Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha az anyám nem...

Mit tegyek ha az anyám nem hagy nekem szabad választást?

Figyelt kérdés
A továbbtanulásról lenne szó. Ő nagyon azt akarja, hogy egy bizonyos iskolába menjek, de én nem szeretnék oda jelentkezni. Egy másik iskolában gondolkodtam, de azt mondta hogy semmiféle képpen nem mehetek oda. Ekkor rávágtam hogy én döntöm el hova megyek, mire azt mondta hogy ő az anyám tehát ő fogja eldönteni nem én. Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Valami tanács hogy kompromisszumra juthassunk?

2019. okt. 29. 23:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Miert akarja azt a sulit, es te miert a tiedet? Nincs vmi koztes ut?
2019. okt. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Savlekotő ***** válasza:
27%
Látszólag ráhagynám,és csinálnám amit szeretnék. Van akivel csak úgy lehet h a képébe hazudunk és aztán szép lassan messzire megyünk tőle.
2019. okt. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Milyen iskolákról van szó?
2019. okt. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ő egy nagyon erős iskolát szeretne, én pedig egy rendészetit. Azt mondja hogy én nem bírnám ki, én viszont szeretném kipróbálni. Hogyha nem megy át lehet jelentkezni, én úgy vagyok vele.
2019. okt. 29. 23:40
 5/14 Savlekotő ***** válasza:
49%
Ne hagyd magad lehúzni,zsarolni,Ismerek ilyet ott se engedte anyuka a lányát,sőt semmit se engedett neki eldönteni,és mi lett,30 as fejjel mikor már volt elég pénze kezdte el azt tanulni amit akart,és az anyját nem is keresi évek óta. :(
2019. okt. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Hát ez a te életed,akkor is ha anyukád jót akar. Te pedig, ha rendészetre szeretnél menni menj arra! Tökéletesen egyetértek veled ,hogyha még se jönne be van még lehetőség átjelentkezni és ott van az is ,hogy megpróbáltad. Így szerintem ez a jobbik opció. Sok sikert a felvételihez :D
2019. okt. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Van lehetőség átjelentkezni, ha van szabad hely. Sajnos ez nem annyiból áll, hogy ha nem tetszik az egyik, akkor gyorsan átmegyek a másikba.


Szerintem egy rendészeti suliba könnyebb átjelentkezni - már csak azért is mert valószínűleg gyengébb -, mint fordítva.


Ha szeretnél egyetemre menni, akkor mindenképp az erősebb suliba lenne érdemes menned, onnan pedig mehetsz a Közszolgálati Egyetemre, ha még mindig érdekel a dolog.

2019. okt. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Ezekből kipróbálom magamból szokott lenni október,novemberi iskolaváltások,

Gondolom akkor 8. Osztályos vagy jelentkezési lapon több sulit is meg szokták jelölni ,ergo írjátok be mind kétt sulit majd amit anyukád szeretne azt is meg amit te szeretnél azt is ,szőtt anyukád ért irhatod be elsőnek mert ha tényleg erős suli akkor nem biztos hogy bejutsz oda csak egy nagyon jó központi felvételivel jutnál be és ha nem jutsz be akkor automatikusan második helyen lévő suli ha tud felvesz kár ilyen dolgon veszekedni , illetve felvételi papírt szülöknek is alá kell írni.

2019. okt. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

Egy erősebb iskolát jobban elismernek a tanárok,a munkahelyek.A lehetőségeid is többszöröse mint a rendészeti iskolának.

Anyukád biztos abban,hogy az erősebb iskolában is meg tudsz felelni az elvárásoknak!?

Még egy kicsikét nézz körül a két iskola között.

Ha tudsz akkor beszélgess el mindkét iskola diákjaival!

A legtöbb szülő azt szeretné,ha a gyermeke többre vinné,mint ami neki van.Vonatkozik az iskolára,anyagi helyzetre,az egész életkörülményekre.

Remélem mielőbb rendeződik a sorsod!

2019. okt. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Te egy rendészeti szakgimibe (gyalogrendőr lennél) szeretnél menni , míg édesanyád egy erősebb gimit(?) nézett ki neked.


Ha tényleg 100%-osan biztos vagy benne hogy te rendőr szeretnél lenni akkor menj oda. Viszont ha meggondolod magad akkor szakgimiből sima gimibe nehezen jelentkezhetsz át.


Én a gimit javaslom, mert az érettségi után még mindig mehetsz rendőrnek.

2019. okt. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!