Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Viszonylag korán/fiatalon...

Viszonylag korán/fiatalon vállaltak gyereket a szüleim, ha édesanyám 22 évesen esett teherbe velem (és 23 évesen szült), apám meg 3 hét híján volt 27, mikor a világra jöttem?

Figyelt kérdés
Csak mert ahogy megfigyeltem, a környezetemben a velem egykorúak szülei idősebbek az enyémeknél. 21 vagyok egyébként.
2019. okt. 24. 00:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ebben mi a kérdés? Az én édesanyám 17 évesen hozott világra
2019. okt. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom, apósom és a szüleim között 2, illetve 4 év van. (Az én szüleim a fiatalabbak.)

A férjem 22 évesen “hozták össze”, engem 26 (anyu) 28(apu).

Párom és köztem mégis van 7,5 év.

2019. okt. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállaltak túl fiatalon. A huszon év előtti szülések mára már korainak számítanak, nagyanyáink idejében meg átlagosak voltak. Manapság a 20-30 év közötti az átlag, ami egyre inkább tolódik 25-35 közötti sávba, mert az emberek szeretnek saját/hitellel megvett lakásba gyereket vállalni, nem pedig a nagyszülők nyakára. Keveseknek sikerül megteremteni a családi alapot a tanulmányok után 1-2 évvel megszerezni.
2019. okt. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Én örülök, hogy édesanyám 19 éves korában szült meg.
2019. okt. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%
Anyukád igen,apukád nem.
2019. okt. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
14%

Biológiailag normális időpont. Viszont manapság, és akkor is, amikor anyád szült… szóval ez nem az a korszak, amikor felelősségteljes dolog ilyen fiatalon gyereket vállalni. Vajon hány évet dolgozott anyád, mielőtt születtél, vajon mennyi félretett pénze volt? Hol laktatok? Mert aki úgy vállal gyereket, hogy a szüleinél lakik még vagy albérletben, vagy manapság semmi megtakarításból, de CSOK.ból, meg hasonló segélyekből finanszírozza a gyerekcsinálását, az azért elég felelőtlen.


Szóval nem igazán normális a szüleid lépése sem, kivéve, ha olyan jól kerestek és dolgoztak eleget, hogy megtehessék.

2019. okt. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%

Ha egyáltalán felmerül benned ez a kérdés, akkor abnormisnak tartod.

Várhattak volna még, hátha lett volna egy értelmes, nem kekeckedő gyerekük...

2019. okt. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%
Nem, ez lenne a normális, mielőtt nőni kezd a genetikai hiba miatt kockázat. Manapság harminc fölött szülnek, az anyukák többségének a kora miatt erőteljese ajánlottak a szűrővizsgálatok, hogy ne fogyatékos gyereket kelljen kihordaniuk. A huszonévesek még erősebbek, könnyebben viselik a terhességet\szülést, gyorsabban felgyógyulnak utána mint 30-35 feletti társaik.
2019. okt. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyum 20 évesen szült, apum akkor 22 éves volt.

Annak idején ezzel nem volt gond. Sosem laktunk nagyszüleim házában, egy ideig albérletben majd vettek egy kis házat. Én kimondottan örülök, hogy most, hogy 19 éves vagyok, fiatal szüleim vannak. Tök jól elvagyok velük, és tudnak azonosulni a mai fiatalok próblémájával.

2019. okt. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%
Engem 32 évesen szült az anyukám. Apukám akkor volt 43. Mondjuk apukámnak én voltam a harmadik gyereke, de anyukámnak csak az első.
2019. okt. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!