Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, hogy én nem...

Az normális, hogy én nem utálom az apukámat amiatt, mert nem tartja velem a kapcsolatot és nem keres?

Figyelt kérdés

Nagyon apás gyerek voltam, mindent apával csináltam és vele voltam mindig mindenhol. Azonban kb. 14 éve elváltak a szüleim (sok veszekedés volt, de nem haraggal és nem utálattal váltak el), és apa azóta külön él. A válás utáni 3-4 évben jött látogatni, elvitt nyaralni stb. Aztán egyre jobban kopott ez a dolog. 7-8 éve nem tartjuk egyáltalán a kapcsolatot, nem is láttam azóta személyesen se. Nagyon ritkán karácsonykor vagy szilveszterkor küld egy köszöntő SMS-t, és ennyi.

Eleinte nagyon hiányzott, aztán mostanra szinte teljesen elkopott ez az érzés is. Csak akkor jön elő és érzékenyülök el, mikor hosszasan rá gondolok, vagy apukát látok a fiával együtt csinálni dolgokat stb. és beleképzelem, hogy nekem is lehetne ilyen.


Mástól meg másnál azt látom, hogy aki ilyen helyzetben van az utálja az apukáját. Azt kívánja, hogy bárcsak ne élne és soha többé tényleg ne láthassa. Elhordja mindennek és a pokolba kívánja.


Én viszont nem érzek egy hangyányi utálatot sem iránta amiért nem keres. Sőt néha eszembe jut, hogy mi van vele, milyen lehet most, milyen lett volna vele felnőni stb.


Amikor pedig elképzelem, hogy milyen lenne, ha újra az életem része lenne, akkor sem érzek semmi rosszat ezzel a dologgal kapcsolatban, sőt...


Ez normális? Vagy nekem van túl lágy szívem?


21/F


2019. okt. 24. 00:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, nem tudom, hogy normális-e, de ugyanebben a cipőben járok, és egy fikarcnyi dühöt vagy ártó szándékot se érzek apámmal szemben. Anya egy ideig próbált ellene hangolni - okkal, tényleg cserben hagyta apa a családot - gyerekkoromban voltak dühkitöréseim ellene, de mára semmi, sőt, örülök, hogy boldog az új családjával. Valahányszor meglátogatom, nagyon jól érzem magam náluk (ez ritkán van, talán kéthavonta), és nem rovom fel neki (magamban sem) a külön töltött gyerekkort, és hogy nem látott felnőni.


Az a véleményem, hogy nem szabad mérget cipelnünk magunkban, mert az egyedül nekünk árt. Ha nem tudunk megbocsátani, el kell engedni -nem a másik fél miatt, magunk miatt. Én örülök, hogy addig is az életem része, amíg együtt vagyunk, és nem gondolkozok azon, hogy hogy lehetne másképp. Kihozom a helyzetből a maximumot, és szerintem ő is jól érzi magát velem.


21/L

2019. okt. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, "jó" olvasni, hogy vannak még ilyenek :)
2019. okt. 24. 00:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Te miért nem keresed őt, ha úgy érzed hogy hiányzik?
2019. okt. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mert félek, hogy azt hinné, hogy csak azért keresem, mert nyerészkedni akarok rajta valamin.


Kisebb a valószinüsége annak, hogy ha az apa keresi a fiát akkor az apa csak érdekből keresi fel és nem azért mert hiányzik neki.

2019. okt. 24. 00:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóképpen vagyok vele, noha a szüleim válása csúnyábban zajlott, mint a tieidé, és én is jóval nagyobb terrornak voltam kitéve alatta, mint amekkorának szükséges lett volna; ez nagyban érintette a kettőnk kapcsolatát, nem bánt velem jól. Én viszont úgy érzem, szeretem, és nem hinném, hogy ez valaha változni fog, függetlenül attól, hogy látjuk-e még egymást valaha.

21/L (szintén)

2019. okt. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
az jutott eszembe hogy az emberi makacsság mekkora visszatartó erő abban hogy problémák megoldódjanak. mennyi elvesztegetett idő mert te valami gyerekes félelemtől tartva azt gondolod apád majd ferde szemmel néz rád,mondván kiakarod használni,talán pénz kell. az idő haladtával ez csak nehezebb lesz,fásultabbak lesznek az érzések,és mennyi minden vesződik el... egy dolgot nm kaphatsz vissza soha,az pedig az idő... ha úgy érzed hogy tenned kellene valamit,hát tedd meg! tedd félre az ellenérzéseid ezzel kapcsolatban,amit dacból,vagy valami hülye gondolattól vezérelve nem teszel meg. lépj! na szevasz!
2019. okt. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Nincs ebben semmi fura. Ennyi idő után természetes hogy közömbös lettél.
2019. okt. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Dettó ugyan igy vagyok, nem utálom, de egyetalán nem hiányzik, több mint 10 éve nem is láttam
2019. okt. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy, szerintem normális. talán mi lelkileg erősebbek vagyunk, mint akik utálják. Vagy ők sem utálják a szívük mélyén, csak ezt mondják.


Viszont azt még hozzá kell tennem, hogy miután évek maradtak ki a közös életünkből, az én apám megjelent, és onnantól tartottuk a kapcsolatot, viszont nekem nem volt meg az az érzésem, hogy ő az apám, hanem olyan volt, mint kábé a szomszéd bácsi. Ennyire elkopott bennem az érzés.

2019. okt. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez a normális. Akik utálják ott anyuka aknamunkája van a dologban.
2019. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!