Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külföldön dolgozok, ez belefér?

Külföldön dolgozok, ez belefér?

Figyelt kérdés

6 hónaoja született meg a kisfiam és semmiert nem szerettem volna kimaradni semmiől sem ami vele kapcsolatos, viszont anyagi helyzetünk nem a legjobb...



220 ezer ft ot keresek de ez nagyon kevés ahhoz hogy megéljünk plusz albérletet is fizessünk.


Egy németországi húsfeldolgozónál kaptam egy állást, mi több olyan összegért kellene dolgoznom ami nagyon kisegítene a bajbol miket ( havi 2000eur kezdő)


Nagyon nagyon maximum 1 évre mennék ki úgy hogy a fizetésemet haza is utalom ( erre volt már régebben is példa hogy ezért menjek ki)


Megbocsájtható ez nekem hogy a kisfiam evy nagyon fontos életciklusán nem vagyok itthon vele?


Amit a tervezett összeget megkerestem vissza is jövök 8-11 hónap.


Barátnőm aztmondja hogy nagyon fontos hogy megcsináljuk ezt.



2019. okt. 26. 03:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Inkább, mintsem eladósodjatok még jobban. Egy év az semmi, szerintem.
2019. okt. 26. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Egy év sok idő. Csak annyit utalj haza, amennyit kell, ne az összeset. Nehogy azon kapd magad, hogy az asszonyt a szomszéd dugja, az albidból kivágnak és te csak egy két lábon járó pénztárca vagy.


Szóval elnézhető, hisz a jobb élet reményében teszed. Azokat tojd le, akik majd lehurrognak, mert bizonytalan pénzügyi helyzetben gyereket vállaltatok. Semmit sem lehet a csúcson kezdeni, csak a gödörásást!


Anyukának van segítsége itthon? 2000 euróból mennyi a lakhatás?

2019. okt. 26. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Persze, menj.
2019. okt. 26. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Én kimennék és vinném a családot is, amint lehetséges.

32/F

2019. okt. 26. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Menjél és ahogy tudod vidd családod is .
2019. okt. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

"Barátnőm aztmondja hogy nagyon fontos hogy megcsináljuk ezt."


Ő könnyen mondja, ezek szerint a pénz fontosabb neki, mint a kapcsolatotok, meg hogy a mindennapokat együtt éljétek meg. Nem neki kell a komfortzónájából kimozdulni, nem neki kell távol lenni mindenkitől, aki fontos neki. Talán gyerekvállalás előtt kellett volna erről elgondolkozni, de most már késő bánat. Én nem áldoznám így be az életemet, az biztos: vagy együtt oldjátok ezt meg, vagy sehogy. Miért nem költöztök ki együtt? Miért tolja a teljes megoldási kérdést a te nyakadba? Őszintén, mi változna egy év alatt? Összeszedsz egy tehermentes lakásravalót, hogy később ne albira menjen el a pénz? Kifizetsz egy hitelt belőle? Kint is lenne kiadásod, valahol laknod kellene, enned és közlekedned, hazajönnöd, ráadásul hidd el, nem egy év lenne belőle, mert a pénzszag már most megcsapta, ha hozzászokik a távollétedhez,hogy kvázi egyedülálló anya, gondolod, hogy majd utána beéri a család a hazai 220 ft-os kereseteddel, ha lehetne több is? Te is szülője vagy annak a gyereknek, érthető, hogy az élete része akarsz lenni.

2019. okt. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
Aki szerint egy anyának könnyü egy 6 hónapos gyerekkel egyedül lenni, az "komfortzóna", az még sosem látott gyereket!
2019. okt. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nem fér bele.
2019. okt. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

2000 euro.

Oké, de mennyi marad kifizeted a szállásod meg a kajád? A fele mondjuk. Máris "csak"1000 eurorol, azaz kb 320.000 forintról beszélgetünk.

Ennyit küldesz haza, amit itthon a feleséged elkölt albira, rezsire, megélhetésre.

Akkor mi fog változni egy év után???

2019. okt. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem, ilyen körülmények között miért kell egyáltalán gyereket vállalni, ha nem tudjátok eltartani rendesen?
2019. okt. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!