Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Hogyan értessem meg a szüleimmel hogy több térre van szükségem? Illetve van erre a problémára valami megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval én egy 17 éves lány vagyok, aki egy szobában van a 14 éves öccsével. Ez kb még kiskoromban buli volt, de mióta elkezdtem kamaszodni már nem az, és eléggé idegesítő a helyzet. Én egy kisebb községből származom, és a közeli városba járok gimibe. Ehhez 5:25kor, jobb esetben 5:50kor kell kelnem, és ilyen 3-4 körül érek haza. Mikor felkelek fél hatkor minden zaj nélkül ki kell hordanom a ruhámat, táskákat, sminkeimet, kb minden cuccomat a fürdőbe, hogy ne keltsem fel az öcsémet. Ez sem a legkényelmesebb, de ez a kisebb probléma. Mikor hazaérek 4kor,szeretnék tanulni, de mivel én is és az öcsém is hangosan ismételve tanulunk, ez nagyon bonyolult. Mostanában az öcsém játszik egy játékkal amiben folyton Skype-on beszélget a csapattársakkal, szóval ha nem is a hangos tanulás, de ez zavar. Vagy ha hazaérek szeretek egy fél órát pihizni, hogy jobban fogjon az agyam a tanuláshoz. Esetleg ha péntek van, és este megyek valahova, akkor arra is rápihenni egy kicsit, de így ez lehetetlen. Hiába szólok a szüleimnek, 1x rászólnak, és hiába nem fejezi be, utána annyiban hagyják. Van egy barátnőm, aki a városban lakik, és ha este megyek valahova, akkor általában nála szoktam aludni. Őt sem tudom áthívni(meg konkrétan senkit) pedig úgy lenne fer, hogyha ő is jöhetne nálunk néha. Neki sokat balhéznak a szülei, és mondja mindig hogy de jó lenne nem otthon lenni akkor stb, de én nem tudom áthívni. Ilyenkor max elmegyünk moziba, kajálni stb. A szüleim hiába mondják hogy hívjam át, nem értik hogy nem ülhet/alhat két 17 éves lány egy 14 éves fiúval. Arról nem is beszélve, hogy vannak bizonyos igényeim(itt nem konkrétan a szexre gondolok) amit nem nagyon tudok kielégíteni így. Illetve néha jó lenne egy kicsit elvonulni magamnak. Eléggé érzékeny vagyok, szóval én szeretem néha kisírni magamat, egyedül átgondoloni a dolgokat stb.. Ezek közül talán a legnagyobb probléma a tanulás. Elég erős gimibe járok, sokat kell tanulni, nyelvvizsgázni szeretnék, de egyszerűen olyan mintha nem haladék, mert folyamatosan meg kell állni valami zavaró tényező miatt(legtöbbször ez a hangos Skype beszélgetés. Illetve ez már nem is beszélgetés, mert konkrétan kiabálva szurkolnak vagy mit csinálnak egymásnak) Emiatt van hogy többször a keresztanyámhoz megyek suli után tanulni, és max este jövök haza. Ez is baj a szüleimnek, mert minek járok más nyakára. Van mikor tovább tanulnék, de a tesóm 10kor lefekszik, így nekem is le kell oltani a lámpát stb.. Már most nem bírom, pedig még érettségi közelében sem vagyok. Itt kihangsúlyozom hogy nem a tanulással van baj, hanem azzal hogy egyáltalán nem tudok. Ezeket elmondtam a szüleimnek, de kb úgy tesznek mintha meg sem hallanák. Még kb 13 éves koromban úgy volt hogy megoldják a külön szobát, de azóta ez szóba sem kerül. Ha szóbahozom, kerülik a témát, vagy azt mondják hát ez van, anyám is a nővérével volt egy szobában. Pedig nem az van hogy nem tudnánk megengedni magunknak hogy pl lebontsák az ő és a mi szobánkat elválasztó falat, és 3 részre osszuk. Mert az ő szobájuk elég nagy, a miénk viszont elég kicsi.

