Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti mit tennétek ebben...

Szülők ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Nos, az egyik ismerősömről lenne szó. Februárban elengedett mindent. Nem fejezte be az okj-t, május óta otthon van. Egész nyáron bulizni járt. Szeptember óta eljár edzeni meg így el van. De nem dolgozik és nem tanul. Igazából nem csinál semmit. 21 éves.

2019. okt. 31. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Kamukérdés.

A 21 éves fiú szemszögéből nyáron volt ugyanez a kérdés.

2019. okt. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem örülnék neki, megkérném, hohgy kezdjen valamit az életével záros határidőn belül.
2019. okt. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
És miből financírozod az edzést, bulizásokat, semmittevést? Ha nem dolgozol nincs pénzed. A szüleid helyében ultimátumot adnék neked. Vagy elmész dolgozni, vagy mehetsz amerre látsz, de egy semmirekeló ingyenélő parazitát nem tartanék el.
2019. okt. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Savlekotő ***** válasza:
0%
Születéstől élete kell nevelni,ma elborzasztó h 14 évesnek anyuka vágja a kenyeret meri a levest,itt az eredménye.. Tömegével az ilyen életképtelen semmi célú fiatalok.
2019. okt. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem.finanszíroznám.
2019. nov. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha szimpla távoli ismerősöd, - ergo nem a gyereked, a testvéred, az élettársad fia, akkor vakon semmi beleszólásod nincs az életébe!

Nem minden olyan szürreális, ahogyan hozzád hasonlóan páran hajlamosak lereagálni.

20 vagyok, frissen estem ki egy 5 évfolyamos intézményből, mégsem jelentkeztem egyetemre, de nem azért, mert nem akartam volna természetfeletti módon, vagy nem lettem volna alkalmas a kiváló teljesítményeim alapján, hanem azért, mert egy “kedves” pedagógus fél évre alkalmatlanná tett, hogy az álom számomra felvételizhessek, megbetegedtem, fél évig gyógyultam, és mire rendeződtem, akkor lökött ki az egész képből azzal érvelve, hogy “nem hajlandó tovább építeni és mentorálni az utamon”, amikor már semmilyen más szakra nem tudtam beadni!

Nem dolgozom, felvételire készülök, úgy osztom be az időmet, ahogy nekem jólesik, és egyáltalán nem bánom, hogy van egy ilyen évem is.

Nem bulizok. A környezetemben egy sincs, ahol igényes emberek fordulnak meg.

Szóval, látszólag “én sem csinálok semmit”, a valóság pedig az, hogy jóval erősebb, kitartóbb, céltudatosabb vagyok, mint valaha anélkül, hogy egy frissen exhumált hulla lennék.

Honnan tudod ilyen biztosan, hogy nem csinál semmit?!

S mi több, - ez miért zavarja a lelkivilágodat ennyire?!

2019. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!