Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szóval az a lényeg hogyha a 18 éven aluli gyereket kidobja a szülő a lakásból akkor mit lehet tenni?

Családi pótlékot lehet kérni saját számlára? (sokkal könnyebb lenne megélni így)


Sok ilyen esetről hallottam már..

Csak az érdekel hogy jogilag mit lehetne csinálni?


2019. okt. 31. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
3%
Ugyan ebben a helyzetben vagyok. Mivel elmultál 18 éves így dolgozhatsz főállásban. Én egy albérletbe költöztem mellette esti iskolába járok és dolgozok. Egyébként az engem is érdekelne hogy ilyen esetben jogosult vagyok-e valamilyen támogatásra mert ha kifizetem az albit és a számlákat akkor marad kb 50000Ft-om maximum amiből a kaja is nehezen jön ki egy hónapra.
2019. okt. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
#1 18 éven aluli gyerekről írt a kérdező.
2019. okt. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
18 alatt nem dobhatja ki, így a kérdés értelmetlen.
2019. okt. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Jogilag 18 éves korig a szülö köteles eltartani a gyereket, ha kidobja, akkor feljelentést kell ellene tenni kiskorú veszélyeztetése miatt.

Ha a gyereknek van hová mennie (rokon, jó ismerös), akkor a családi pótlék a gyerekre jár, illetve a szülö köteles gyerektartást/rokontartást fizetni addig, amíg nappalin tanul és nem szerez valamilyen szakmát vagy végzettséget.

Mindenképpen érdemes a gyámhatóságot bekapcsolni, nekik ugyanis jogul van hivatalos intézkedéseket tenni.

2019. okt. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
18 éven aluli gyereket nem lehet kidobni (jogilag), 18 éves koráig a szülő köteles gondoskodni róla.
2019. okt. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Bocs! Benéztem...

18 év alatt max feljelentést lehet tenni. Addig köteles eltartani a szülő.

2019. okt. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Feljelentést lehet tenni, mivel bűncselekmény
2019. okt. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kiskorú gyereket kötelessége eltartani a szülőnek. Nem tartom valószínűnek hogy neked megadnák a csp-ot,de ha meg is adják az annyira elég kb. hogy éhen halj.
2019. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!