Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülő kimondja hogy kvázi...

A szülő kimondja hogy kvázi nem kell neki az egyik gyereke?

Figyelt kérdés

Nálunk én beteg voltam, sérültem születtem, vannak problémáim de teljes életet élek. Emiatt nem adtak lehetőséget a tanulásra! Programozó szerettem volna lenni (pont jó is lenne nekem sérültként) de nem engedték. Azt mondták a szüleim hogy maradjak csak mellettük, nem való nekem a nagyvilág. A helyi falusi iskolába járhattam csak. Egyetemi beiratkozásról szó sem lehetett “mert még megesz engem Budapest”, akkoriban pedig nagyon ráhagyatkoztam a szüleimre, nem mertem ellent mondani.

Nővérem és bátyám egészségesek. Mindkettőnek családja van és gyerekeik. Én 26 évesen elköltöztem végre otthonról. Eljöttem Pestre. Van munkám, két szobatárssal lakok együtt. Anyám most kijelentette a hétvégén hogy csináljak ott Pesten amit akarok, nekem jobb helyem lett volna betegként ott mellettük. Azt is mondta, hogy neki az unokái már az elsők, én csináljak amit akarok, őket ne hívjam ha gondom van. Nincs rám már ideje, így is feláldozott mindent és én hátbaszúrtam! Apám persze hallgat, ő mindig olyan volt, az volt a szavajárása, Kérdezd meg Anyádat. Nem mond semmit, csak most is ugyanezt.

Most gyűjtöm a pénzt a programozói iskolára meg online tanulom a kétkezes gyorsírást. Gondolkodom egy jobb angol tanfolyamon is, mert amit a suliban tanultam, nem biztos hogy elég.

Miért ilyenek a szüleim? Nagyot hibáztam, betegen nem lehetnek vágyaim, terveim?


2019. okt. 28. 15:03
1 2
 1/14 Savlekotő ***** válasza:
92%
Lépj tovább. Szerencsére te kijutottál,ne menj többet haza ne keresd őket amíg ők nem keresnek.. Attól mert vki beteg még nem kell az éltet elvenni.
2019. okt. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Te nem hibáztál semmit. Őszintén gratulálok, hogy hátrányból indulva, erősen megspékelve anyád visszahúzó erejével is végül eléred a célodat.

Miért ilyen? Nem tudom. Anyád ki akar sajátítani és visszatartani, pedig pont az önállóságra való nevelés és támogatás lett volna a feladat. Talán rájön, hogy hibázott. Tesókkal legalább jó a kapcsolatod?

2019. okt. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A sértődöttség beszél anyukádból, ez mondatta vele a fenti mondatot, ettől függetlenül fájdalmas lehetett ezt hallani. De valójában nincs így.

Az álmaidat pedig ne add fel, ne engedj a lelki zsarolásnak, mert ha most visszatáncolsz örökre anyukád szoknyája mellett ragadsz. Egyébként minden tiszteletem a tiéd a bátorságod, határozottságod és eltökéltséged miatt!

2019. okt. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

sok sikert!

ha megy a nyelv és a programozás, akkor már próbálkozhatsz külföldön is

szerintem ott jobb lehetőségeit lennének

...ha már a szüleid ilyenek.

2019. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Gratulálok az eredményhez, és a terveidhez. Csak így tovább!


A kérdésedre visszatérve. Valószínűleg nem lesz szép a válaszom:

Igen. Valószínűleg(!) édesanyád nem tudott azonosulni a sérült (= selejtes) gyerekkel. Korábban azért akart ott tartani maga mellett, mert nem hitte el a falusi eszével, hogy önálló éltere képes lehetsz. Te továbbléptél, mi több, Budapestre mentél, ami lázadás a szemében. De ha már ennyire képes vagy és szembementél vele, akkor ezennel letudottnak nyilvánítja a társadalmi elvárás által rárótt, a sérült gyerekre vonatkozó gondoskodási kötelezettségét. Élvezni akarja a sikereit (az ép gyerekeket, az onnan származó unokákat), fel akar lélegezni.

Vagy csak belefáradt a gondozásodba (akármennyire is volt az könnyű/nehéz).


Ezen próbálj túllépni! Nehéz. Érzelmi támogatásra nem érdemes számítanod tőlük többet. Anyagit esetleg. Koncentrálj arra, hogy az általad elképzelt boldog életet hogyan tudod elérni, amilyen örömödben - remélem legalább - a testvéreid osztozni akarnak majd.

2019. okt. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Azt hittem, az ilyen szülők csak az én korosztályomra jellemzők.. de még mindig :(
2019. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Örülök a sikereidnek és nagyon-nagyon drukkolok jövőbeni terveidhez!

