Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet a...

Hogy vegyem rá a szüleimet a zsebpénzre? Ez jó ötlet szerintetek?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, a tanulmányi eredményeim egész jók, bár néha hanyag vagyok itthon, de azért egyre jobban igyekszem és figyelek. Szerettem volna munkát vállalni de sajnos az edzések és a suli miatt nem tudok...Reggeltől 4ig iskola (nyelvtanulás miatt). Mostanában sokat kértem pénzt bulizásra, barátnőkkel csavargásra stb. (persze nem egetrengetően sokat, hanem magamhoz képest sokat :D, havi 2-3 alkalom..)Mindig adtak, de ezt kezdem unni, és arra gondoltam hogy lehetne egy fix havi összeg, amiből a sulis étkezést, szórakozást magamnak kell állni és kigazdálkodni, ami meg marad azt félreteszem..ez azért lenne fontos, mert tudom jól hogy a szüleim nagyon is jól keresnek, de anyukám elég hanyag magára, és ezért nem igazán látja be ha valamire TÉNYLEG szükségem van..gondolok itt például ilyen alap dolgokra, mint: melltartó, bugyi, zokni stb.. És a megmaradt pénzből ezeket a dolgokat is el tudnám intézni..:) Kérdés: Hogy vegyem rá őket? Mennyi pénzt adnátok fixen havonta?
2019. okt. 23. 14:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
Csak a kifogásokig jutottam el, hogy miért nem tudsz munkát keresni. Tőlem így biztosan nem kapnál zsebpénzt.
2019. okt. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
21%
Látod első! Nem azt válaszoltad, ami a kérdezőnek tetszett volna. Én pl. havi 150000.- javasolnék, + teljes ellátást.
2019. okt. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

Első kettő: sajnálom a gyerekeiteket.

Kérdező: hát ki kell számolni, sulis étkezés 10 e körül, szórakozás mondjuk 5-10 e, én havi 20-25- öt adnék így a gyerekemnek.

2019. okt. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
54%
"Mindig adtak, de ezt kezdem unni" - én sem adnék. Amúgy én sem kaptam, csak érettségi után bíztak rám "nagyobb" havi összeget egyszerre, addig minden "kiadásommal" el kellett számolnom, de nem volt nagy lelki teher.
2019. okt. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%
Ha mindig megkapod a pénzt mindenre, akkor mit rinyálsz?
2019. okt. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

Ez jó ötlet, én is kaptam egy kevés zsebpénzt kisiskolás koromtól, megtanultam kezelni és beosztani, ami sokkal hasznosabb, mint éppen megvenni a gyereknek azt a nadrágot vagy melltartót. A zsebpénz hasznos.

Én egy ötöst adnék egy hétre.

25/N

2019. okt. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
17%
Miért lennék rossz szülő? Ha a hercegnőcskének bulikázni meg barinőzni jut ideje, akkor jutna ideje dolgozni is a fene nagy elfoglaltsága mellett. Meg ha amúgy is kapott rá pénzt, akkor mire kellene még adni? Ha meg nem kap ruhát, akkor ne bulikázni meg barinőzni kérjen pénzt, hanem ezekre.
2019. okt. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Savlekotő ***** válasza:
40%
Mi időnkben nem volt ára bizonyos dolgoknak embereknek,nem voltak berázva a nők se a piacon,nem volt pénzelve a gyerek mert van,a tanulásért,az alap dolgokért nem járt pénz nem érdek embert neveltek,akinek a feneke alá tettek mindent.. A támogatás viszont más dolog volt. És nem voltak ennyire elhanyagolva a gyerekek se ma lett divat a 7 perces gyerek,meg ahol zsebpénz kell egy bugyogóra a gyereknek mert zoknit se kap ami alap h biztosítom a feltételeket és nem lesz önellátó 12 évesen. Anyuka hanyag magára,mert a mai nők eligénytelenedtek sajnos ok és okozat.
2019. okt. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
7- es árad belőled a rosszindulat: hercegnőcske, bulikázás... Gondolom neked nem volt részed felhőtlen fiatalságban és most irigykedsz. Gyereket vállalni nem azt jelenti hogy kap kaját meg egy nadrágot két polóval és ha bármi mást akar menjen dolgozni 16 évesen! Igen, adni kell zsebpénzt, vegyen amit szeretne, menjen bulizni, élje a fiatalságát. Dolgozni ráér suli után, vagy esetleg nyári szünetbe egy hónapot. Legyen gondtalan, szabad, boldog. Szerintem minden szülő ezt kivánja a gyerekének.
2019. okt. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

Hát ezzel a hozzáállással szerencséd, hogy nem a közeli rokonom vagy, mert várandós nőként minden létező gyerek téma érzékenyen érint! De most hagyjunk engem, a téma úgyis teljesen másról szol!


Eleve nem véletlen a közhely, miszerint kisgyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond (es több pénz is persze). Egy 16 éves fiatal kislány mégis miert ne vásárolhatna magának egyedül, vagy akár barátnőivel karöltve ruhát, fehérneműt magának, a szülei anyagi támogatásával? Kérdem én, te sosem voltál fiatal? Te sosem voltál kamasz, aki szeretett kimozdulni havi egyszer-kétszer, ne adj Isten 3x a barátaival meginni valamit, mozizni egyet? Engem ennyi idősen anyukám szinte unszolt, hogy lazuljak mar egy kicsit, es menjek barátkozni, közösségi életet élni, ne pedig otthon a gép előtt teljenek a napjaim élmenyek nélkül, mert soha többet nem leszek ennyi idős mint akkor. Teljesen rendben van az, ha a gyerek (aki már nagy kamasz) időnként szülők nélkül, magának megy el vásárolni fehérneműt, elmegy szórakozni a barátnőkkel! Mikor tegye meg ha nem most?! Majd munka, kisgyerek, család mellett 30 fölött bulizgasson? Erre vannak a fiatal évek, persze ezzel most nem azt akarom mondani, hogy 30 fölött megszűnik az élet...


De könyörgöm, egy 16 éves lányról van szo, egy fiatalról. Még jó, hogy nem dolgozik ember, amikor reggel 8-tól 4ig az iskolapadot koptatja, és utána még edzésekre jár, és akkor annyit nem kaphat a szerencsétlenje, hogy vehessen magának pár bugyit, melltartót ,és kimozduljon péntek este a barátnőkkel?


Álljon már meg a menet....

2019. okt. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!