Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá szüleimet,...

Hogyan vegyem rá szüleimet, hogy vegyenek nekem egy íróasztalt?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy számítógépet, és ahoz kéne egy íróasztal, meg ha van akkor már azon is tanulnék, mert eddig a konyhaasztalnál tanultam:(

Jófogáson nézegettem íróasztalokat, és találáltam is néhányat ami jólenne, de szüleim aztmodják, hogy ha én is lelkesebben csinálnám meg azokat a dolgokat amiket ők kérnek tőlem(amit amúgy megcsinálok csak szerintük nem elég "lelkessen"), akkor talán ők is vennének nekem egy íróasztalt. Vagy vegyek magamnak abbol a pénzből amit diákmunkán megkerestem, mert zsebpénzt soha nem kaptam tőlük. Szerintem nem az én dolgom hogy a berendezést megvásároljam. Majd én is megveszrm a gyerekemnek, de még velük élek, kiskorú vagyok, és nincs saját keresetem addig ez az ő dolguk. De ezt nem értik meg, pénz is lenne rá, de sajnos nagyon sóherek:(

Válaszokat előre is köszi!

17/f



2019. nov. 1. 14:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
34%
Ha számítógépre van pénzed, akkor íróasztalra is van. Oldd meg.
2019. nov. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
70%
A szüleid nevelni akarnak. Helyette neveld meg te őket: vedd meg te az íróasztalt, és hangoztasd is látványosan, többször térj ki utána a témára, hátha felébreszted bennük a lelkiismeret-furdalást, hogy íróasztalt venni az ő feladatuk lett volna már 11 éve! Egész iskoláskorodban nem volt saját íróasztalod?
2019. nov. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Igen, de nem akrom hogy egy ídőután megszokják, hogy ilyen alap dolgokat magamnak veszek, amit másnak megvesznek a szülei.

Mert volt már olyan, hogy vegyek mahamnak én kaját, még noncs saját keresetem addig az ilyen alap dolgok az ő dolguk.

2019. nov. 1. 14:31
 4/28 A kérdező kommentje:
Nemvolt, mindig konyhaasztalnál, vagy nappaloban a dohányzóasztalnál tanultam
2019. nov. 1. 14:32
 5/28 anonim ***** válasza:
15%
Sehogy. nem halsz bele ha a konyhaasztalnál tanulsz. A szüleid meg gondolom arra utalnak, hogy ha minimális dolgot is kérnek hogy csináld meg, húzod a szádat. Te meg kezdj szépen hozzászokni, hogy lassan abban a korban vagy, amikor magad veszed meg magadnak a dolgokat.
2019. nov. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

A számítógépet én veszem azt nem várom el tőlük, az íróasztal meg tanuláshoz is jól jönne, mert nem a zsiros konyhasztalon áznának el a könyvek, vagy burulna rá valami, az alacsony dohányzóasztalnál kellene megpuposodni.

Vettem már maganak sok dolgot szoval ehez már hozzászoktam.

2019. nov. 1. 14:41
 7/28 anonim ***** válasza:
82%
Wow itt az osszes hozzaszolo mar 17 evesen maganak vasarolt mindent es totalisn fuggetlen volt a szuloktol ugy tunik. Nyilvan nem "ALAP" hogy vegyenek neki egy iroasztalt , de egy íróasztal alap dolog egy gyerek szobajaban , nem lehet mindig a konyhában vagy a nappaliban csovelni ha tanulni akar az ember. Foleg ha valaki eppen ott van, en is ugy szeretek csak tanulni ha csend van es nyugalom korulottem... Ami egy nappaliban pl nem igen szokott lenni, mert megy a tévé , beszelgetnek stb. Legfeljebb kompromisszumra jutnek a helyedben a szuleiddel, ha felajanlanad hogy egy bizonyos szazalekot kifizetsz a tobbit meg ok alljak hatha belemennek.. mert ahogy irtad az egeszet se te ,se ok nem akarjak kifizetni
2019. nov. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%
Hát dehogynem alap, nem a cigányputriban vagyunk, ne hallgass az itt jelenlévő nagyszámú rosszindulatúra! A bútor pontosan ugyanolyan része a gyerek ellátásának, mint az étel. Nemsokára felnősz, és le tudod vonni a következtetést.
2019. nov. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Aztmondják nekik sem volt, ők is konyhaasztalnál tanultak. Ez nem az én hibám erről nem tehetek, szoval memtudom hogy akkor most ha nekik rossz volt akkor miért legyen az nekem is. Én a gyerekemnek biztos megvenném, ahogy bekerül az iskolába.
2019. nov. 1. 14:58
 10/28 anonim ***** válasza:
86%
az elég durva,hogy itt a többség szerint az íróasztal nem "alap". Én ha csinálok egy gyereket,akkor nekem "alap" , hogy egy normális asztalnál tanuljon, ne görnyedve és szétcseszve a gerincét. Meg ne már,hogy vegye meg magának...Az ilyennek is azért kell a gyerek,mert nagymamiék már erőltették, meg "úgy illik".
2019. nov. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!