Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a GYK szerint nincs örökség...

Ha a GYK szerint nincs örökség, akkor nem is kell őket támogatni, ugye?

Figyelt kérdés

Itt a GYK-n az a nézet uralkodik, hogy nincs semmiféle örökség, és mindenki verje el még életében a vagyonát, a fiatalok pedig kezdjék nulláról az életüket. (A gazdagok pont nem így csinálják, csak mondom.) Rendben, ne támogassák a fiatalokat, és mindenki azt csinál a pénzével, amit csak akar.


De mi a helyzet akkor, ha valaki nem támogatja a gyerekét, elveri az pl. a nagyszülőktől örökölt lakás árát néhány év alatt, majd utána elvárja a gyerektől, hogy támogassa őt hátralévő életében?


Erre mit mondtok?


2019. okt. 27. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Azt, hogy az ilyen szülőket ott kell hagyni. Nem felelősségteljes, nem gondol a saját gyerekeire, nem tud spórolni, így meg se érdemli, hogy a gyerekein élősködhessen.
2019. okt. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Miből vontad le ezt a hatalmas bölcsességet? A szülők nagy része nem ilyen (csak mondom), csak akinek rendes szülei vannak nem jönnek ide ezt elmondani. Azoknak meg akik itt a szüleiket szidják nagy része kamuzik. Én a családomban és a tágabb környezetemben is azt látom, hogy a szülők támogatják a gyerekeiket még felnőtt korukban is. Így tettek az én szüleim is és így teszek én is. Nem vertem el a szüleim után maradt örökséget, hanem a gyerekeim javára fordítottam. A saját vagyonomat sem élem fel, hogy maradjon nekik valami utánam.
2019. okt. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell a szülőket támogatni. Felnőtt embernek magát kell eltartania. Létezik a rokontartas intézménye, aminek meg vannak a maga feltételei, amik közül a legelső az, hogy önmagát eltartani képtelen. Ilyenkor mindegy, hogy volt e 50 szobás budai villa örökség, vagy sem.
2019. okt. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

A dolog azért nem ennyire fekete és fehér.

Meg kell nézni a család hátterét. Nem csak anyagi értelemben, hanem szociális értelemben is.

Ha valaki kőgazdag, akkor az az általános felfogás, hogy anyuci és apuci a gyerek s*gge alá tesz mindent. Házat, autót, nyaralót, stb. A gyerek éli világát, b@ssza el a pénzt, drog, alkohol, nők, balesetek a száguldozás miatt, életében nem dolgozik meg semmiért. Természetesen tisztelet a ritka kivételnek. Ez az egyik oldal.

A másik oldal már összetettebb. Jó esetben van a szülőknek olyan állása, amikor meg tudnak adni mindent a gyereknek, esetleg még félre is tudnak tenni pénzt a későbbiekre. Persze ehhez az kell, hogy ne legyen alkoholista vagy az egyik, vagy mind a két szülő és normális életszemlélete legyen. A gyerek itt már meg tud becsülni mindent, mert látja, hogy mennyit kell dolgozni azért, hogy normálisan meg tudjon élni. A rosszabb eset az, amikor a szülők értékrendje hibás. Elverik a pénzt, stb. Viszont van egy harmadik dolog is, amikor a szülők bárhogy dolgoznak, hajtanak, egyszerűen nem tudnak előre lépni. Keveset keresnek, napról napra élnek. A gyerek akkor is látja a példát, hogy hiába dolgoznak, nincsenek olyan helyzetben, hogy támogassák őket. Szóval abban az esetben, amikor minden szép, minden jó, akkor gyakorlatilag nincs szükség arra, hogy a fiatalok támogassák a szülőket. A következőben a fiataltól függ, hogy milyen beállítottságú. De előbb- utóbb el fog jutni oda, hogy beint. Az utolsó esetben pedig feltétlenül támogatni fogja a szüleit, lehetőségéhez mérten.

2019. okt. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Akinek a szülei nem adnak, azok nem várjanak semmit. Ha nem szereted a gyerekedet, ha csak azért csináltad meg, hogy valaki majd támogasson öregkorodban, akkor egy végtelenül önző, lelketlen ember vagy.


Aki pedig ilyen ember, az ne csodálkozzon és ne is merészeljen egy árva szót sem szólni, hogy miért hagyták magára, amikor megvénült. Csak azt kapta, amit megérdemelt.


Ha törődsz a gyerekeddel, ha szereted, ha gondozod, ha mindig tudja, hogy szerető szülei vannak - és ez nem üres álszent süket fedőszöveg a társadalom számára, hanem valódi szeretet van mögötte! -; ha történjen bármi, tudja, hogy van hova menekülnie, van OTTHON, van valaki, aki mindig a támasza lesz, mert a szülője jó szülő és lehet rá számítani mindig, akkor az a gyerek felnőve természetesnek veszi azt, hogy ő is törődjön a megrokkant, idős, beteg szüleivel.


Ad, mert kapott. Értsd jól.

