Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem fizetjük tovább a lányom...

Nem fizetjük tovább a lányom megélhetését, amit nem tud elfogadni. Te mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden: van egy 22 éves lányunk, akinek jelenleg a külföldi taníttatását finanszírozzuk. Mi tartjuk el a férjemmel teljes mértékben, ugyanis állítása szerint nem talál munkát, mert nem beszéli az adott ország nyelvét, csak alapszinten. Angolul folyékonyan beszél, de azzal sokra nem megy, mert kisvárosban lakik. 2 éve él kint nagyjából (2017 ősszel kezdte az egyetemet), úgyhogy mi már nem tudjuk és nem is akarjuk fizetni az ottlétét, mert nagyon súlyos pénzekbe kerül. Konkrét összeget nem írok, de Nyugat-Európában tanul, el tudjátok képzelni, hogy mennyibe kerül egy albérlet + az élet. Közöltem a lányommal a döntésünket, erre azzal kezdett fenyegetőzni, hogy akkor otthagyja az egyetemet és hazaköltözik, vagy beköltözik az adott ország fővárosába és ott fog dolgozni valamit, amit angolul is lehet. Mondtam neki, hogy szó sem lehet róla, nem ezért fizettünk neki midnent több mint 2 évig. Ő azzal takarózik, hogy akkorsem talál munkát, amit őszintén nem nagyon hiszek, mert másoknak is sikerült, na meg túlságosan kényelmes neki ez az élet. Amikor kiköltözött abban állapodtunk meg, hogy féléven belül talál munkát, most nézzünk oda, eltelt 2 év és még mindig semmi..hmm..érdekes. Most eléggé bekerültünk a zsákutcába, mert azt semmiképp sem szeretnénk, hogy a tanulmányait abbahagyja, emiatt a férjem már hajlik rá, hogy fizessünk neki továbbra is mindent. Mondtam, hogy nem, mert nem ebben állapopdtunk meg, úgyhogy most patthelyzet van.

A kérdés pedig az, hogy te mit tennél a helyemben. Köszönöm a válaszokat.


2019. okt. 30. 17:32
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy valamennyi pénzzel ígyis támogatnánk, csak töredékével az eddiginél.
2019. okt. 30. 17:35
 2/50 anonim ***** válasza:
95%
hol él, hogy 2 év alatt nem tudta felvenni a nyelvet? Miért nem itthon tanul, vagy itthon fejezi be a tanulmányait? Mit tanul? Ezeket tudnom kellene, hogy feleljek, mit tennék.
2019. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
88%
sulit fizetném, lakást, kaját nem - kapna 3 hónapot munkakeresésre
2019. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
93%
Meddig tanul még? Amikor jelentkezett hogyan beszéltétek meg? Eg,etem mellett ha talál is részmunkát tényleg nem tudja eltartani magát, nem tud mit csinálni, hazajön vagy otthagyja a tanulást. Az nem opció, hogy kevesebb pénzt adjatok neki. Ami elég a lakhatásra és a kajára de semmivel sem többet.
2019. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
58%
Szia . Németországból írok neked , abban igaza van a lányodnak , hogy egy nagyobb városban több lehetősége lenne munkát találni .. Miért is ne költözhetne a fővárosba ? 💁‍♀️ Én adnék neki még esélyt ..áldásomat adnám a költözésre , és ha ott sem jön neki össze záros határidőn belül munka , csak akkor vezetnék be szankciót ..
2019. okt. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
90%

Valahol megértem a lányodat is.


Eddig adatok neki a pénzt, mostmár nem akarjátok.

Mi van ha nem talál munkát tényleg?

Ő egyébként el akarja végezni az egyetemet? Vagy ti akarjátok?

Ha eddig fizettek akkor továbbra is fizessetek. Vagy ne csodalkozzatok ha elmegy dolgozni.


Viszont az egyetenen angolul tanítanak,ha nem az az anyanyelv?

Én Bécsbe jártam, ott németül tanítottak.

2019. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
82%
Kint fel sem veszik nyelvismeret nélkül felsőoktatásba.
2019. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
28%

Én tuti megvonnám a teljes támogatást, ha nem akar éhen halni akkor találna magának munkát nem csak a kifogásokat keresné!

Az a baj hogy rohadtul elkényelmesedett mert minden a valaga alá van tolva. Amíg ez folytatódik addig soha nem fogja magát megemberelni, márpedig 22 évesen illene.

2019. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, konkrét országot nem szeretnék írni, de annyit elárulok, hogy a Benelux államok közül az egyik. Azt mondja nehéz a nyelve és már úgy ment ki, hogy folyékonyan beszélt angolul, amivel "jól elvolt".

#3 részmunkaidős állás + amit mi küldenénk, azzal jobban megélni, mint amit most jelenleg kap tőlünk. Azt tudni kell, hogy az állam több 100€-val támogatná havonta, ha dolgozna részmunkaidőben ÉS mellette nappalin járna egyetemre. Ez nagyon jó, ki kéne használni az ilyen lehetőséget, mert ezt a pénzt nem kell visszafizetni, hülye aki nem használja ki, már bocsánat.

#4 a főváros sokkal drágább, sajnos nem engedhetjük meg pénzügyileg, hogy odaköltözzön. Tőle túl messze van, nem tudna vonatozni, ami egyébként szintén horror összeg.

2019. okt. 30. 17:46
 10/50 A kérdező kommentje:
#7 most nagyon tévedsz, nyugodtan nézz utána, mert rengeteg egyetem csak az angolt igényli.
2019. okt. 30. 17:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!