Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy hajvásából+festésből...

Ha egy hajvásából+festésből ekkora hisztéria van, hogy mondjam el, hogy a számat is szeretném feltöltetni? Vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Tegnap levágattam a hajamat. Kb sosem volt vágva belőle rendesen, csak ilyen kisebb igazítások voltak 3-4 havonta, meg olyankor egy hajkezelés. Természetes szőke voltam, hátközépig érő hajjal. Levágattam a vállam alá érőre és bestettem sötétbarnára. Eddig aki látta, odavolt érte. Még a 64 éves nagymamám is azt mondta, hogy eszméletlenül áll, és ha tudta volna, hogy ilyen jól áll a rövidhaj, már ezeréve rábeszélt volna. Pedig ő tipikusan az, aki mindent kritizál, mindenben talál hibát.


Este hazaértem, anya pedig kiborult, hogy úristen mi történt velem, hogy nézek ki és hogy mi lett a gyönyörű hajammal, hát így biztosan nem maradhatok, ő azonnal felhívja a fodrászt, stb. Mintha kopaszon jöttem volna haza ... És hogy ő ezt nem akarja elhinni, hát az iskolában rám sem fognak ismerni, meg egyáltalán hogy találtam én ezt ki. Ma is még ez volt, ebédnél is azt hallgattam, hogy holnap lehet el sem visznek magukkal nyaralni, mert fel sem ismernek az igazolványképemhez képest majd. Végigpanaszkodta ezt az összes barátnőjének, mamáéknak, apát is felhívta külön. De tavaly májusban ugyanezt csinálta a műszempillámmal, három napig hallgattam, hogy olyan vagyok, mint egy mesefigura, meg amúgyis minek kellett, mikor szép szempilláim és szemeim voltak anélkül is, aztán rá 2 hónapra csak rakatott ő is, és azóta is imádja, folyton mondja mindenkinek, hogy nem is tudja, hogy élt enélkül.


Viszont lesz majd a névnapom decemberben, és a nagynénémtől mondtam, hogy szájfeltöltést szeretnék "ajándékba", azért tőle, mert ő eléggé otthon van ezen a téren, neki is 6-7 havonta van töltve a szája és mondta, hogy jó, benne van, de anyának én mondom el, ő nem akar vele vitát. Ne értsetek félre, nem gigaszájat szeretnék, amiről ordít, hogy töltve van, hanem csak egy kis extra hyaluronsavat bele. Tudom, erről megoszlanak a vélemények nagyon, nem is azt szeretném itt olvasni, hogy úristen minek az, meg hogy ronda lesz, fogadjam el magam, stb. Mert pl olvasom itt, hogy valaki a műkörömre is fújol, nekem is volt ilyen ismerősöm, aki megjegyezte, hogy az én körmöm is olyan szép, nem érti minek kell másoknak a műköröm. Aztán volt nagy meglepődés, mikor elmondtam, hogy az enyém is csináltatva van, egyszerűen én a visszafogott, nude/dusty rose/piros/fekete skálán mozgot, és nem szeretem a hosszú, csillivilli körmöket. Szóval a mértékletesség a fontos szerintem... De anyával megvagyok lőve, mert ő amíg nem látja valamin, hogy jó, addig ellene van (ez volt az iPhone-nal, kiskutyával, műszempillával, új kávéfőzővel, szóval tényleg mindennel). Aztán ha megismeri, látja, hogy jó, akkor ki van, hogy eddig hogy élt enélkül. Ezért nem tudom, hogyha a hajvágástól így kiborult, mit fog szólni ahhoz, hogy szeretném megcsináltatni a számat (nem végleges amúgy, félévente lehet/kell töltetni kb).


2019. okt. 23. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Nehogy elmondd, akkor hallgathatod azért is anyád hisztijét.

Azért azt megnéztem volna, hogy felhívja a fodrászt :D Tegnap néztem egy Family guy epizódot, Peter hajvágás után nem tudott fizetni, a fodrász meg visszaragasztotta neki az össze hajat, ami lejött :D


Engedd el anyád hülyeségeit, csak kontrollmániás.

