Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 évesen érettségivel, meg...

18 évesen érettségivel, meg lakhatás nélkül, hogy lehet elkezdeni úgymond az "életet" vidéken?

Figyelt kérdés

Nyelvvizsgám az lesz. De kikötötték, hogy utána nem fognak engem eltartani egy percig sem, meg ne is képzeljem, hogy a nyakukon élősködöm, meg miért nincs már most "múúnkám", most is hallom milyen gúnnyla, meg hangsúllyal mondta. Meg hogy ők már 14 évesen dolgoztak és kb. 16 évesen már ilyeneket mondtak, hogy álljak ki az utcaszélére. Nyilván nem komolyan, de olyanból, hogy mit vagyok még a nyakukon. Az még annxira nem baj, hogy szigorúak, meg nem engednek sehova. De utána hogyan tovább? Most is 5-kor kelek a buszra és este 4-kor vagy 7 órakor érek haza. Diákmunkázni, ha akarnék se tudnék, főleg, hogy legyél jótanuló. Meg azért tanuljál valamikor, ha aludni sincs időd.

De nézegettem és itt vidéken lakhatás sincs, meg munka sem, de még ahova ingázok, ott sem, pedig az város.

A jogsit az kifizették nekem, de nagyon megbántam, mert folyamatosan engem szidtak miatta, meg kiabáltak, hogy nem lesz meg a nyár alatt. Meg hogy miért nem enged vizsgára. Azt én sem tudtam, meg kb. a dupla óra alatt nem vezettem fél órát sem, meg őt fuvaroztuknode meg oda, addig vártam a kocsiban. Meg úgy mentem oda, hogy egy kocsit se indítottam be korábban, nem is érdekelt a vezetés.

Meg szerintem nagyon gáz, hogy utána még a tb-det is fizesd magadnak. Oké, hogy ilyenkor nincs "türelmi idő" a fiataloknak, de ez szemétség, hogy azt is kell. Meg azt sem tudom, lehet majd egyből érettségi után munkanélkülire menni?

Illetve más mit csinál ilyenkor? Oké nem kell előre temetni magamat, merr még le sem érettségiztem, de a heyzetből kiindupva, itt vidéken nem fogok egy könnyen "múúúúnkááát" találni. Mi lesz kidobbak az utcára? Mert lakhatást kb. srhol sem adnak.


Vagy még ilyet találtam, hogy gyár munkához adnak szállást is. Az jó lehet nem? Addig se az utcára mennél, meg pénzt keresnék. Ezt úgysem engedik.


De nem tudom, komolyan, legalább az állam segítené az embert ilyenkor. Vagy nem tudom, más hogyan csinálja. Gondolom egyetem után is ugyanez, ha valaki oda megy.

Most akinek nincs gazdag szülője. Vagy hiába gazdag, ha utána nem támogatja, mint elvégezte a sulit.


Valami ötlet így előre?


2019. nov. 1. 13:42
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Ez miért nyavalygás? Nyilván sokan vannak így még, nem is kevesen szerinten.


OKJ? És miből? Úgy csináltok, mint ha full kettes lennék, nem ez az oka. 3 műszak, munkásszálló, meg még OKJ onnan több órányi ingára?


Nem nyavalygás, de hülyeség volt kiírni.

2019. nov. 1. 14:54
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
És megszületett Balázska női testben.
2019. nov. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
kúl sztori bró
2019. nov. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Milyen Balázska? 😂😂😂😂


Kúl sztori... Tr írogatsz máshova is ilyen full english "frappáns" beszólásokat...


Mi nem igaz benne?

2019. nov. 1. 15:21
 15/22 anonim ***** válasza:
88%
Már most kezdj el külföldi munkával kapcsolatos blogokat olvasni,ott mindent megtalálsz. Rengeteg munkához adnak szállást meg étkezést is,általában hotelos munkához. Menj el diákmunkára vagy szedj össze egy kis kezdőpénzt valahonnan ami első hónapra+kijutásra elég. És ne hisztizz meg síránkozz,hogy nincs miből mert 3an vagyunk testvérek és abból 2en egyből érettségi után kimentünk mindenféle támogatás nélkül,diákmunkából összeszedett pénzzel.
2019. nov. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy “full kettes” vagy?! De érettségivel túl sokra nem fogsz menni. Azért javasoltam, de ebből is látszik, hogy gyerek vagy még.
2019. nov. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gyerek, csak nem tudnak/fognak támogatni, még OKJ-ra vagy egyetemre járok, lakhatással sem. Így meg nincs értekme belekezdeni.
2019. nov. 1. 19:24
 18/22 anonim ***** válasza:
78%
Szín tiszta nyávogás ,tudsz valamilyen nyelven angolon kívül mondjuk németül? Ha már külföldre szeretnél menni,sok helyen szállást is adnak.
2019. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Igen, angolul és németül. De komolyan nem vagyok fogyi,nem kell úgy kezelni.


Amúgy itthon kb. csak gyári melót kapsz, vagyis vidéken azt se... Más diplomával, OKJ-vel is ezt csinálja, vagy semmit, mert annyira nincs semmi, főleg elköltözési lehetőség. Meg egy koszos szoba ami a kollégiumnál rosszabb 60.000 forint plusz rezsi és ki tudja milyen embetekkel vagy, meg középkorú férfi a másik lakó.

2019. nov. 1. 19:48
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanulni akarsz, megvan rá a lehetőség, ott a diákhitel pl. Szar lesz hitellel kezdeni az életed? Igen, az. De járhatsz egyetemre, tudod fizetni a koleszt belőle meg a mindennapi megélhetésed. Mellette meg még mindig diákmunkázhatsz, hogy jobb legyen.
2019. nov. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!