget le,hanem magát.Tudom,hogy ciki ott lenni ilyenkor,meg ég a fejed miatta,de tényleg csak magát égeti.

Osztálytársak előtt a leghosszabb szerintem.Engem megbélyegeztek miatta,a tanárok is utáltak,mert szülőin állandóan ordítozott meg lehülyézett,barmozott mindenkit.Erre nem tudok rendes tanácsot adni.Próbáld meg elpoénkodni vagy mondd el a barátnődnek,ők majd megnyugtatnak, hogy ez tényleg nem rád nézve gáz.

2019. okt. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Ne menj vele sehova és mondd is meg neki nyugodtan, hogy borzasztóan viselkedik ezért nem vagy hajlandó vele mutatkozni. Aztán amint nagykorú leszel az első adandó alkalommal költözz el
2019. okt. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Sőt én büszke lennék rá, mert itt Magyarországon sokan elnyomjak magukba amit gondolnak"


Ez nem elnyomás kérdése, egyszerűen normális ember képes viselkedni és megtartani a gondolatait, nem pedig óbégatni proli módjára.ú


Számomra végletekig idegesítő, mikor nem elég, hogy benne vagyunnk egy senki által nem kedvelt helyzetben (sorban állás, buszra várás) és akkor még valaki elkezd őrjöngeni meg óbégatni is.

2019. okt. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Látod utolsó hozzászóló te irtad, hogy benne vagyunk egy senki által nem kedvelt helyzetben. És senki nem tesz ellene semmit, mert csendben van. Ugyan úgy ahogy a boltban is amikor előtte nem halad a sor(és néha valóban csak azért, mert a boltos dumcsizgat) csendben van és vágja a fejeket meg magában szitkozodik.. Na az anyuka ezt nem magában teszi,hanem hangosan, mert még méri mondani a véleményét a másiknak.
2019. okt. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!