Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kidobhatnak otthonról 18 éves...

Kidobhatnak otthonról 18 éves korom után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elmúltam 18, de egyetemen tanulok, nappali állami képzésen.

Elhangozz egy veszekedés során az, hogy akkor menjek máshová lakni, haza többet nem mehetek.

Megteheti velem ezt a családom, hogy kidob otthonról?


2019. okt. 29. 13:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Igen.
2019. okt. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
Sajnos igen. Békülj meg velük, és légy nekik hálás, ha eltartanak addig, amíg elvégzed az egyetemet.
2019. okt. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Igen,de nem hiszem,hogy komolyan gondolták.Csak a harag beszélt belőlük.
2019. okt. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyébként jó a kapcsolatod a szüleiddel biztosan nem gondolták komolyan, csak a veszekedés hevében mondták. Azért az érdekelne, hogy mit mondtál nekik, amire ez volt a reakció.
2019. okt. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
5%

"egy veszekedés során "


Nem is értem, hogy egy "gyerek" hogyan jön ahhoz, hogy veszekedjen a szüleivel akik amúgy eltartják a hájas se..ét?!

2019. okt. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

#5, kérte a "gyerek" (Kérdező), hogy világra hozzák????

Nem tudom, hogy mi a frászkarikát képzelnek magukról egyes szülők, hogy egyfelől ők ragaszkodnak a legjobban a gyerekük továbbtanulásához, másfelől gátlástalanul visszaélnének az ebből eredő kiszolgáltatottságával...


Kérdező, meg, de nem így... senkit se lehet a hivatalos bejelentett lakcíméről az utcára kitenni.

2019. okt. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

kirakhatnak

rokontartásért perelheted őket, de az max 15-20ezer forint

2019. okt. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
14%

Igen. Gondolom nagyon beszolhattál nekik..

Ne csüggedj! A #6-os befogad.

2019. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

"Nem is értem, hogy egy "gyerek" hogyan jön ahhoz, hogy veszekedjen a szüleivel akik amúgy eltartják a hájas se..ét?!"


Talán mentálisan egészséges,felnőtt személyiséggel rendelkező egyéneknek kellene gyereket vállalnia,nem pedig olyanoknak,akik azt gondolják,hogy a gyerek egyenlő egy haszonállattal vagy valamilyen alárendelt szereplővel.


Ezért is veszélyes ez a "szüljön mindenki gyereket" propaganda.

A kevesebb néha több.

2019. okt. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Metionin ***** válasza:
Hivatalosan amíg tanulsz, addig a szülőnek a saját házában kell biztosítania neked lakhatást. De ha pl. te kolis vagy albis vagy másik városban, simán megteheti hogy nem ad bele. Nálunk is ez volt, amíg kolis voltam, még eltűrték a pár ottmaradt cuccomat mert muszáj volt, amint véget ért a hallgatói jogviszonyom, azonnal húzni kellett a dolgaimért mert repültek volna.
2019. okt. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!