45/F

2019. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogyha nem este 9 lett volna, simán felhívja:D Anya is hozzá jár, a csajszi mondta is, hogy előre fél, mit fog tőle kapni majd jövőhéten, ha megy majd.
2019. okt. 23. 16:29
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
A szájfeltöltéstől én is óvnálak, az már komolyabb beavatkozás. Egyébként inkább olvass utána, milyen lelki gondok állnak fenn a testkép megváltoztatás iránti belső igény felmerülése esetén és nézz önmagadba.
2019. okt. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

A fodrász is egy csicska akkor, már bocs. Ha te fizetsz, rohadtul nem kellene érdekelnie más véleménye.

#1 voltam

2019. okt. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Konyorgom, hany eves vagy, 13?
2019. okt. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

18 vagyok, de még gimis.


Tudom tudom, sokan ellenzik a szájfeltöltést, vagy bármiféle beavatkozást. De ezek ma már ellenőrzött körülmények között történnek, nem is implantátummal fog történni, és ez maximum 6-7 hónapig tart. De mivel az ország egyik legelismertebb plasztikai sebésze fogja csinálni,nem gondolom, hogy akkora rizikófaktor lenne benne.


Szerintem az a legfontosabb, hogy mi magunk jól érezzük magunkat a bőrünkben, és ha ezt bármiféle beavatkozás árán lehet elérni, akkor úgy. Nem pár plusz kg van rajtam, amit leadhatnék edzéssel... A számmal nem tudok mit csinálni, nem lesz nagyobb az évek múlásával. Persze tudok trükközni rúzsozással, de azért na, az nem olyan. Kipróbálom, ha nem tetszik, úgy érzem, hogy nem én vagyok, akkor többet nem lesz. De pl. a nagynéném 3 éve csináltatja, évente kétszer, és először a férje sem vette észre, csak hogy valami "más" rajta. Nyilván ha azért tenném, hogy másnak tetsszek, akkor még én is úgy gondolnám, hogy hülyeség és felesleges. De ezt magam miatt szeretném, hogy én jól érezzem magam a saját bőrömben. :)

2019. okt. 23. 16:42
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Maximum 16 éves tini **** lehet akinek elég nagy a megfelelési kényszere. Iphone, kiskutya... ÚJ KÁVÉFŐZŐ XD Érted? IPHONE :D ÉS még neki áll felljebb...
2019. okt. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Javítom-18...
2019. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azok példák voltak, zsenikém... Mert nem akart iPhone-t évekig, csak a nyomógombos telefont, merthogy "ő azt tudja kezelni". Két éve lett neki véve, azóta minden este Facetimeozik a külföldön élő barátnőjével, vagy mamáékkal, sőt, ha venni akar valamit, de nem biztos benne, simán lefotózza és küldi szét véleményekért. A kutyánkkal is így volt, hogy neki nem kell háziállat, mert csak a baj lesz vele, behozza a koszt, nincs rá időnk. 3 nap sem telt el, a kutyánk mellette aludt az ágyban... Példák voltak, amiket ellenzett, ma meg már rajong értük. De ugyanúgy hozhattam volna példának a robotporszívót, vagy 1-1 új receptet, más stílusú ruhát/cipőt, bármit.
2019. okt. 23. 16:50
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
Tényleg ne vedd sértésnek, nem akarok beleavatkozni a dolgaidba, de basszus 18 éves vagy, úgy vagy szép ahogy vagy. Belegondoltál már, hogy ha most ennyi minden plussz dolog van rajtad, mi lesz veled 35-40 évesen? Biztos láttál már olyan plasztik szörnyeket.. Gondolj azért a jövődre is, ezeknek a dolgoknak nyoma marad az ember testén, öregítenek és könnyű túlzásba esni. Gondolom te is szeretnél sokáig szép maradni. Most láttam nemrég egy ismerősöm, ő 17 évesen kezdte ezeket a dolgokat, most 26, de minden túlzás nélkül 40-nek látszik. Pedig szép lány volt.
2019. okt. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!