Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 évesen érettségivel, meg...

18 évesen érettségivel, meg lakhatás nélkül, hogy lehet elkezdeni úgymond az "életet" vidéken?

Figyelt kérdés

Nyelvvizsgám az lesz. De kikötötték, hogy utána nem fognak engem eltartani egy percig sem, meg ne is képzeljem, hogy a nyakukon élősködöm, meg miért nincs már most "múúnkám", most is hallom milyen gúnnyla, meg hangsúllyal mondta. Meg hogy ők már 14 évesen dolgoztak és kb. 16 évesen már ilyeneket mondtak, hogy álljak ki az utcaszélére. Nyilván nem komolyan, de olyanból, hogy mit vagyok még a nyakukon. Az még annxira nem baj, hogy szigorúak, meg nem engednek sehova. De utána hogyan tovább? Most is 5-kor kelek a buszra és este 4-kor vagy 7 órakor érek haza. Diákmunkázni, ha akarnék se tudnék, főleg, hogy legyél jótanuló. Meg azért tanuljál valamikor, ha aludni sincs időd.

De nézegettem és itt vidéken lakhatás sincs, meg munka sem, de még ahova ingázok, ott sem, pedig az város.

A jogsit az kifizették nekem, de nagyon megbántam, mert folyamatosan engem szidtak miatta, meg kiabáltak, hogy nem lesz meg a nyár alatt. Meg hogy miért nem enged vizsgára. Azt én sem tudtam, meg kb. a dupla óra alatt nem vezettem fél órát sem, meg őt fuvaroztuknode meg oda, addig vártam a kocsiban. Meg úgy mentem oda, hogy egy kocsit se indítottam be korábban, nem is érdekelt a vezetés.

Meg szerintem nagyon gáz, hogy utána még a tb-det is fizesd magadnak. Oké, hogy ilyenkor nincs "türelmi idő" a fiataloknak, de ez szemétség, hogy azt is kell. Meg azt sem tudom, lehet majd egyből érettségi után munkanélkülire menni?

Illetve más mit csinál ilyenkor? Oké nem kell előre temetni magamat, merr még le sem érettségiztem, de a heyzetből kiindupva, itt vidéken nem fogok egy könnyen "múúúúnkááát" találni. Mi lesz kidobbak az utcára? Mert lakhatást kb. srhol sem adnak.


Vagy még ilyet találtam, hogy gyár munkához adnak szállást is. Az jó lehet nem? Addig se az utcára mennél, meg pénzt keresnék. Ezt úgysem engedik.


De nem tudom, komolyan, legalább az állam segítené az embert ilyenkor. Vagy nem tudom, más hogyan csinálja. Gondolom egyetem után is ugyanez, ha valaki oda megy.

Most akinek nincs gazdag szülője. Vagy hiába gazdag, ha utána nem támogatja, mint elvégezte a sulit.


Valami ötlet így előre?


2019. nov. 1. 13:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%

Ha úgysincs hova menned, akkor keress olyan munkát az ország bármely részében, ahol adnak szállást is. Pár hónap alatt összejön egy albérletre a kaució, amit aztán megoszthatsz lakótársakkal, hogy olcsóbban lakjatok.

Csak ne finnyáskodj a gyári munka miatt, hiába divat itt a gyk-n fanyalogni miatta.

2019. nov. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

??


Nem azt írtam, hanem a közelben az sincs, mert aki van, azt is elküldik. Ez 270 km-re van, Pest megyében.

2019. nov. 1. 13:52
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdőként a bejelentkezhetsz munkanélkülire, bár segííly nem jár. De kapsz egy igazolást, hogy nem kapsz ellátást (=nincs jövedelmed), azzal bebattyogsz a kormányhivatalba/önkormiba, és kéred, hogy fizessék a tb-det, mert nincs miből. Egy évet fel szoktak vállalni.
2019. nov. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%
Össze-vissza nyavalyogsz. Ugye tudod? Ha van valami kérdésed, amit le tudsz írni, anyádék, meg a sors, stb. hibáztatása nélkül, szívesen válaszolok. Mellesleg az internet arra is használható, hogy albérletet keressünk rajta.
2019. nov. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Amúgy nem egy életcél az a gyári munka, főleg, ha a világ végén van, az állataidat nem láthatom, de ha nincs más.

Esetleg külföld? Az hogy megy? Ott állítólag gyárban is jobban keresnek ennél.

2019. nov. 1. 14:08
 6/22 anonim ***** válasza:
58%

Az első lépés, hogy elhúzol onnan. Ez a környezet lehúz, nem motiváló. Pl. McDonald's-nál van olyan, hogy szállást is biztosítanak, ráadásul ez a nyugati határ környéki városoknál van. Ha már van szállás és meló, akkor neki lehet állni jobban fizető, kedvedre való munkát nézni.

A helyedben már most elkezdenék érdeklődni a lehetséges helyeken, megkérdezném, miként lehet bejutni, szálláshoz jutni, sőt, lehetne-e az érettségi utáni kezdéssel már most felvételt nyerni.

2019. nov. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

"Mellesleg az internet arra is használható, hogy albérletet keressünk rajta."


Keresni lehet, negfizetni kevésbé, főleg a semmiből

2019. nov. 1. 14:17
 8/22 anonim ***** válasza:
45%

Oké, kamu a kérdés.

Miért is? A reakcióid miatt.

270 km nem jó, mert nem láthatod az állataidat. De külföld jó?

Na, eredj, tedd magad hasznossá anyád számára, mondjuk porszívózz ki, vagy mosogass el!

2019. nov. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Mi a kamu? Amúgy még most nem is tudnék menni.

Külföldön se láthatom, nem írtam ezt, hogy igen. Azt nem írtam, hogy nem jó, de hallom, hogy ott ugyanilyen gyári munkán is a háromszorosát keresik. Csak nem tudom, hogyan megy.

Egyébként most mit kell flegmázni nekem?

Leírtam, hogy engem nem fognak támogatni suli után és már most bosszant, hogy mi lesz.

2019. nov. 1. 14:24
 10/22 anonim ***** válasza:
24%

Az első és legfontosabb lépés, hogy ne nyavalyogj. Mert ez az egész írásod csak sírás. Szedd össze magad, én 18 évesen sokkal talpraesettebb voltam mint te.

Rossz olvasni.


Olyan munkát kell keresni, ahol adnak szállást, így lesz pénzed is és el is tudsz költözni. Én a helyedben emellett biztosan csinálnék legalább egy OKJ-t, (nyugodtan elkezdhetsz nézelődni, hogy mi érdekelne), mert az érettségi marha kevés ma már, azzal a lehetőséged és esetleg majd a fizetésed is több lehet.

2019. nov. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!