Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám lelki terrorban tart....

Apám lelki terrorban tart. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Apám elcsábította anyukámat. Amíg anyukám teherbe nem esett olyan volt mint egy szőke herceg. Amikor 4 hónapos terhes lett velem apukám teljesen megváltozott. Erőszakos lett , káromkodni, inni kezdett. Megverte anyukámat a terhesség ideje alatt, utána is. Amikor először megverte előttem 2 éves voltam. Hozzátapadtam a falhoz és perceken keresztül visitottam és sírtam. Felgyorsult a szívverésem és nem kaptam levegőt. Apukám nem engedte, hogy anyukám kihívja a mentőket. Meg is hallhattam volna. Anyukám nem volt hová menjen. A nagyszüleim nem akartak befogadni minket , azt mondták ezt a férjet választotta, így kell élnie. Az erőszak állandó volt a családban. Apukám folyamatosan kilyukasztotta az óvszereket, hogy anyukám újból teherbe essen. Végül megfogant a testvérem. Minden este erőszakos volt és káromkodott. Féltünk beszélni , bármit is csinálni nehogy kitörjön a botrány. Remekül színészkedett mindenki másnak. Mindenki azt hihette minta apa. Apám nagyon gazdag, de soha nem adott senkinek semmit. Egy drága környékén éltünk budán, egy drága lakásban matracokon a földön. Nem volt hová menjünk. Anyukám szlovák állampolgár volt és mi a testvéremmel magyar. Magyarországon csak minket fogadtak volna be. Szlovákiában csak anyukámat. Amikor 7 éves voltam anyukám talált egy menedéket egy templom öregek otthonában, elmentünk de 2 hét után vissza kellett mennünk apámhoz, mert nem tudtak többet fogadni minket. Pár hónappal később apám megint cirkuszolt és persze azzal is megfenyegetett, hogy megöl minket, csak ezúttal a nagyszüleimet is felhívta. Azt mondta nekik ha nem visznek el levágja a fejünket egy baltával. A nagyszüleink értünk jöttek. Anya beadta a való pert, apa nem akart elválni. Anyának egyetlen egy tanúja volt, aki bizonyította, hogy miket tett az apám, de a tárgyaláson apám pártját fogta. Apa lefizette. Mint mindig mindenkit. A nagyszüleim még így is nehezen fogadtak be. Két évet náluk töltöttünk majd elköltöztünk, mert anyának sikerült szereznie egy állást és abban a kisvárosban ahol a nagyszüleim éltek nem volt jó a tanítás. Budapestre költöztünk. Egy évig csak a testvéremmel és anyukámmal hárman éltünk. Az volt a legszebb évem. Majd anyukám összeköltözött egy férfivel, a jelenlegi élettársával. Amikor anyukám ott van szépen viselkedik velünk de ha nincs ott akkor nagyon csúnyán. Az ő lakásában élünk . Egy három szobás kicsi lakásban. Mindig azt mondja ez az ő lakása. Csicskáztat minket és csúnyán viselkedik. Engem 3x megpofozott, a testvéremet ennél többször arra alapozva, hogy ő fiú. Anyukámnak sokszor mondtam és sokszor veszekedtem vele emiatt. De azt mondta, hogy ő végre jól érzi magát és kijár neki. Eközben apámnak a vagyona 2 millió euró körül van és semmivel nem hajlandó segíteni minket. 14 éves koromban úgy éreztem meg tudok neki bocsájtani és elkezdtem meglátogatni. Ő soha nem látogatott meg minket. Azt se tudja hol lakunk. Hetente egyszer mentem hozzá akkor adott 3 ezer forintot amivel ki akarta szúrni a szemem, mondván "zsebpénz" . Mondtam, hogy nem kell de erősködött és akkor elfogadtam. Most 19 éves vagyok és még mindig így élek. Apám anyámról csak rosszat mond. Van egy csomó haza üresen és amikor utoljára megkérdeztem, hogy beköltözhetünk e az egyikbe azt mondta, hogy nem, mert nem mi dolgoztunk meg érte. De mehetünk hozzá. Amióta az eszemet tudom folyamatosan azt mondja, hogy: " ez a lakás amiben éltünk a tiéd, és mindig a tiéd lesz." Jelenleg folyamatosan csicskáztat , csúnyán beszél velem azután úgy csinál mintha mi sem történt volna. És azzal zsarol, hogy ha valamit nem csinálok "jól" nem adja nekem a lakást, és eladományozza, elkölti az egész vagyonát. Ha két kanalat nem egymással párhuzamosan rakok le már kezdi is, hogy nem kapunk semmit a testvéremmel és elkölti az egész penzt, mert ő dolgozott meg érte és ne élvezze más, nem vagyunk méltók rá, mert senkik vagyunk. Lelki terrorban tart folyamatosan. Közben sehol nem érzem otthon magam. Sehol nem tudok megpihenni és kifújni magam. Gondoltam rá, hogy munkát vállalok és elköltözöm de nem tudom ha tudnám e fizetni az egyetemet, a lakbért és a költségeimet egyszerre. Emellett az is ott van, hogy nem egy kicsi összegről van szó. De úgy érzem, hogy 19 év alatt már félig meddig megnyomoritott ez az egész. Senki sincs akivel meg tudnám osztani ezt, ezért szeretnék tanácsot kérni. Mit gondoltok erről? Mit csinálnátok a helyemben?