Szerintetek mivel tudnám őket meggyőzni hogy nekem ez így nem jó, és változtassunk valamin? Vagy esetleg valami tippek hogy egy kicsit jobban elviselhető legyen a dolog?


2019. okt. 22. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Ülj le velük hármasban, és mondd meg, hogy az öcséd ivarérett lett, és egy kan meg egy fiatal lány egy szobában undorító, főleg, ha testvérek, és ez beteges, és abnormális, és hánynod kell tőle. Kiabálj, csapkodj, ne finomkodj, mert a szelídséggel eddig se mentél semmire.
2019. okt. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudjuk, szüleidnek van-e anyagi kerete bármilyen felújításra, így ha erre nem hajlandóak, akkor valószínűleg ez a valódi oka.

Azért két lány egy szobában nagyon más, mint egy lány és egy fiú... Ebben sehogy sincs igazuk, csak bagatelizálni akarják a problémát.

Tanulni esetleg nem tudsz a konyhában? Ott gondolom éghet úgy a lámpa, hogy ne zavarjon másokat.

2019. okt. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Azért az nem olyan egyszerü két szoba közt lebontani a falat, mert adott esetben összedöl a ház.
2019. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#2

Megvan hozzá az anyagi keretünk. És ezt nem csak úgy mondom hogy nekem legyen igazam, hanem ez az igazság. Illetve több drágább, "feleslegesen" dologra is költöttünk már. A konyha még talán meg is lenne oldható, csak ugye ott is este 10ig kb mozgás van, vagy én zavarnám a szüleimet, vagy ők engem.

2019. okt. 22. 20:23
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Van könyvtár azon a településen, ahol élsz? Ha igen, akkor mindennap ott tanulj záróráig. Akkor nem más nyakán vagy. Minimalizáld az otthoni jelenlétedet. Amit a szüleid mondanak, az egyik füleden be, másikon ki, ők agyilag olyan gyengék, nem érdemes velük az alapvető dolgokon kívül kommunikálni. De ugye tudod, hogy ahogyan ezt nem adják meg neked, úgy mást sem várhatsz tőlük a jövődre nézve?
2019. okt. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Cseréljetek hálót, ha a szüleiteké nagy, akkor azt már sokkal egyszerűbb lesz kèt részre bontani gipszkartonnal vagy legalább térelválasztóval, hogyha a hangot nem is fogja, de fizikailag külön legyetek.
2019. okt. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Nekem úgy tűnik, akkor sem segítenének, ha tehetnék. Mintha hiányozna a gyerekek iránti jóakarat belőlük. Nyilván nem rosszak ők, csak nem okoz nekik örömet az, ha a gyerekük jobban érezné magát. Sajnos.
2019. okt. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
Biztos jó lenne ha külön lehetnétek, ez nem vitás. Szerintem a szüleid sem mondanának erre nemet, ha könnyen meg lehetne csinálni. Egy lakás átalakítás a legkedvezőbb esetben is macerás, és nem biztos hogy számodra megéri. Végig szenveded az egészet a családoddal együtt, de mire megszoknád az új szobádat, már egy egyetemi koleszban találod magad. Sok évet átvészeltetek már a közös szobában. Ami vissza van, az már szinte semmi.
2019. okt. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8%

Te azt mondod van pénz rá tudod egyáltalán mennyibe Kerül egy ilyen át alakítás ? Pontosan. gondolom nem illetve egyáltalán lehetséges e ? mert nem lehet, szabad elmozdítani minden falat.mert össze dölhet ház .

Így nézne ki felújítás megnézhetik ki lehet azt falat bontani vagy nem utána anyukádék kipakolnak mindent szobából ,be hozzátok utána hívnak egy pár Mester embert akik ki bontják a falat ,utána 2 szobát csinálnak az egy nagybol de gondolom szobára ablakot is szeretnél így a ház külsö falára is kell lyukat vágni hogy neked is legyen ablakod ,stb több hónapos munkát adnál anyukádéknak sok pénzt költenének egy nagyszoba két kicsivé átalakításával,ami nem biztos hogy nekik megérné,mivel 1-2 éven belül te egyetemre mész elköltözött tölük.

2019. okt. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!