Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez van "joga" a nagyszülőknek?

Mihez van "joga" a nagyszülőknek?

Figyelt kérdés

Nyilván joga van látni az unokáját. De milyen gyakran?

Konkrétan az anyáról lenne szó. Nem vagyunk túl jóban, nagyon rossz természetű. Szerencsére nem lakunk egy városba.

De mióta megszületett a kisfiam állandóan itt akar lenni. Nekünk ez nem megoldható. Nem tudunk minden hétvégén arra készülni, hogy ő jöjjön és körbeugráltassa magát. Mindemellett nagyon nehezen bírom elviselni a jelenlétét. A férjem is. De ő úgy gondolja, hogy akkor jöhet, amikor csak akar.

Őszintén szólva ez így nagyon nem jó nekünk. Nem másnak szültem a gyereket, hanem magunknak.

Hogy lehetne kompromisszumra jutni, hogy élhető legyen a helyzet?


2019. okt. 25. 11:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Őszinteség nélkül nehezen fogja megérteni. Beszéltél már vele?

Mellesleg a házadba az jön akit beengedsz. Nagymamának gyereknek jó ha látják egymást, de tudni kell hol a határ.

2019. okt. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Persze, nem is egyszer. De nem érdekli. Úgy gondolja mindennek úgy kell lennie, ahogy azt elképzeli.

Ráadásul mindig csak a kárt csinálja nekünk.

2019. okt. 25. 11:22
 3/23 anonim válasza:
81%
Ugyanez nálunk is csak én anyám részéről. Csak ő 2 naponta itt ült és elvárta hogy jó képet vágjak, de nem is szólt előtte, semmi. Egyszer kértem, ill.szar napom volt kiakadtam, én voltam a bunko. Második alkalommal jeleztem azóta eltelt 2 hónap, 1szer volt itt és tüntetőleg sértett. De sajnos már ott tartok hogy ez sem érdekel mert másról se szólt már az életünk csak hogy mikor ront ránk, tömi minden szarral a gyereket és alig lehetett kirakni.
2019. okt. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
58%
Törvény szerint havi 1 alkalom. Egyébként meg próbáljátok megbeszélni vele először kedvesen és ha abból sem ért már keményebben.
2019. okt. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

A probléma nem azzal van, hogy anyós hányszor megy hozzátok, hanem azzal, hogy a férjed és te nem ugyan azon a nevezön vagytok.

Ha megegyeztek a férjeddel akkor jöhet az anyóssal való beszéd...

2019. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

4!


"Törvény szerint havi 1 alkalom."

Nincs ilyen törvény.


Hivatalosan elsősorban a szülők joga a kapcsolattartásról dönteni, ha nem tudnak megegyezni, akkor a nagyszülő indíthat kapcsolattartásért pert. Hogy mikor és mennyi időt fognak neki megítélni, az sok tényezős kérdés, nincs olyan, hogy havi egy alkalom.

2019. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 kovpet ***** válasza:
76%

"Úgy gondolja mindennek úgy kell lennie, ahogy azt elképzeli."


Te meg nem így gondolod, az ajtó meg zárva van ugye...

2019. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
26%

Most a te anyukádról van szó?

Mert

-én örülnék ha jönne,persze nem biztos hogy hetente,(két év alatt max 4szer volt nálunk.)

-a férjem azt mondja,nyugodtan jöhet,de ha én nem akarnám azt is megértené

2019. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
53%

Miért akar ott lenni mindig? Csak láb alatt lenne, nem? Mit csinál mikor ott van?

Ritkàbban elég lenne. Én agyfas.zt kapnék, ha anyam, vagy anyósom állandóan itt akarnának dekkolni.

2019. okt. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
69%

Bocsi Anyu, programunk van! Telefont nem felvenni es csak a mindenkinek megfelelo idopontba jojjon!


Miert van annyi balek a GYIKen? Miert nehez megmondani a dolgokat?!

2019. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!