Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell állandóan a súlyom...

Miért kell állandóan a súlyom miatt zaklatni?

Figyelt kérdés
Régen 98 kg voltam aztán betegség miatt lefogytam 73 kgra most pedig 80kg-on felül vagyok.Folyton hallom hogy "Nem mozogsz" "zabálsz és elvagy lustulva" De őszintén? Semmi motivációm arra hogy mozogjak,mióta őszi szünet van csak wc-re járok ki a szobából.19/f
2019. okt. 31. 18:59
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem attól kérdezed, aki zaklat? Engem ugyan az sem zavar, ha 200 kilóra hízol.
2019. okt. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy nem érdekel,le'arom hogy mi lesz az egészségemmel de hiába.
2019. okt. 31. 19:16
 3/37 anonim ***** válasza:
70%
Talán, mert igazuk van???
2019. okt. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Tartsák meg maguknak az igazukat.
2019. okt. 31. 19:20
 5/37 anonim ***** válasza:
71%

Mert szeretnek és érdekli őket mi van veled.

Engem például abszolút nem érdekel mi van veled, és emelek 100-al, felőlem akár 300 kg is lehetsz.

2019. okt. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
51%
szokj rá a cigire, akkor majd kevésbé zavarja őket a súlyod
2019. okt. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Régen cigiztem de amikor jött a szívelégtelenség nem bírtam elszívni és abbahagytam,most pedig amikor elbírnám akkor tüzem nincs.
2019. okt. 31. 19:37
 8/37 anonim ***** válasza:
41%

Ennek több oka is lehet. Szerintem többek közt:


- Alacsony önértékelésű embereknek, akik úgy érzik, elcseszték az életüket, jó érzés lehet másokat leszólni, mert ettől úgy érzik, az ő életük kevésbé van elbaszva, mint a tied. "Jó, hogy én szar vagyok, de nézd meg őt. Na ugye, hogy én nem is vagyok olyan elcseszett?" - címszóval.


- Mert valóban aggódnak érted és jót akarnak, csak nem tudják megfelelő, kevésbé sértő formába önteni, nem tudják hogyan vegyenek rá arra, hogy változtass azon, ami szerintük rossz.


Nos, mivel az egészség nem olyan szubjektív, mint például az ízlés ("jaj, ne hordj mindig feketét, az olyan gyászos"), ezért nehéz belekötni abba, miszerint túlsúlyosnak lenni egészségtelen. Ez valóban az, akár milyen szempontból is nézi az ember, neked sem jó, nekem sem jó ha el vagyok hízva (nem olyan szubjektív, mint pl. hogy én szeretek feketét hordani és jól érzem magam benne de lehet ha te nem, akkor neked az nem volna jó, hiába mondja Gizike, hogy márpedig de).


A túlsúlynak sok oka lehet, és talán a emberek zöme itt hibázik: csak a tüneteket akarják kezelni, azaz azt, hogy el vagy hízva "menj, mozogj, fogyj le". De ez esetedben szerintem nem ilyen egyszerű. A kérdés az, hogy miért nem vagy motivált abban, hogy ügyelj a egészségedre? Másra van motivációd? Ha igen, mire? Elégedett vagy azzal, ahogyan a dolgok mennek az életedben? Elégedett vagy önmagaddal? Ha nem, miért? Min kéne változtatnod, hogy elégedettebb legyél? Sejtésem szerint ez esetben egy belső megoldatlan probléma tünete, amelyet tünetileg kezelni nem is lehet, és nem is érdemes. Ha valóban ilyesmiről van szó, és szeretnél boldogabb lenni, de egyedül nem tudod, hogyan kezdj neki, vagy mi a baj, javaslom, hogy fordulj pszichológushoz is. Ha ilyen sokan szeretnék, hogy egészségesebb legyél - gondolom a családod - és valóban jót akarnak neked, akkor lehet támogatnának is ebben. Amennyiben tanulsz, az adott intézménynek ahol ezt teszed, a egyetem (diáktanácsadó) ha középiskola (iskolapszichológus) van ingyenesen is elérhető szolgáltatása, amit igénybe vehetsz minden további nélkül, így nem kell 10 ezreket leperkálnod óránként egy magán pszichológusnak.

2019. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Még egyenlőre nem vagyok elhízva. Igazság szerint nem érdekel az egészségem,az sem érdekel hogy mikor halok meg.Évek óta életunt vagyok és nem vagyok képes semmi komoly érzelemre.
2019. okt. 31. 19:49
 10/37 A kérdező kommentje:
Általában játszom,sorozatot nézzek és tanulok ha úgy van.
2019. okt. 31. 19:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!