Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 év körüli lány mennyit...

17 év körüli lány mennyit segít otthon?

Figyelt kérdés
Anyaként kérdezem. A lányom ki-be pakolja a mosogatógépet, tereget, de kb ennyi. Tinik ti szoktatok otthon segíteni?
2019. okt. 26. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Én kB mindent megcsinaltam,igaz más választásom nem volt.
2019. okt. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
17 évesen már mindent csináltam, bár voltak nemszeretem munkák. :D Főzni kifejezetten szerettem, kb 2 naponta főztem, a mosnivalóval nem sok dolog van, a mosogatás, takarítás sem igényel nagy tudást. Bevásárolni is én jártam. Anyának nem volt rá ideje.
2019. okt. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
17 évesen természetesen mindent csináltam anyával vállvetve, plusz hordtam a húgomat suliba. De én már 14 évesen egyedül takarítottam a házat a nyári szünetben és pesztráltam a testvéreimet. Nálunk ez nem "segítség" volt, hanem az én dolgom is. Aztán amikor kirepültem, akkorra kerestek a szüleim már eleget ahhoz, hogy fogadjanak bejárónőt, így a húgomnál kimaradt ez, és ő semmit nem csinál a háztartásban. 24 éves, még velük lakik, és egyáltalán nem tud takarítani, és ez őt is zavarja. Nem tesz jót.
2019. okt. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Saját szoba takarítása volt ennyi idősen az alap, de ezen kivül főzésbe is besegítettem, felmostam, virágot öntöztem, teregettem.
2019. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Saját szobámat szoktam takarítani, illetve pl. ma is főztem. Konyha, hűtő takarítást szoktam vállalni és a fürdő takarítását. +magam után mindig rendet hagyok. Pl: felállok a kanapéról és akkor megigazítóm az ágytakarót. 14/F
2019. okt. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
#4-es vagyok. Kimaradt, hogy közösen jartunk bevásárolni, illetve ha rajtunk volt a sor a házban, akkor a lépcsőhát is én mostam fel. Plusz gazolás a nyaraló kertjében.
2019. okt. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
A főzésen és a mosáson kívül mindent megcsináltam. Füvet is nyírtam, bent meg mosogatás, fürdőtakarítás, wc, portörlés, rendrakás, ablakpucolás, beágyazás, szemétkivitel, felmosás, porszívózás. Most hirtelen ezek jutottak eszembe. Ja, és nem 17 évesen, hanem már kb. 14 évesen is ugyanúgy megcsináltam.
2019. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

"felállok a kanapéról és akkor megigazítóm az ágytakarót"


Úgy tetszik, hogy ezt még a férfipalánták is külön számon tartják. "És ha kakilok, lehúzom!"


Egyszer egy pasi külön sorolta fel házimunkaként, hogy kiviszi a szemetet ÉS utána tesz be új szemeteszsákot.

2019. okt. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

Én már 3-4 évesen a konyhában lábatlakodtam, nem lehetett elhajtani xD. Segítettem sütni, főzni, mosni mosogatni. De ez magamtól jött mind. Ugyanakkor anyám sok beszólogatást kapott a nővérétől hogy minek hogyja hogy ott lábatlakodjak meg minden, csak hátráltatom. Anyám meg csak annyit mondott neki mindig hogy nem fogja velem megutáltatni ezeket a dolgokat. És tényleg bejött. 28 évesen a szüleimmel élek betegen de a mai napig mindent megcsinálok amit fizikailag képes vagyok. Ugyan úgy megpakolom a mosógépet ruhákkal ha összegyűlt egy mosásnyi, vagy a mosogatógépet és ki is teregetem. Főzni is szoktam néha.


28/F

2019. okt. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%

én kb rendet tartottam ilyen idősen a szobámban (a rend mértékében persze soha nem értettem együtt anyával, de azért nem evett meg a kosz), a lakásban porszívóztam, mostam, ablakot mostam (ez a kedvenc munkám a mai napig), a most ennyi idős öcsém pakolja a mosogatógépet ki és be (képtelen rendesen teregetni megtanulni, úgyhogy rásóztam az edényeket, nem szeretem ha gyűrött a ruhám, vasalni meg még kevésbé), leviszi a szemetet. ha nem vagyok otthon (egyetem), akkor porszívózik.

anya felmos, mert bármit csinálunk, a mi felmosásunkkal úgysem lesz megelégedve, illetve növényt öntöz, mert minket gyerekeket utálnak azok a gazok.

meg felváltva főzünk, mert azt egységesen mindenki utál.

2019. okt. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!