Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jó a szülőnek ha csicská...

Miért jó a szülőnek ha csicskának tekinti a gyerekét, elnyomja, szereti egyáltalán?

Figyelt kérdés

2019. okt. 23. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Kicsit bővebben?
2019. okt. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Argloss ***** válasza:
100%

Van akinek a gyerek csak egy használati tárgy, tartja ameddig hasznos, ha nehézséget okoz akkor meg elzavarja.

Persze lelkileg éppen annyira tönkreteszi az ilyen szülő a gyereket, hogy az majd később bűntudatból gondoskodjon róla, amikor önmagát már nem tudja ellátni a szülő.

Szóval van akinek befektetés a gyerek.

2019. okt. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Mert úgy van vele, ha már megszült akkor igazán megteheted érte.


Nekem pl anyám elvárta volna, hogy 20 évesen amiért otthon laktam (de fizettem a rezsit és a saját kajámat) eltartsam őt.

Ő már dolgozott eleget, nem azért szült meg hogy "csak legyek".

Volt egy műtétem, utána minimum 1 nap pihi kellett volna és 1 hónapig nem emelhettem. Neku fájt az ujja, nekem kellett emelgelgetni a vödröt amit kézi mosáshoz használt, gyomlálni. Lett is szövődménye..

De sok ilyen van... Mindenben elvárta hogy én csináljam meg, mert ő megszült. Ha nemet mondtam, akkor mindenféle g.. .cinek elhordott.

Mintha az alattvalója lennék.


Nem, az ilyen nem szereti a gyerekét.

2019. okt. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :(
2020. aug. 24. 00:23
 5/7 anonim válasza:
100%
Aki szereti a gyerekét, feleslegesen nem vegzálja, és nem neveli, hanem olyan segítséget ad, amit nem ismer fel nevelés képen, hanem segítőszándékkal. Csicskáztatni, meg nem kifizetődő, mert a lelke sérülékeny, és bosszút forral a rossz dolgokért, amit kicsiként megélt. ha gond van, kérni kell beutalót gyermekpszichiáterhez, segít, de csak együtt működve a szülőkkel!
2020. aug. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Kattosok, alkeszok, nyomorultak. De lehet csak igy birnak vele. Allj talpra
2020. aug. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Nem mindenki kábszeres, piás háttérrel rendelkezik! Előre nem ítélhetünk meg senkit. az, hogy miért válik azzá, hát el kell gondolkodni, mert lehet, h. neki is épp nagyon rossz családi háttere volt, v. netán állami gondozott, és verték is!


Mindig a családi hátteret kérdezi meg 1-őször a pszichológus is, hiszen abból jól látja, már adott, vagy felnőttként szerzett problémáról van-e szó?

2020. aug. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!