#apa #anya #terror #vagyon #családon belüli erőszakkal
2019. okt. 30. 23:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
A múlton nem tudsz változtatni, de amíg mások jóindulatára, pénzére vársz, addig szerencsétlen leszel. Nyomorultul fogod érezni magad egészen addig, amíg a saját lábadra nem állsz. Őszintén szólva nem úgy nézel ki, mint aki erre valaha képes lesz, annyira függsz az apád vagyonának a gondolatától.
2019. okt. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Savlekotő ***** válasza:
84%
Mit,már rég szóltam volna a gyámügynek.... Ilyen apától anyától el kell venni a gyerekeket...
2019. okt. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

Szia en is hasonlo helyzetben voltam / vagyok ha akarsz rola beszelni nyugodtan irhatsz nekem en azt tanacsolom h legyel eros ha edig eros voltal ezutan is az leszel es peobald meg az el koltozest szerintdm lefjebb kozos alberlet albero tarsakkal 19 eves vsgy allj a sarkadra ne enged h madok iranxitsanak es bantdanak minden jot 20/l

U:I es nem akarom bamtani anyukadat sem de ha az en gyerekem szenvedne a jelenlegi parom miatt nem azt neznem h en boldog vagyok vele hannem a gyerekemet nagyon sajnalom remelem minden rendbe jon korulotred :(

2019. okt. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%

“Amikor először megverte előttem 2 éves voltam. Hozzátapadtam a falhoz és perceken keresztül visitottam és sírtam. Felgyorsult a szívverésem“

Durva, hogy nem csak a kétéves kori emlékeidet tudod felidézni ilyen részletesen, de még a születésed előtti időket is.


“Anyukám nem volt hová menjen. A nagyszüleim nem akartak befogadni minket , azt mondták ezt a férjet választotta, így kell élnie.”

Na de nem azzal indítottál, hogy apu egy szent volt, mikor hozzáment? Akkor miért mondták volna azt, hogy ha ezt választotta így kell élnie? Ezt akkor mondták volna, ha eleve erőszakos férfihoz megy, nem?


“Apukám folyamatosan kilyukasztotta az óvszereket, hogy anyukám újból teherbe essen.”

Mert? Két verés közt óvszert húzott nagy udvariasan, de azt kilyuggatta, mert az úgy logikus.


“apám megint cirkuszolt és persze azzal is megfenyegetett, hogy megöl minket, csak ezúttal a nagyszüleimet is felhívta. Azt mondta nekik ha nem visznek el levágja a fejünket egy baltával.”

vs

“ Anya beadta a való pert, apa nem akart elválni.”

Na most melyik? Szabadulni akart tőletek, vagy sem? És akkor ez melyik ország volt végül, mert pár sorral feljebb még ezt írtad: “ Nem volt hová menjünk. Anyukám szlovák állampolgár volt és mi a testvéremmel magyar. Magyarországon csak minket fogadtak volna be. Szlovákiában csak anyukámat.”


Na ez messze nem minden logikai buktató -hogy ne írjak hazugságot-ami így elsőre feltűnt, de nem megyek bele egyesével mindbe, álmos vagyok hozzá. Mesélj egyelőre ezekről, hogy van ez a szívszaggató összevisszaság?

2019. okt. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Kedves 4/4 és válaszoló,

Amikor valaki egy ilyen személyes, fájdalmas dolgot oszt meg nem biztos, hogy jól esik neki ha valaki megjegyzi neki, hogy álmos ehhez de attól még egy jó hosszú választ küld.


Természetesen nem én idéztem fel a születésem előtti és a két éves kori emlékeim.


Apám valóban "szent" volt. Mint kiderült azelőtt alkoholista volt mielőtt megismerte anyukámat. Valahogy mégis sekirült visszafognia magát 2 évig. A nagyszüleim oda voltak érte. Akkor mondták ezt amikor anyukám elmesélte nekik a helyzetét.


Valószínű, hogyha valaki le akar feküdni valakivel akkor megerőlteti magát és illedelmes (ebben az esetben húz óvszert, hogy a másik biztonságban érezze magát mivel nem szeretne mégegy gyereket)


Mindig veszekedett, cirkuszolt és erőszakos volt. Minden alkalommal azt mondta, hogy mennyünk el, mert megöl. És minden reggel úgy csinált mintha nem történt volna semmi, odajött megpuszilt, megkérdezte,hogy aludtunk. Ha anya elhúzódott tőle akkor megkérdezte: Mi a baj drágám, nem szeretsz engem? Hát gyerekek anyukátok nem szeret engem. Hát szép dolog ez?

