Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy ne mondoga...

Mit csináljak, hogy ne mondogassa minden családtagom ezt?

Figyelt kérdés
Egy tizenéves lány vagyok, és van egy fiú, akivel nagyon jó barátok vagyunk. Az a baj, hogy minden családtagok azt hiszi, hogy mi járunk, és ha ez önmagában nem lenne elég, folyamatosan azzal jönnek, hogy ő mennyire nem hozzám való. Mit csináljak, hogy megértsék végre, hogy a srác csak egy nagyon közeli barát, és nem a párom?
2019. okt. 29. 00:06
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Érdekes családod van, ha azt mondod nekik, hogy ,,Nem vagyunk együtt, csak nagyon jó barátok vagyunk" és ők mégis azt szajkózzák, hogy de, de biztos együtt vagytok. Mármint miért hazudnál erről? A nem, az nem. Ha ezt nem tudják felfogni, akkor szerintem csak annyit tudsz tenni, hogy megpróbálod elengeni a füled mellett a dolgokat.
2019. okt. 29. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Egyik fülön be, a másikon ki.
2019. okt. 29. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szántóvető ***** válasza:
hívd el egyszer hozzátok a leggázabb/legextrémebb fiú ismerősödet(tökmindegy mennyivel idősebb)és akkor majd fognak csodálkozni.lehet hogy visszasírják majd ezt a mostanit.
2019. okt. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Piás, drogos, naplopó? Ha nem akkor mi közük hozzá? Nyugodtan mond meg nekik, hogy rosszul esik, hogy nem hisznek neked, és mond meg azt is, hogy ha majd lesz párod, akkor se lesz semmi közük hozzá, kit választasz mert az a Te magánéleted.

Ha nem tartják tiszteletben, akkor ha bármikor felhozzák, állj fel, és menj arrébb, jegyezd meg, hogy látszik nem valami hosszútávú a memóriátok.

Kapjanak észbe, elég rossz szokás megmondani, hogy ki illik hozzád és ki nem. Ha drogos, piás, naplopó, akkor van értelme csak, de ha szerinted normális, és jól érzed magad a másikkal, akkor ne szólogassanak bele. Ha nem állsz ki magadért, akkor majd a párkapcsolatodra is jönni fognak a megjegyzések, ha nem szimpi nekik a srác.

2019. okt. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
36%

Hát ez a csesztetés tkp. kontrollgyakorlás feletted. A következő alkalommal jelentsd ki világosan, hogy a fiú a barátod, és nem érdekel szerelmi jelleggel, de ha ennyire bele akarnak szólni, akkor esetleg dacból is megpróbálsz összejönni vele.

Ha bajuk van, akkor mondják el neked, és cáfold meg. Egyébként miből gondolják a szüleid, hogy ártana neked. Ez kb. olyan, mintha egy zabagéppel ne ismerkedj, mert te is elhízol. Nem inkább visszatart annak túlsúlya téged is a zabálástól?

Egyébként ez a legrosszabb sráccal való előállás tetszik. A szülők előszeretettel jönnek azzal, hogy hallgass, mert de jó dolgot van, mert X-nek ez sincs, Y-t verik is stb. Hát tessék, nem jó dolgotok volt, amíg az előző volt a legjobb barátom?

2019. okt. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Azért csinálják, mert ugrassz a témára, ők meg élvezik. Tök felesleges szélmalomharcot vívsz, de gondolom tini vagy, úgyhogy úgyse lehet neked megmagyarázni, hogy a reakciód miatt provokálnak.
2019. okt. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonymousreview60 ***** válasza:
51%
#6 08:47 sem mond marhaságot. Az amúgy nem érzelmi agresszor apám is csinált ilyent, öcsém társult hozzá, anyám nem. Nem bírtam elengedni a fülem mellett sajnos.
2019. okt. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Soha nem fogják elhinni,hogy nem így van amig neked vagy neki nem kerül párja akivel tényleg együtt fogtok járni.Annyira beleélték magukat,hogy nem lehet kimagyarázni.Ismerős,mert én is voltam így annak idején,csak engem nem akartak lebeszélni róla,sőt,nagyon is kedvükre volt a dolog.
2019. okt. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Drasztikus megoldás segít csak az ilyen helyzetekben, mert szórakoznak veled. A következő említéskor kérdezd meg tőlük, hogy fogyatékosak lettek-e. Azátn mikor csodálkozva néznek, nyugodtan mondd el, hogy úgy látod, nem bírják felfogni, amit mondasz.
2019. okt. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!