Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetnek ilyenek a...

Hogy lehetnek ilyenek a szüleim és a testvérem? El mondtam mindenkinek mik a terveim mert nekem legalább vannak, erre nem úgy döntenek hogy a testvéremék kapják meg a házat én helyettem. Ez a bu. Kóság határa, nem?

Figyelt kérdés

Szóval jelen állás szerint 21 éves vagyok,családomnak el mondtam hogy mik a terveim,ők meg keresztül húzzák a számításaim,pedig az elején még benne voltak, van egy háza apámnak ami a szüleié volt, jelenleg még mamám benne lakik de csak a hátsó részében,így ott van az első része ami nekem pont megfelelő lenne,ezt el is mondtam nekik hogy fel szeretném újítani csak én nem hitelből ha nem ki megyek külföldre és össze szedem rá a pénzt aztán nekem jó lenne lakni benne, nem túl nagy de nekem ez elég lenne, mivel én nem szeretnék gyerekeket így csak én és majd ha lesz barátnőm ő vele laknánk ott.

De ez a terv el is szállt.

Másik házban lakunk,nemrég haza költöztek a testvéremék 1 gyerekkel, kényelmesen szerintem el férünk, nekik van 2 szoba, nekem 1 és a szülőknek is 1.

Testvéremék direkt fel vettek hitelt 10 milliót amiből itt semmit sem lehet venni, mert nekik családi ház kell, de semmit sem tesznek érte, nem képezik magukat megelékszenek a minimálbérrel de úgy tudom azt sem keresik meg,26 évesen, szarnak a világra,övék lesz a mamámék háza, nekem meg majd a szüleim házát adják amiben 2 ember el veszik de komolyan,minimum legalább 5-6 ember aminek kéne benne laknia.

Direkt be mutatom a terveimet hogyan is képzelem a dolgokat erre az összes ötletemet le nyúlják.

Anyám azt mondta fiam legalább a testvéremék már tettek valamit hogy házuk legyen,én is teszek érte tanulom a nyelvet és tanulok, mellete dolgozom, az k.rv. nagy dolog hogy be megyek a bankba és fel veszek pénzt, aztán ha meg nem tudják fizetni akkor majd a család fizeti nekik vissza nem? komolyan mondom ebben a k.rv. családban csak én gondolkodom,minek vegyek fel hitelt külföldön 2-3 év alatt össze szedem a 10 milliót és ez mellet még nélkülöznöm sem kell,ők erre sem képesek?

K.rv. igazságtalan az élet:-(


2019. okt. 22. 19:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%

Kérdés, ki a nagyobb bunkó?

Az, aki a még meg sem örökölt házba becuccolna a valagát mereszteni (az se egy lángész, lásd "megelékszenek"), vagy az a nagyobb bunkó, aki úgy dönt, hogy amég el sem hunyt nagymama háza később egy kisgyerekes családé lesz, a másik meg kap egy komplett házat?

2019. okt. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%
Ha jól értelmezem, nekik most van családjuk, tehát most kell nekik valami függetlenedés a szüleidtől. Te meg úgyis külföldre mész. Egy lakás árát is össze tudod kaparni, ha ügyes vagy (hajón pl)
2019. okt. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%

Hát, tuti meg fogsz sértődni, de te is igencsak súrolod a bunkóság határát.

Kijelented, hogy neked az a terved, hogy majd néhány év múlva beköltözöl a nagyszüleid házába, mert neked az kell.

És játszod a sértődött kisgyereket, mert inkább a testvérednek adják majd meg ezt a lehetőséget úgy, hogy van gyereke is. Szerintem egy családnak nagyobb szüksége van egy saját ingatlanra, mint egy egyedülálló embernek, aki évekre kimegy külföldre.


Megjegyzem, te sem vagy lángész, annak ellenére, hogy állítólag gondolkozol. Mert ez nem más mint követelőzés.


Az élet nem igazságos, de más fszával milyen könnyű verni a csalánt, ugye? :)

2019. okt. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Savlekotő ***** válasza:
66%
Egyformák vagytok,mai érdek csemeték,tőlem mehetnétek mind a híd alá gyerekestül.
2019. okt. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem be jelentettem, ha nem még a papám mondta hogy ez a ház majd az enyém lesz és ő nekem szeretné ezt adni majd és ezt mindenki tudja,egyébként is anyámék beszéltek arra rá hogy maradjak itt, nekem pedig meg tetszett az itteni élet,az is érdekes hogy mindenben én segítek a mamámnak nem a testvéremék ők le se sz.rják,na de ha ez nektek jobban hangzik akkor fogom magam és veszek saját magamnak egy házat vagy lakást, egész biztosan én vagyok a bunkó aki mindig segít abban amiben kell a mamájának és rendszeresen meg is látogatom,de az egyáltalán nem bunkó aki nem is segít soha sem neki és még rá sem néz soha sem,na de se baj ha bunkó vagyok akkor ki lehet mondani azt hogy ez a bunkó most veszített és gürizhet kint keményen 6-7 évet.
2019. okt. 22. 20:27
 6/26 A kérdező kommentje:
Szóval akkor egy senki vagyok, azért mert erre a sz.r világra nem akarok gyereket csinálni hogy ezt a sok sz.r hülyeséget el keljen majd szenvednie,be álljon rabszolgának ő is ugye?
2019. okt. 22. 20:29
 7/26 anonim ***** válasza:
46%

Jaaaa, hogy neked elvárásaid is vannak a segítségért cserébe? Világos.

Ha azt akarta a nagyapád, hogy a tiéd legyen, miért nem írt erről végrendeletet? Mert öröklés szintjén te majd csak a szülődtől örökölheted a házat.


Amúgy nem sajnállak, nekem sem ad lakás senki, ahogy rengeteg más embernek sem, és ugyanúgy megdolgozunk azért, hogy lehessen. Mégsem rinyálunk itt.

2019. okt. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%
Mondjuk én nem értem, hogy a kérdező szülei miért nem úgy osztják fel ezt a két házat, hogy a nagy családi, amiben most is laknak lesz a már családos gyereküké(kérdező testvére), és akkor a kisebb ház meg a kérdezőé, ami neki meg is felelne. Lehet vitatkozni ki a nagyobb bunkó, de logikusan tényleg ez lenne a logikusabb felosztás.
2019. okt. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nincsenek elvárásaim csak el mondtam, de hát mindig az erősebb győz ugye?
2019. okt. 22. 20:41
 10/26 A kérdező kommentje:
Végre van olyan ember is aki érti.
2019. okt. 22. 20:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!