Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy bocsájtsak meg neki/felej...

Hogy bocsájtsak meg neki/felejtsem el?

Figyelt kérdés

Egyik szülőmtől egész életemben azt hallgattam, hogy milyen kudarc, szégyen, csalódottság neki az, hogy milyen lettem, mert ő másképp képzelte el, hogy én milyen leszek.

Alapjában véve szeretett, de sokszor olyan beszólásai voltak, hogy rendesen megalázó volt.

Szégyellte, hogy nem vittem annyira mint a barátainak a gyerekei, ezért kitalált történeteket mondott rólam ha kerdeztek felőlem. (Pl most megyek egyetemre ilyen olyan szakra stb) pedig sosem akartam érettségi után felsőoktatásban részt venni, szakmát tanultam és dolgozni mentem.

Nem lettem sem drogos sem gazember stb.

Meg is napi szinten kaptam a kritikákat külsőmre és belsőmre is egyaránt. (Pl úgy áll a hajad mikor felkelsz mint egy utolsó alkoholistának, melletted soha nem fog megmaradni senki ilyen belsővel.)

Gyerekként és kamaszkent sem voltam rossz vagy lázadó gyerek.

Idő közben ez a szülő elhunyt (évekkel ezelőtt), de a mai napig nem érzem hiányát. Sőt nem, hogy szeretettel, de Csak haraggal tudok rá vissza emlékezni. Mint ha megrekedtem volna a régi sérelmeknél. Nem akarok egész életemben ezen lovagolni, de nincs nap az évek elteltével, hogy ne jutna eszembe.

Másrészt nem akarok egy olyan ember iránt ilyen negatív érzelmeket táplálni, (pláne, hogy meghalt) aki tisztességesen felnevelt.

Így, hogy közeleg a halottak napja csak ez jár a fejemben.

Van itt köztetek aki hasonló helyzetben van/volt? Hogy sikerült ezen túllépni?

Válaszokat előre is köszönöm, helyesírás miatt bocsi.



2019. okt. 29. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Ez a fajta harag teljesen normális. Ugyanakkor túllépni ezen egyedül te tudsz. Amíg nem rendezed le magadban rendesen a dolgot, addig agyalni fogsz ezen. Hozzá kell azért tenni, hogy nem biztos, hogy egyedül menni fog a túllépés, ajánlott segítségért fordulni.
2019. okt. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ettől félek én is, hogy pszichológus segítségével fog csak menni 😥
2019. okt. 29. 17:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló volt/van nekem is.

Egyik szülőm egészen kicsi koromtól kezdve nyomasztott, beszólogatott, olyan gunyoros alázásai voltak, hogy a mai napig eszembe jut. Részben miatta éreztem magam egy darab szarnak. Meghalt -elég hirtelen, évekkel ezelőtt, de szerintem soha nem tudtuk volna rendezni ezt, mivel ő nagyon régi, gyerekkori sérelmei miatt is volt olyan amilyen.

Ha álmodok vele, legtöbbször csak a rossz emlékek jönnek elő.

Neki is volt normális oldala, de nem lehetett tudni, mikor kell résen lenni.

Lehet a te szülőd is valami régi trauma miatt emelt falat kettőtök közé és hozta a rossz mintát a családjából. Nekem is ajánlották a pszichológust, terápiát- más miatt, de még nem találtam megfelelőt.


Van egy másik ismerősöm, ő viszont tényleg eléggé rosszban volt az apjával. Nem engedett neki teljesen alap dolgokat, folyamatosan szidta. Ő szégyenkezve vallotta be, hogy az apja halála után lett felszabadultabb.

2019. okt. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#2: Rossz a megközelítés. A pszichológustól ne félj, hanem használd támogatásként, hogy gyorsabban, kevesebb vérrel meg tudd oldani, mint egyedül!

Anyád eléggé mérgező. A baj őbenne van.

2019. okt. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg az, hogy elfelejtetni, nem fogod csak, elzárni magadban, meg póbálni lezárni életed azon szakaszát, tudom miről beszélek, nekem is hasonló szitu volt, szintén el is hunyt, a felejtés nem mondanám, hogy meni fog, csak a lezárása a szakasznak.
2019. okt. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretett volna, elfogadott volna olyannak amilyen vagy.

Én is ezeket tapasztaltam.

2019. okt. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Aki ezt csinálta velem, még él.

Sehogy nem tudtam megbocsátani, nem is tudok, szerintem nem lehet.

2019. okt. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Utolsó. Ha teheted koltozz el tőle mert ez jobb nem lesz.

2019. okt. 29. 19:46
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Velem is hasonló volt a helyzet, én úgy tudtam túllépni rajta, hogy miután elhunyt, eltökéltem magamban, hogy büszkévé teszem őt, még ha erre már nem is tud reagálni itt a földön. Minden kisebb-nagyobb sikeremet úgy könyveltem el, hogy most biztos büszke lenne rám, és szépen lassan hozzászoktam ehhez, már nem jut eszembe, hogy milyen gúnyosan beszélt velem, ha jó jegyeket hoztam haza iskolából, mert neki az sem volt elég, vagy amikor az első gyerekünk nevét kiválasztottuk a párommal, azt is hetekig kritizálta. Egészen hozzá lehet szoktatni magunkat, hogy azt a reakciót várjuk ezektől az elhunyt családtagoktól, amit mi remélünk, és nem azt, ami valójában lenne.
2019. okt. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok megfelelő neki, utaltam ot
2021. márc. 9. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!