Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszakérjem édesapámtól a pénzt?

Visszakérjem édesapámtól a pénzt?

Figyelt kérdés
Néhány évvel ezelőtt, végzős gimnazista koromban kölcsönadtam édesapámnak egy nagyobb összeget (több 100.000 Ft-ot), amit azóta sem adott vissza. A pénz kisebb részben saját munkámból, nagyobb részben rokonoktól ballagásra, születésnapra stb. kapott pénzből származott. Nem hiányzik borzasztóan az a pénz, de azért jobb lenne, ha ezzel az összeggel több lenne a számlámon. Számomra dilemmát jelent, hogy visszakérjem ezt a pénz, talán azért, mert mégiscsak elég sokat költöttek rám a szüleim (pl. taníttatás, stb.) az évek során (noha erre a konkrét összegre nem pl. a család megélhetése miatt volt szükség, édesapám egyéni hülyeségre költötte el). Mit tehetnék ebben a helyzetben?

2019. okt. 30. 21:04
1 2
 1/14 hírnök ***** válasza:
24%
számold fel az évenkénti banki kamatot is
2019. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
7%
Úgyis te öröklöd.
2019. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Achgdrztombdzj nevű felhasználó válasza:


Úgyis te öröklöd."


Egyáltalán nem biztos, hogy valamit is örököl a kérdezö!

2019. okt. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Savlekotő ***** válasza:
73%
Nem kérném vissza,ha nem adja magától az mutat egy jellemet,főleg a gyerekének.. De többet nem adnék kölcsönt az illetőnek.
2019. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

Mit jelent a néhány évvel ezelőtt?!


Én egyébként nem kérném vissza. Azóta gondolom a többszörösét kaptad vissza ilyen-olyan formában. Meg hát évek múltán felhozni ezt a semmiből, nem tudom, nekem fura.

2019. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

Nyilván kérd vissza.


Én a helyedben először említeném, hogy akkor én annyit adtam kölcsön. Érdeklődnék, mire költötte, amire költötte, abban telik-e öröme, használja-e stb. Aztán megkérdezném, mikor tudná visszaadni a pénzt. Ha mond egy konkrét időpontot, ill. ütemezést (hogy pl. részletekben adná vissza), akkor bármibe belemennék.

Szóval én így csinálnám.


Mondjuk, amikor kölcsönadtad, már akkor beszélni kellett volna arról, hogy mikorra várható, hogy visszaadja, ill. egyben, vagy 20e Ft-onként akarja visszaadni.

2019. okt. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Kérj kölcsön te is, aztán majd elfelejted visszaadni, még csak nem is mondhat semmit se ;)
2019. okt. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

kérdezd meg, hogy

"akkor, azt a pénzt kölcsönbe gondolta, vagy örökbe?"

csak, hogy hogy tervezz az életeddel...

2019. okt. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Apaként, férfiként szégyenletes dolog, hogy a saját gyerekétől kellett kölcsönkérnie, akit neki lenne kötelessége támogatnia. Az pedig a legszánalmasabb, hogy nem adta vissza a lehető keghamarabb. Gerinctelen, csúszómászó jellemre vall. Nyugodtan mondd meg neki, hogy szeretnéd a pénzt visszakapni. Az erre kapott reakciójából kiderül majd, hogy érdemes-e bármilyen szinten is megbíznod benne, vagy elkönyvelheted hiteltelen, kudarcot vallott senkinek.
2019. okt. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Emlitsd meg neki,hogy szükséged lenne arra a pénzre.
2019. okt. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!