Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? A lányom nem...

Mit tegyek? A lányom nem bízik meg bennem?

Figyelt kérdés

Mindig is apás volt, de nem gondoltam volna, hogy ennyire. Sok mindent az apjával beszélt meg, de nem gondoltam volna még a legrosszabb álmomban se, hogy ezt is vele fogja.

A lányom nem bízik meg bennem. 12 éves és most jött meg neki először. Nem nekem, hanem az apjának mondta el elsőször. Vagyis nekem el se mondta, csak miután rákérdeztem. Nekem az apja mondta el.

Most én fújom fel a dolgot?



2019. okt. 30. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Ez tényleg furcsa, hogy még ezt is az apjának mondta el. Vajon miért rendült meg benned a bizalma?
2019. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
A bizalom nem olyan dolog, hogy csak úgy lesz. Ki kell építeni, közösen. Elképzelhető,hogy van rá oka a lányodnak, hogy ne bízzon benned?
2019. okt. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Hozzám is az apukám állt közelebb,az anyukámnak nem volt rám ideje,de ezt azért inkább a nagymamának mondtam el.
2019. okt. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
ezt tőle kell megkėrdezned,de ne csak úgy tévénėzės közben, hanem amikor van egy erre alkalmas pillanat.
2019. okt. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Elöször is gondold végig, hogy te miért bíztál meg anyádban miért szerettél vele "titkokról" beszélni.

Ha te sem szerettél anyáddal erröl beszélni akkor gondold végig miért nem szerettél vele ilyen vagy hasonló dolgokról beszélni.


Pl én utáltam anyámmal ilyenröl beszélni.

Most felnöttként azt gondolom azért mert anyámnak is ciki volt ilyenekröl beszélni. Kisebb koromban kérdeztem pár dolgot, és mindig az volt a válasz, hogy még kicsi vagy hozzá, majd a barátoktól tudtam meg hülyéskedés közben pár dolgot. Mikor anyám oda állt elém erröl beszélni, úgy éreztem neki ez ciki, de megteszi, és kényelmetlen helyzetben éreztem magamat, mert ö abban volt. Ès tudom, hogy régen nem akart erröl beszélni.

A másik, hogy más témákban szinte mindenben én voltam a rossz szereben. Ha össze vesztem a barátnömmel akkor én voltam a hibás. Ha valami hülységet csináltunk én voltam a hibás. De megértés nem jött felöle. Nem kellett volna soha egyet értenie velem, de megértenie.


Neked erröl milyen gyerekkori élményeid vannak?

2019. okt. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
Elég fura hozzáállás. Amennyiben neked mondta volna el, akkor szerinted nem bízna az apjában? Biztos, hogy bízik benned is, ne keríts túl nagy feneket a dolognak.
2019. okt. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Az én anyám a kezembe adott valami zsebkönyv szerű tájékoztatót mikor kb 10 éves voltam a menstruációról, adott pár betétet hogy legyen nálam és lezártnak tekintette a témát. A nagynéném megosztotta velem, ha éppen görcsölt miatta, elmondta, hogy mikor jön több vagy épp kevesebb vér, hogyan lehet vízbe menni, hányszor kell cserélni, hol és hogyan lehet ezt kényelmesen és tisztán megoldani, stb. Nyilván neki szóltam mikor megjött, nem anyámnak, mert vele már többször beszéltem a témáról és ő felnőttként viselkedett, volt miért bíznom benne
2019. okt. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt nincs az kőbe vésve, hogy ezt csakis és kizárólag az anyával beszélhetik meg.

Másodszor komoly oka van, hogy az apjában jobban bízik, mint benned. Keresd meg ezt az okot!

2019. okt. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim szerint ha egy tizenéves ennyire extrém módon nem bízik meg az egyik szülőjében, ott a szülő a hibás. Persze lehet, hogy nálatok nem erről van szó, csak mondjuk cikinek gondolta, és nem tudja, hogy mondja el. Mi ezt nem fogjuk tudni megmondani a szituáció ismerete nélkül.
2019. okt. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Így épül ki a bizalom a szülő és a gyerek között:


1. Saját kezdeményezésedből beszélgess vele, kérdezd meg a véleményét különböző dolgokról

2. Saját kezdeményezésedből ossz meg neki bizalmas infókat saját magadról, irányítsd megfelelően a bárbeszédet. (Bizalmom annak jár, aki ad!) nem elég elvárni. Nem elég azt mondani, hogy számolj be magadról, megkérdezni, hogy hogy vagy, vagy milyen volt a suliba. Nem szabad passzívnak maradni, hanem az alapokat le kell tenni az asztalra.

3. Lássa a gyerek, hogy foglalkozol vele, időt fordítassz rá. figyelj arra, hogy tisztelettel bánj vele, ne fentről lefele kommunikálj, hanem horizontálisan. érezze, hogy egyenragú félként kezeled

4. Figyelj arra, hogy ne bántsd meg, például ha hibázol valamiben, vállalj érte felelősséget, ne hárítsd el, ne gyerekre mutogass és visszafele támadj. Ha hibázol és tudomásod van róla, kérj tőle elnézést.


Egy példa a fentiekre: Az unintelligens, buta szülő belejenti, hogy ő nagyon okos és tisztelni kell, majd kiadja az instrukciókat a gyereknek, hogy mit hogyan kell csinálni. Ellenben az intelligens szülő felvállalja a saját hiányosságait és arról is beszél, hogy hogyan próbál javítani saját hiányterületein. Ilyenkor a szülő megemlítheti, hogy nagyon fontos, hogy őszinték legyünk magunkhoz és folyamatosan fejlődjünk. Az intelligens szülő energiát és időt fektet a gyerekével való bizalmas kapcsolat kiépíésébe, informálja magát a gyerek értékrendjéről, majd a saját példamutatásán és a feltett kérdésein keresztül irányítja (segíti) őt a helyes irányba. A fentiek segíségével fog kiépülni a gyerek tisztelete irántad, amely egyre nagyon bizalmat is jelent.

2023. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!