Amiota elmentünk szeretné ha visszamennénk, ezért állít ilyen helyzetbe. Mintha szüksége lenne valakire akin levezesee azt a sötétséget ami benne van. Jelenleg van egy "munkása" ahogy ő hívja. Egy hajléktalan aki az udvarán lakik egy házikóban. Nincs más dolga csak, hogy ott üljön az udvaron és leseperje a járdát. Ezért cserébe ad neki ételt(kenyér,szalonna, mustár), sört és cigarettát. Minden nap veszekszik vele és van, hogy őt is bántalmazza. Olyankor elmegy két hétre, aztán visszamegy. Az évek során már élt nála 4 hajléktalan. Mindegyikkel ugyanez a megállapodása volt. Őket is bántalmazta. Ez egyiknek eltörte a sípcsontját amikor megverte egy vasrúddal. Akármennyire hihetetlen. Léteznek ilyenek. És senki nem jelenti fel őket.



Magyarország

2019. okt. 31. 02:48
 6/22 anonim ***** válasza:
50%
Esti mese.
2019. okt. 31. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%

Kérdezz meg szakembereket:

[link] (csoportba is járhatsz, kérthetsz segítséget)

[link] lehet, hogy ők is tudnak segíteni.

2019. okt. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
31%

Szia! Nagyon komoly problémákat írtál le, és az a helyzet, hogy ezekre a gyakorikerdesek.hu-n legfeljebb csak tippeket kaphatsz, megoldást semmiképp. Nem te tehetsz arról, hogy ilyen iszonyatosan nehéz helyzetbe kerültél, de sajnos az már a te feladatod, hogy kimássz belőle, helyetted nem csinálja meg senki. Akármilyen nehéz is, azt javaslom, szedd össze a pénzt egy jó pszichológusra, és járj el hozzá hetente, de apádnak semmi szín alatt ne mondd el! Lehetőleg egyelőre másik családtagnak sem. Javaslom a pszichologuskereso.hu weboldalt. Ne add fel, a folyamat évekig fog tartani, de megéri.


Bocs, de nem bírom megállni, hogy ne írjam le a személyes véleményemet is: apáddal minden kapcsolatot meg kell szakítanod, és anyagilag a saját lábadra kell állnod. Nézz utána az interneten a tanult tehetetlenség fogalmának.

2019. okt. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
21%

A megoldás, hogy elsősorban saját lábon próbálsz megélni, apádhoz 1 hónapban egyszer mész csak látogatóba pár órára, ekkor a legkedvesebb formádat hozod, és kérjél apádtól Ptk. szerinti nagykorú továbbtanuló gyermeknek járó tartásdíjat!

Ha önként nem ad méltányosat, akkor fordulj bírósághoz, 2 millió eurós vagyonáról szerezz bizonyítékot.


XXII. Fejezet

A továbbtanuló nagykorú gyermek tartása

4:219. § [A rokontartásra és a kiskorú gyermek tartására vonatkozó szabályok alkalmazása]

A nagykorú gyermek tartására a rokontartás közös szabályait és a kiskorú gyermek tartására vonatkozó rendelkezéseket az e fejezetben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.

4:220. § [A továbbtanuló nagykorú gyermek tartásra való jogosultsága]

(1) A továbbtanuló nagykorú, munkaképes gyermek a rászorultsági vélelem esetén kívül is jogosult a tartásra, ha szükséges tanulmányai indokolt időn belüli folytatása érdekében arra rászorul. A gyermeknek a szülőt a továbbtanulási szándékáról késedelem nélkül tájékoztatnia kell.

(2) Az (1) bekezdés szerinti tanulmánynak minősül az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges képzés vagy tanfolyam, a felsőfokú végzettségi szintet biztosító alap- és mesterképzésben, valamint a felsőfokú szakképzésben folytatott tanulmányok folyamatos végzése. Nem érinti a tanulmányok folyamatosságát az a megszakítás, amely a jogosultnak nem róható fel.

(3) A szülő nem köteles nagykorú, továbbtanuló gyermekét eltartani, ha

a) a gyermek a tartásra érdemtelen;

b) a gyermek tanulmányi és vizsgakötelezettségének rendszeresen, önhibájából nem tesz eleget; vagy

c) ezáltal a szülő saját szükséges tartását vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.

(4) A nagykorú gyermek érdemtelen a tartásra akkor is, ha a tartásra kötelezettel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot.

(5) A szülő a huszonötödik életévét betöltött, továbbtanuló gyermekének tartására rendkívül indokolt esetben kötelezhető.

4:221. § [A tartásdíj mértéke]

A tartásdíj mértékének meghatározásánál a továbbtanuló gyermek indokolt szükségleteit, saját jövedelmét, vagyoni helyzetét, a tanulmányai folytatásához jogszabály által biztosított kedvezményeket, támogatásokat és a szülők teherbíró képességét kell figyelembe venni.

4:222. § [Tájékoztatási kötelezettség a tanulmányok folytatásáról]

A továbbtanuló gyermek képzését, tanulmányait biztosító intézmény a tartásdíj fizetésére kötelezett szülőt - kérelmére - köteles tájékoztatni a tanulmányok végzésének fennállásáról vagy megszűnéséről.

2019. okt. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%
Kamu. Nem is értem, hogy mersz olyan dolgokkal szórakozni amik másoknak halálosan komolyak.
2019. okt. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!