Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az otthoni helyzet egyre...

Az otthoni helyzet egyre rosszabb kihez lehet ilyenkor fordulni és hogyan?

Figyelt kérdés
A szüleim már évek óta nagyon sokat veszekednek és nem elégedetlennek szeretnék tűnni de mivel ez meg a panaszkodás veszi el az idejük jó részét a testvéremet és engem eléggé elhanyagolnak. Persze ebből a külvilág nem lát semmit mert nyilvánosság előtt leplezik de attól még ez engem eléggé megvisel és folyton azon gondolkodom hogy kéne megoldani a helyzetet. Anyám haza jön a munkából elszid mindenkit még velünk is kotekszik egy sort majd elmegy aludni, nem főz, takarít vagy bármi. Ha én ezeket megcsinalnom akkor meg beleköt abba. Apám sem tesz semmit csak kergeti a kis álmait és azon sír hogy anyám meg elszórja a pénzt. Hova forduljak ilyenkor? Iskolában nincs lehetőségem és a családban sem segítene senki. Kicsit hosszú lett de muszáj voltam leírni mert nem egyszerű helyzet. Minden segítséget köszönök előre is❤️ 16l

2019. okt. 31. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Iskolapszichológus. Vagy gyermekvédelmis. Nem, nem fognak kivenni a családból titeket, hanem a szüleiddel fognak eleszélgetni.
2019. okt. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Savlekotő ***** válasza:
22%
Iskolapszichológus,ma sajnos 7 perc jut egy gyerekere mer én idő meg önmegvalósítás karrier,kocsma haverok,pia cigi, mozaikozás,saját nemi szerv a fontos mindkét nemnek. :(
2019. okt. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de sajnos az iskolapszichologus nem jöhet szóba mert az én iskolámban nincs
2019. okt. 31. 22:54
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Elhiszem, hogy a Te szemszögedből nem éppen optimális ez a felállás. De sajnos az az igazság, hogy szerintem a helyzetetek nem kiugróan rossz, így hivatalos segítségre nem számíthatsz.


Ha jól veszem ki a szüleidnek egymással is bajuk van meg kicsit önmagukkal is és ebbe az egészbe belesavanyodtak.


Nem tudom milyen a viszonyod velük, de én első sorban megpróbálnék külön-külön beszélni velük. Valahogyan elmondani, hogy ti ezt érzitek. Hátha ettől észbekapnak.


Ha nem, akkor annyi tudok javasolni, hogy kitartás, már csak 2-3 év és elkezdheted építeni a saját életedet!

2019. okt. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Savlekotő ***** válasza:
De osztályfőnököd gondolom van?
2019. okt. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#4 igen jól látod a helyzetet és tudom hogy sajnos sok gyereknek nálunk is rosszabb körülményei vannak csak meg mondom őszintén elkeseredett vagyok mert egyedül nem találom a megoldást. Már többször mondtam nekik külön-külön és együtt is hogy nagyon rossz ez így nekünk de anyámnak mindenre van valami kifogása apám pedig úgy gondolja hogy nem az ő hibája ezért nem tud mit tenni
2019. okt. 31. 23:06
 7/13 A kérdező kommentje:
Van osztályfőnököm nyilván de ő igazán osztály problémakkal sem foglalkozik nem hogy egyéniekkel
2019. okt. 31. 23:08
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát, akkor kitartás.

Addig is tervezd meg az életed, találd ki mit szeretnél csinálni és hogy hogyan tudsz oda eljutni és tegyél meg mindent azért, hogy minél előbb önálló lehess.

Addig is tölts sok időt a barátaiddal és próbáld meg magad nem túlzottan stresszelni az otthoni dolgokon!

2019. okt. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát sajnos jobbat nem tudok tenni ahogy látom. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat:)
2019. okt. 31. 23:31
 10/13 anonim ***** válasza:
37%

“Anyám haza jön a munkából elszid mindenkit még velünk is kotekszik egy sort majd elmegy aludni, nem főz, takarít vagy bármi. Ha én ezeket megcsinalnom akkor meg beleköt abba. Apám sem tesz semmit csak kergeti a kis álmait és azon sír hogy anyám meg elszórja a pénzt.”


Picit nem túloztad el a helyzetet? Ha anya kizárólag dolgozni jár és otthon azonnal lefekszik, akkor mikor szórja el a pénzt és mire? A többi is ilyen valósághű dolog akkor, pl. hogy konkrétan csak te vezeted a háztartást, mert se anya se apa nem csinál semmit? Apa is azonnal alszik munkából hazajövet? Olyanok vagytok mint 2 Csipkerózsika, egy Hamupipőke, meg a tesód akiről nem írtál semmit, de mondjuk legyen ő a Kockásfülű Nyúl.

2019. nov. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!