Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnék gondoskodni...

Hogy tudnék gondoskodni apukàmról?

Figyelt kérdés

Apukàm 61éves, én 26. Kicsit késői gyerek vagyok. Ő vidéki, én vàrosi, 2óra vonatútra lakom tőle. Elvàltak rég a szüleim, apu egyedül él azóta. Mikor vidékről felköltöztem kb 3éve, egyàltalàn nem gondoltam bele abba, hogy vele majd mi lesz. Mindig erősnek gondoltam őt, felnéztem rà, csodàltam. Ez nyàron megvàltozott, megbetegedett, ami miatt 2 hétre kórhàzba került. Az a legnagyobb félelmem alapjàraton is, hogy elveszítem a szüleimet. Aznap reggel, mikor hívtak a mentősök, hogy baj van, abban a pillanatban sokkot kaptam, azóta folyamatosan napi szinten szorongok és aggódok, nem tudom túltenni magam rajt, hogy magatehetetlen àllapotban làttam őt. Azóta nagyon féltem mindentől. Hibàsnak érzem magam, hogy egyedül él, és én messze vagyok. Azóta màr meggyógyult, dolgozik, persze. Az a baj, hogy fél az öregedéstől, még azt sem szabad megkérdezni, nàthàs vagy e. Tudom, bíznom kellene benne, de amióta a nyàri eset megtörtént, olyan, mintha 10évet öregedett volna. Nem tudom lekűzdeni a félelmem, kérlek, adjatok valami tippet, illetve én itt talàltam pàrt magamnak, most költözünk össze.

Én szeretnék apuról gondoskodni majd, segíteni neki, vele akarok lenni, és soha semmi esetre sem adnàm be sehova, és nemis bérelnék idegent hàzhoz, segíteni.

Eközben nem keresek sokat, autóm nincs, illetve itt a pàrom.


2019. okt. 28. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Döntsd el neked, hogy mi a fontos, és szerint cselekedj, és vállald fel a vele való felelősséget is.


Ha 26 évesen az apádnak szenteled a hátralevő életedet, akkor akár férfi vagy, akár nő a párod igen gyorsan le fog lécelni, az biztos.


Apád és anyád elváltak, igaz? Hol vagy anyukád? Miért neked kéne gondoskodni apukáról, mindenáron? Akár az életed árán is?


Miből fogsz megélni, ha visszaköltözöl apuka mellé? ha 10 évig elhúzza még, vagy 15-ig? (van, aki szeret (nagyon csúnya szóval mondom, de a lényeget kell nézni) ún. haldoklósdit játszani. Ez is egy ocsmány, manipulatví, bűntudatkeltő pszichológiai játszma, a lényege az, hogy tönkretegye a "haldokló" a még élő, gyűlölt gyerek vagy házatárs életét.


Nincs autód, nem keresel sokat, ott a párod, de apuka ... akire mindig felnéztél és csodáltad. Én azt mondom, hogy ideje volna ezt a "szentet" dentronizálni és elballagni egy pszichológushoz, amíg nem késő. Mármint amíg nem késő a saját életedet helyretenni, és nem teszi azt úgy apuka helyre, hogy holtig nyögheted.

2019. okt. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

" Hol vagy anyukád? Miért neked kéne gondoskodni apukáról, mindenáron?"


Miért, szerinted az ELVÁLT feleség dolga lenne?


Mellesleg egyelöre semmi ok sincs arra, hogy BÁRKINEK is gondolkodnia kellene róla, egy 61 éves ember még közel sincs ezen a szinten.

Neki kellene elfoglalnia magát, gondoskoni magáról, nem másnak.

2019. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

#1-es Hol olvastál te olyant, hogy az apja "haldoklósdit" játszik, vagy hogy egyáltalán elvárja a gyerekétől, hogy gondoskodjon róla? Szó sem volt ilyesmiről, de te már minősíted. Az apja nyilván nem szent, de a leírtak alapján biztosan nagyon jó apa volt, ha arra kerül a sor megérdemli a gondoskodást. A te szüleid lehet nem ilyenek voltak, de azért vannak jó szülők, az enyémek is ilyenek voltak.


Kérdező: Amíg apukád egészséges, tud dolgozni, addig kár stresszelni magad. Látogasd meg, amikor tudod, beszélgess vele, hívd fel néha telefonon, hogy ne érezze magát nagyon egyedül, egyenlőre nem tehetsz többet érte. Ráérsz akkor gondolkodni azon, hogy hogyan segíts neki amikor itt lesz az ideje. Az apukád még nem annyira öreg, még akár párt is találhat magának.

2019. okt. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Örülhetsz, ha lesz apád nyugdíjának kiegészítésére annyi pénzed, hogy fizess meg annyi segítséget, amennyit, amikor kell, és ezáltal otthon maradhasson. Ami a vele való időtöltést illeti, járj le olyan gyakran, amilyen gyakran tudsz! Két látogatás között pedig ott a telefon!
2019. okt. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, apukàm nagyon jó apa, a legjobbat érdemli, egész életében azon dolgozik, hogy nekem jó legyen, mindig mindent megtett értem. Én ugyanezt szeretném neki visszaadni majd idős koràra. Mikor kórhàzban volt, vettem ki szabadsàgot, minden nap ott ültem az àgya mellett, lestem a kívànsàgait.

Ezért is borzasztó érzés megélni, hogy öregszik majd.

Sajnàlom, ha valakinek nem ilyen édesapja van, àtérzem a helyzetet, nekem édesanyàmmal volt nagyon rossz a kapcsolatom sajnos.

Köszönöm a vàlaszokat.

2019. okt. 28. 12:11
 6/6 anonim ***** válasza:

"Én szeretnék apuról gondoskodni majd, segíteni neki, vele akarok lenni, és soha semmi esetre sem adnàm be sehova, és nemis bérelnék idegent hàzhoz, segíteni."


Akkor csak egy megoldás van, az összeköltözés!

Technikailag lebonyolítva:

Eladjátok mindkettőtök ingatlanát és a kettő árán vesztek egy olyat, amiben kényelmesen elfértek.

Ha neked nincs saját ingatlanod, akkor az apukád ingatlanának az ára az önrész és hitelt veszel fel.

Más megoldás nincs, ha ennyire ragaszkodsz hozzá és külső segítség szóba sem jöhet!


Azt azért elmondanám neked, hogyha együtt is fogtok élni, te nem tudsz vele lenni 0-24-ben, mert dolgoznod is kell, hacsak nem olyan a munkád, hogy otthon is tudod végezni.

Ha ne adj Isten valami komoly betegsége lenne (reméljük csak 15-20 év múlva) ami lehetetlenné teszi az együttélést lelkileg vagy fizikailag, akkor úgyis el kell helyezned egy olyan intézményben, ahol szakszerű ápolásban részesítik.

(Mondom ezt neked 70 éves emberként)

2019. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!