Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudja apám elfogadni...

Miért nem tudja apám elfogadni hogy pincér szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Vendéglátó suliba járok 12.be de apám azt akarja hogy egyetemre menjek és közgazdász legyek ahogy ő is. Nem vagyok rossz tanuló de matekból kaptam egy kettest erre rögtön elkezdett kiabálni hogy egy közgazdász nem lehet ilyen szar matekból. Erre világosan megmondtam neki hogy nem leszek közgazdász és nem megyek egyetemre mert pincér szeretnék lenni nem véletlen járok vendéglátós suliba. Erre közölte hogy akkor soha többé ne számítsak rá semmiben és hogy meg fogom bánni. Amúgy ez nem az első ilyen eset volt már... De mindha egyszerűen képtelen lenne felfogni. És ezek után a veszekedések után még nekem van bűntudatom. Miért nem képes elfogadni ezt? Mit tegyek? Költözzek el?

2019. okt. 21. 14:35
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Amúgy 18 éves fiú vagyok.
2019. okt. 21. 14:36
 2/26 anonim ***** válasza:
88%

Ha apukád diplomás, akkor elvárja tőled is, nehogy “szégyenben maradjon”, hogy a gyereke “csak” ennyire vitte, ha meg nincs neki, akkor rajtad keresztül akarja megvalósítani azt, amit ő szeretett volna annak idején.

Ne hagyd magad mindenesetre. Valahol igaza van abban apukádnak, hogy a pincér (fizikailag) sokkal strapásabb és nagyon keveset keres, de ezt a munkát is lehet szeretni. Neki lehet, hogy nem tetszik, de te nem ő vagy. Arról nem is beszélve, hogy ha elkezded és mégsem tetszik, akkor mehetsz közgazdasági egyetemre még mindig.

2019. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom latja a jövődet. A pincér nem egy nyugdíjas szakma. Amíg csinálod, addig kb belerokkansz. Napi 10-14 órás rohangálás, állás, sok helyen be se jelentenek rendesen, nincs olyan hogy táppénzre mész, vagy szabadságra, nincs hétvége, ünnepnap.... Gyerekként én se láttam ezt. Akkor esett le igazan, amikor terhes lettem és mivel nem tudtam túlórázni, fele lett a fizetésem. Gyermekszülés után sehová nem vették fel....
2019. okt. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem csak félt és jót akar. Még nagyon fiatal vagy, a pincér munkában szerintem te most még csak azt látod, hogy nem kell túl korán kelned és a fizetéseden kívül borravaló is van. Pedig ahogy írják, nagyon nehéz meló, sokszor hajnalig dolgozol, a borravaló osztódik, közösbe megy, hiába hagyott ott valaki csak 2 ezret neked. Ha barátnőd, családod lesz, akkor sokszor le kell mondanod a családi hétvégi ebédeket, programokat, mert hétvégén a legforgalmasabbak a vendéglátó egységek. Életed nem nagyon lesz.

Ettől függetlenül persze felnőtt vagy, te döntesz a jövődről, ne hagyd magad befolyásolni. Én is csak érvként írtam le ezeket, hátha fiatal korodra való tekintettel, tapasztalat nélkül ezekbe még nem látsz bele és esetleg más irányt válaaztasz.

2019. okt. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem jó, hogy ő akarja eldönteni, hogy mit tanulj. A továbbtanulás nem rossz. Vendéglátás vonalán is lehet továbbtanulni. Mert a mai világban szerintem a pincér/pultos inkább fiataloknak való. Nem egyszerű fizikailag sem, meg a családdal összeegyeztetni sem.

Én kompromisszumot keresnék. Legyél pincér, próbáld ki, de nem ez legyen a végcél. Tanul tovább, valamit, ami kapcsolódik a vendéglátáshoz.

Azzal egyáltalán nem értek egyet, hogy a saját szakmáját akarja valaki ráerőltetni a gyerekére.

2019. okt. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
79%
Próbáld ki,és ha nem olyan mint elképzelted,még mindig tudsz továbbtanulni ha nem is közgazdásznak.
2019. okt. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
68%

Pincér bármikor lehetsz ha van egy kis rátermettséged, azt nem nagyon kell tanulni.

Én is azt mondom hogy tanulj valami komolyabbat.

2019. okt. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Anyám is azt mondja hogy csak jót akar de engem már nagyon idegesít nincs nap hogy ne ordibálna velem hogy ha nem megyek egyetemre ő kitagad a családból...

Ez normális?

2019. okt. 21. 16:21
 9/26 anonim ***** válasza:
77%
#7, azért a pincérkedéshez fizikum is kell és az sajnos biológiai tény, hogy egy 20-25 meg egy mondjuk 40 éves szervezet már nem terhelhető ugyanúgy. Vendéglátásban a fiataloknak van komoly esélye kezdőként, pont azért, mert többet bírnak fizikailag és ált (még) szellemileg is, jobban tűrik a szivatást, goromba vendégeket stb-t. Ha ott lesz a kérdező erős harmincasként mint kezdő, szemben egy huszonévessel (és mindketten alkalmasak, szimpatikusak), akkor sajnos kis eséllyel tud labdába rúgni.
2019. okt. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Savlekotő ***** válasza:
29%
Ezért kitagad mert azt csinálod amit szeretnél nem amit ő rád erőltet,igazán szerető család lehettek... Költözzél..
2019. okt. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!