Betegként kezeltek, életképtelenné akartak tenni, vagy - jószándékból - olyan attitűd alakult ki bennük, hogy "téged mindentől meg kell védeni", "a világ rossz" és "egyedül úgysem boldogulnál". Megmutattad nekik: egyedül is tudsz boldogulni, mire az ő elgondolásuk hibás voltára rájöttek, de ezt nem akarják bevallani, inkább sértődéssel reagálnak.

Lépj tovább. Fájdalmas, nagyon-nagyon fájdalmas, hogy ilyenek.

2019. okt. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a sztorid. Én halláskárosodással születtem. Egyik fülemmel 70%-ban míg a másik fülemmel 50%-ban nem hallok. Voltaképpen a magas hangokat nem hallom, ahogy a suttogásokat, nagyon halk beszédet, sziszegéseket..Viszont a mély basszus hangok bántják a fülemet- Szüleim annak ellenére, hogy már gyerekkorban az orvos azt mondta hallókészülékkel boldogulhatok, ők mégis úgy kezeltek mintha totál süket lennék. Volt, hogy előttem beszéltek ki, már szólnom kellett, hogy hallom ám.. De szerintük illetlenség szájról olvasni ( nos, igen ezt tökéletesen megtanultam) Ahogy téged engem is gátoltak a jövőmet illetően. Nem mehettem sehová egyedül, mert ne adj isten nem hallom a villamost, kocsikat, buszt, elé lépek, meghalok. (azt, hogy túl hangos a világ még nekem is, nem fogják fel) Nem tanulhattam azt amit akartam. Történész szerettem volna lenni, de annak nincs jövője. Majd ötvös, gyémántszakértő, de annak sincs jövője. Majd ők protekcióval betesznek egy iskolába, hisz örüljek, hogy "süketen" felvesznek bárhová is. Nyomdaipari végzettségem lett, mondván a könyv örökéletű, mindig van jövője ( ma halott szakmám van, semmit nem érek el vele) 18 évesen jogosítvány akartam, de nem engedték, hogy a lehető legrosszabb ötlet, mert nem hallom ha szírénázik a mentő, tűzoltó vagy rendőrség. ( csak megjegyzem. A szíréna hangja nagyon bántja a fülemet, sokszor előbb meghallom, mint aki velem utazik a kocsiban.) Mindig, mindenben gátoltak. Én 20 évesen elmenekültem otthonról, és bizony azt kaptam anyámtól, hogy ne gyere vissza sírni, ha mások kihasználnak a süketséged miatt. (sosem használtak ki) Ma már felnőtt nő vagyok. 5 évvel ezelőtt letettem a jogosítványt. 5 éve vezetek, nem volt balesetem, hallom a forgalmat, szírénákat. Annyi csak, hogy nálam nem szól a zene, mert az elvonná a figyelmemet, de lehet zene nélkül is vezetni.

Elvégeztem a kutyakozmetikát. A kutyák tudnak velem kommunikálni. Van egy macskám, aki hamar rájött, hogy a kis nyávogását nem hallom meg. Így ő másképp jelezz nekem. (bökdösi a lábamat, vagy megnyalja a kezemet..)

Hamarosan megnyitom a saját kis üzletemet. Férjhez mentem. Az ember a hátrányai ellenére is tud boldogulni. Tény, hogy nehezebb mint egy egészséges embernek, de ha magunkért csináljuk akkor menni fog.

Egyetlen egy bánatom van amit eddig nem voltam képes megoldani, az a nyelvtanulás. Egyszerűen a hallásom miatt nem vagyok képes nyelveket tanulni. Ez fáj csak.

Az én szüleim ma sem változtak, a te szüleid sem fognak. Ezért nem is kell azon rágodni, hogy miért olyanok amilyenek. Éld az életed, és valósítsd meg amit szeretnél. Csakis magadért, ne másért. Akkor menni fog.

33/N

2019. okt. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom azzal számoltak a szüleid, hogy sérültként nem leszel önálló, nem lesz családod, gyereked stb, hanem ottmaradsz velük és majd ápolod őúket meg szórakoztatod őket öregkorukban. Most pedig megsértődtek, hogy ez mégsem lesz így mert egyedül is életképes vagy. Most sértve érzik magukat mert a felnevelésed befektetésnek tekintették de nem jött össze és úgy érzik tartozol nekik. Természetesen az is benne lehet, hogy biztos nehéz lehet egy sérült gyereket nevelni és talán ez az egy érthető része van a dolognak, de azt sem így kéne kezelni.
2019. okt. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden elismerésem a tiéd.

Az anyádból most a sértődöttség beszél,de majd lehet,hogy meggondolja magát.Ha nem,akkor ne keresdt te se véle a kapcsolatot.

Minden jót neked!

2019. okt. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!