Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyes pénzt kérni a gyerektől...

Helyes pénzt kérni a gyerektől, mert otthon lakik?

Figyelt kérdés

18 elmúlt, érettségizett. Iskolába nem jár, csak tanfolyamra ami hétvégén van. Hétköznap otthon ül.

50 ezerre gondoltam, kaja+rezsi.

Nyáron dolgozott, de az összes keresetét számítgépre költötte.



2019. okt. 22. 09:01
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
89%
En nem kernek, de ajanlanam neki, hogy hetkoznap dolgozzon, es a szorakozasat maga fizesse. Esetleg a hazimunkaba is besegithet.
2019. okt. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
76%

18 éves, munkanélküli gyerektől? Aki iskolába is jár? Rögtön 50ezret? Pláne, hogy nyáron dolgozott a gyerek és kifizette a hobbiját legalább?

Szép kis szülő.... pedig én támogatom, hogy fizessen az otthon lakó kölyök, de ez túlzás

Ha zavar, hogy sok a szabadideje, meg el kell tartani, akkor beszéld meg vele, hogy keressen munkát és/vagy vállalja át a házimunka nagy részét

2019. okt. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
74%

50ezret kérnél a saját gyerekedtől?

Pocsék szülő vagy, ugye tudod?

2019. okt. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
89%

De miből adna 50 ezret, ha nincs munkája?

Mennyire szorultok rá a pénzre? Dolgozni mindenképp elküldeném, de ha nem szorulunk rá, akkor nem kérnék tőle, de azt elvárnám, hogy tartalékoljon. És otthon is természetesen segítenie kellene a házimunkában, de ez szerintem alap.

2019. okt. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
75%
Kamu.Nyugodjatok bele.
2019. okt. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
74%
Tőlem nem kértek, de bőven házimunkázok. :) Viszont volt egy osztálytársam, akitől kértek, még többet is. De annak az volt az alapja, hogy az anyja irigyelte, mert többet keresett nála a gyereke. Szóval alapesetben nem megszokott, az már igen, hogyha dolgozik, akkor hazaad valamennyit, ha nincs keresete, akkor miből? Persze ez is egy módszer arra, hogy el tudd érni nála, hogy dolgozzon, de más módszerrel próbálkozz szerintem.
2019. okt. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
75%
Tőlem a szüleim sosem kértek.
2019. okt. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

Nem irigylem tőle a szabadidőt, hanem csak az zavar hogy a családban mindenki beszáll a költségekbe, csak ő nem. Pedig lehetne neki munkája.

Ezen kívül a házimunkába se segít. Talán mondanom sem kell, egész nap játszik. Kicsit próbálnám kizökkenteni ebből.

2019. okt. 22. 09:42
 9/50 anonim ***** válasza:
67%
Szép dolog egy nem dolgozó embertől pénzt kérni. Talán motiválni kellene valamivel,hogyha dolgozik az neki is jó. Segíteni neki munkát találni. Sok helyen lehet alkalmi munkavállalóként is dolgozni.
2019. okt. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 Joker2244 ***** válasza:
29%
Én most lettem szingli 25 évesen és haza tudtam csak költözni munkám nincs még külföldről jöttem haza. Tanfolyamra fogok járni de besegítek majd kajával meg egy kis pénzel viszont nekem szigorúak és smucikok a szüleim. Régen mikor itthon laktam és dolgoztam az összes pénzem elkérték. Fizukor 20 ezret aztán 2 naponta apránként a többit. Plusz házimunkát csak én csináltam és ordítottak ha nem csináltam meg azonnal, nem mostam el egy darab tányért. Remélem most ez másképp lesz 3 ev elteltével
2019. okt. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!