Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nevelőotthonban mit kezdenek...

Nevelőotthonban mit kezdenek egy 17 évessel, aki nem tanul? Milyen szabályok vonatkoznak rájuk?

Figyelt kérdés

Mert ugye bár, 16 éves korig van a tankötelesség.

Csak itthon gondolkoztunk ezen, semmi háttere nincs ennek.


2019. okt. 27. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi vagyok
2019. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
En szakmai gyakorlaton voltam ott. Kivetel nelkul mindenkit jarattak iskolaba. Aki megbukott, vagy mas okok miatt nem fejezte be, annak neztek mas iskolat. Olyan nem volt, hogy az otthonba valamelyik gyerek egesz nap hevert, mig a tobbi iskolaban volt. Ezek a gyerekel tobbnyire problemas csaladbol szarmaznak, es nehezebb lesz nekik elindulni az eletbe. Ezert is van nagy hangsuly azon, hogy legalabb egy szakmat vegezzenek el, hogy legyen mivel elindulni majd.
2019. okt. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha nem jár be? Mindennap elkisérik, vagy mi?
2019. okt. 28. 00:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ma már többnyire családotthonok vannak. A halmozottan problémás, állandóan szökő fiatalokat egy idő után speciális intézetbe viszik, ahonnan már nehezebb megszökni. De elég magas a tűréshatár. Ahol régen dolgoztam, ott volt hasonló eset, sajnos, elég nehezen bírnak ezekkel a gyerekekkel, mert ha a kötelességeiket nem is, a jogaikat annál jobban ismerik.....
2019. okt. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A teljesen zárt nevelőotthonoknak sajàt belső iskolájuk van, így nem kérdés, hogy vajon odaért-e, mert mindenki oda jár, csoportosan kísérik őket.

Az átmeneti otthonok, családotthonok, egyéb kevésbé zárt intézmények nem így működnek, ott nagyjából annyira tudják ellenőrizni a gyereket, mint te otthon, esetleg a problémásabbakat kísérik, de nincs mindenkire kapacitás. Viszont sokkal komolyabb következményei vannak a dolgoknak, végső esetben àtkerülhet a fent említett zárt, klasszikus nevelőotthonba.


Egyébként általában a gyerekek is felfogják, hogy ez a saját érdekük, segítenek nekik olyan szakmát találni, ami esetleg érdekelheti, 18 éves kor után egy darabig van utógondozás, hogy kisebb eséllyel zülljön el, ilyesmi.

2019. okt. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!