Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám jobban szereti a testvér...

Anyám jobban szereti a testvéremet, mint engem?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves öcsém.

Állandóan piszkál, és hülye neveken hív (pl.: Kispiti, serif, csicska, fogykos). Hiába szólok anyámnak, mindig mindenben őt védi velem szemben. Ő kötekedik, de én vagyok a hibás, mert nem vagyok toleránsabb. De amikor én is kitalálok neki valami hülye nevet, akkor anyám rögtön leb...sz.


Ha verekszünk, akkor is ő a szent, hiába mondok bármit is.


Sose ad nekem igazat, mindig én vagyok a hibás, történjen bármi is.



2019. nov. 2. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Te mennyi idős vagy?
2019. nov. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Nem szereti jobban,csak ő a kisebb.Álltalába a szülők elvárják,hogy a nagyobbnak "több esze" legyen.Nálunk is ez volt.
2019. nov. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "neked legyen több eszed" dolog általános az idősebbre nézve sajnos. De ettől még simán lehet az, hogy az öcsédet jobban is szereti (tapasztalat).
2019. nov. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős érzés. És hiába állítják a szülők, hogy nem szeretik jobban a kicsit amikor teljesen úgy jön le. Főleg amikor a nevelései módszerük logikátlan. Ne gunyold vissza mert te vagy a nagyobb. Ha nagyon felidegesít meg ne merd ütni mert te vagy a nagyobb. Ha pedig árulkodni mersz nem érdekel oldjátok meg ketten. Viszont bármit csinálsz te vagy a hibás, mert te vagy a nagyobb... a kicsi pedig csak egy kicsi. Nem baj, ha bánt téged, hisz nem tudja mit csinál ( talán azért kéne neki megtanítani,hogy ne legyen elviselhetetlen?)

És utána meglepődnek, hogy miért utálja az ember a kistestvérét amikor annak bármit lehet és nem tehet ellene semmit.

Bár visszaüt még. 9-10 évesen hányszor üvöltöttem sírva, meg vesztem össze anyámmal. Azt is megjósoltam, hogy megfogja még bánni, amikor később is ilyen marad. Így lett, ugyanolyan elkényeztetett hisztigép, mint volt. Anyánk pedig van, hogy nekem panaszkodik amiért a tesom már rá is olyan dolgokat mond amilyeneket.

2019. nov. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem reagálsz vissza, akkor egy idő után abbahagyja. A nemtetszés, az idegesség látszik rajtad, azért talál ki mindenféléket, ezt élvezi.
2019. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Simán el tudom képzelni, hogy jobban szereti. Nagyon sok anyának a legkisebb fiú a kedvence, ha beismeri, ha nem. Ez még nem lenne akkora tragédia, ha legalább lenne benne annyi kultúra, hogy nem mutatja ki. Na pont az ilyenek miatt nem értem, miért erőlteti mindenki a kistesót, hogy kell. Annak a gyereknek kell, akinek a szülei tudnak normálisan bánni kettővel vagy többel, amúgy csak nyűg a testvér.
2019. nov. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sajnos nem szereti jobban. Anyád aligha tud szeretni. Aki szeret, az soha nem csinál ilyesmit.


Anyád a klasszikus ún. megosztósdi játszmát játssza: az egyik a kiemelt, a kedvenc, a másikat ignorálja vagy nem sokat törődik vele. Ez az önző anyák kedvenc játszmája.


Ennek ereménye az, hogy mind a két vagy az összes gyerek anyuka szoknyája körül marad, hülyére pedálozza magát anyuka "szeretetéért" (ami nincs), még 60 éves korban is, még sajnos akkor is, amikor anyuka már régen a sírban rohadt.


A többi privát.

2019. nov. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont ezért nem lett két gyerekem. Én vagyok az idősebb tesó nálunk, húgom 6 évvel fiatalabb. Amit a szüleim műveltek, az kritikán aluli volt, kb. amit itt egyik hozzászóló nagyon jól összefoglalt, hogy bármit csináltam, minden rossz volt. Nálunk még azzal megspékelve, hogy rám is volt bízva, tehát konkrétan feleltem érte, hogy reggel időben odaérjen az általános suliba (amikor én már gimibe jártam), napközibe menjek érte, otthon terelgessem. De mindenért én voltam a rossz, és úgy, hogy a "gyerek előtt" szidtak, aki ettől még vérszemet is kapott.

Én akkor eldöntöttem, hogy csak egy gyerekem lesz, be is tartottam (sokan kérdezték, hogy de miééééért??? Kellett volna mondanom, hogy az idióta szüleim miatt).

2019. nov. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!