2019. okt. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Én életem során csak egyszer találkoztam olyan szülőkkel akik úgy döntöttek, hogy amit a nagyszülőktől örököltek, és ami az ővéké volt, sőt a saját budapesti 3 szobás lakásukat is eladták, a pénzt magukra költötték. Nyugdíjasként beutazták vele a világot amíg tartott a pénz, majd egy jó barát lakásában éltek albérletben . Semmiféle örökséget nem hagytak a lányukra. Az ok:

Lányuk felnőttként jehova tanúja lett. Eleinte a szülők tiszteletben tartották, de amikor jött a lány, hogy nincs karácsony, nincs ez nincs az, majd egy nap eléjük áltt, hogy vagy ők is jehovák lesznek vagy ha nem akkor számára a szülei halottak. Nem fogja velük tartani a kapcsolatot amíg nem követik. Egyszem gyerekük volt, és szinte belebetegedtek. Remélték észhez tér, egészenaddig amíg az apja nem kapott egy levelet az ügyvédtől, hogy a nagymama házára, ingó vagyonára a lánya is igényt tart mint unoka aki egyből a jehováknak adományozta volna. Per lett belőle, mert a lányuk beperelte a saját szüleit, hogy ők a már szenílis nagymama fejét telebeszélték, hogy neki semmije sem legyen. A szülők nyerték a pert. Ekkor döntöttek úgy, hogy semmit nem hagynak a lányuknak, még akkor sem ha életük végén a híd alá kerülnek. Ők tényleg mindent feléltek nyugdíjasként. Ismertem őket (anyuka volt a kolléganőm ) Nagyon rendes emberek voltak.

De ez az eset ritka. A legtöbb "szegény" ember is igyekszik mindent megadni a gyerekének. Ha nem , és úgy dönt elszórja még életében, hogy ne legyen örökség annak komoly oka van. Ok nélkül senki nem csinál olyat, hogy semmibe veszia gyerekét.

Én sem örököltem semmit.Még hagyatéki tárgyalás sem volt, mert nem volt miből. Az ok egyszerű Alkoholista szülőktől nem marad örökség. De egy gyerek sem építheti az életét az örökségre ami tényleg nincs amíg élnek a szülei.

46/N

2019. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem a GYK szerint, hanem a GYK válaszolói szerint. Válaszom: a Gyk-n olyan emberek kérdeznek, akiknek ilyenek a szülei, különben nem jönnének ide kérdést feltenni. Normál esetben a szülők ha mással nem is tudják támogatni az életbe kilépő fiatalokat, akkor ingyen otthon lakással bármiféle rezsi és egyéb otthonlakás költsége nélkül próbál segíteni a fiatalnak, hogy tudjon félretenni saját önerőre.

Normál szülő nem várja el, hogy hátralévő életében támogassa a gyerekét.

Azért van a GYK, hogy az ilyen problémás kérdéseket feltehesse. Persze nem az állandó pár ember által kitalált kamu hülyeségeit, hanem akinek valóban gondja van, mit tegyen. Háromnegyed része ebben a kategóriában kitalált kérdés, elméleti, vagy unalomból feltett, vagy vitaindító. A maradék egynegyed tényleg bajban van.

De hogy válaszoljak is: az olyan szülő, aki elherdál minden örökséget, közben tojik a gyereke fejére, hogy mihez kezd majd (menjen el diákmunkázni, oldja meg maga), az nekem nem fér bele az értékrendembe.

2019. okt. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Javítok, mert ezt kicsit félreírtam: "Normál szülő nem várja el, hogy hátralévő életében támogassa a gyerekét."

Így akartam írni: Normál szülő nem várja el, hogy hátralévő életében támogassa a gyereke anyagilag. Főleg, ha közben kiderül, hogy mégsem normál, és elherdálta a vagyonát.

2019. okt. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Nekem sokat segített anyukám, de soha nem gondoltam a fizetésére, hogy az az én örökségem. Mármint amíg él, addig nincs szó örökségről. Addig azt csinál vele, amit akar.


Nekem is van példám, pont ebben vagyok benne. Rokon meghalt, halála előtt 1 évvel eladta a házát. Most az örökösök akarják vagy a házat vissza, vagy a ház értékét. Hogy kitől, azt nem tudom. Ők számítottak arra a pénzre, és most kivannak, hogy nincs meg.

2019. okt. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Drága csillagom, nekem például nem lesz örökségem, anyukám szegénységben élte le az életét, egy nagyon rozzant önkormányzati lakásban lakik, ami halála után az államé lesz, mert én meg nem veszem az hétszentség. Ennek ellenére amennyire tehetem, támogatom őt, külföldön élek, küldök haza rendesen. Az életben nem mindenki ilyen gusztustalan kapzsi mint te, hogy pénzben méred a szeretetet, meg csak akkor törődsz majd az idős édesanyáddal, ha az össze tudott gyűjteni bármi vagyont, amit majd megörökölsz.
2019. okt. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!