Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom miért nem értik...

Nem tudom miért nem értik meg, hogy felnőtt ember vagyok?

Figyelt kérdés
Itthon élek még, 28 éves nő vagyok. Nemrég szakítottam a barátommal, ami miatt úgy gondoltam, hogy itt fogok maradni, hiszen ő mezőgazdaságból él, itt vannak földjeik. Most szakítottunk végleg, én pedig szeretnék lassan önálló életet kezdeni és elmenni itthonról, de a szüleimet sajnos erről nem igazán tudom meggyőzni, hogy felnőtt nő vagyok és saját életet szeretnék kezdeni. Tényleg úgy kezelnek, mint egy gyereket. Másrészt probléma, hogy itt van a munkahelyem, amit egyébként szeretek, de télen nagyon hideg van a helyiségben ahol vagyunk (gyárban dolgozok). Ezen kívül szakítás után volt egy vita a barátommal, ügyvédi tanácsot szeretnék kérni. Nem részletezném, hogy miért, de elég csúnyán elbánt velem. Itt nem testi bántásról van szó, hanem lelkileg terrorizált.

2019. nov. 3. 06:07
1 2 3 4 5
 1/43 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
miért akarod meggyőzni a szüleid? felnőtt ember vagy, nem kell engedélyt kérned a költözéshez.
2019. nov. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

1. Elköltözöl és nem gyözködöd a szülöket, hanem csak bejelented nekik.

2. Keresel olyan munkahelyet, ami jobban megfelel.

3. Megkereseel egy ügyvédet és megbeszéled vele, amit akarsz.

2019. nov. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom miért nem értik meg, hogy felnőtt ember vagyok?"

El kéne kezdeni felnőttként viselkedni, és akkor majd megértik.

2019. nov. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés?
2019. nov. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tényleg olyan ez a kérdés, mintha valami kisgyerek írta volna.

Összefüggéstelen, csapkod a témák között.

2019. nov. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
3%
Ti kérdezők úgy dobálóztok a "lelki terror" kifejezéssel mintha tudnátok mit jelent és mintha nem lehetne szabadulni alóla... Persze h mem kezelnek felnőttként mert még szikráját se látták benned a felnőttség megnyilvánulásának.
2019. nov. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Az a baj, ha már felhozom a témát itthon már rögtön jönnek a kritizálások meg a kifogások. Nagyon ellenzik, de nem tudom miért. Pedig éltem már egyedül albérletben. Semmi probléma nem volt vele. Viszont miután végeztem az egyetemen lett egy mélypontom, pszichés tüneteket (bogarak mászkálnak rajtam) éreztem magamon és akkor én megoldásként az alkoholt választottam pechemre. Kiakadtak. Ők azt mondták elmúlik, nem múlt el. Utána magánorvost kerestem fel, aki gyógyszert írt fel, csökkentette a problémákat, szinte teljesen megszűntek a tüneteket. Most már viszont úgy érzem minden rendben jött és készen állok az önálló életre. És szeretnék is nekivágni, csak azt nem tudom, hogy győzzem meg őket. Van munkahelyem, nem iszom, nem dohányzom. Ennyire féltenek vagy mi lehet az oka?
2019. nov. 3. 09:50
 8/43 anonim ***** válasza:
90%
MIÈRT hozod fel a témát?!???! NE vitatkozni meg meggyözni akard öket, hanem lépj minden vita nélkül!
2019. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
95%

Kritizálások, kifogások - te meg belemész egy parttalan vitába, aminek az a vége, hogy anyuuu, hadd költözzek már - nem költözöl lányom, punktum.


Így a gyerekek csinálnak, egy felnőtt közli a szándékát, és aszerint cselekszik. Neked ez nem fog menni.

2019. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Ebben igazatok van, lehet nekem kellene határozottabban kiállni magamért és nem belemenni itt felesleges vitákba. :)
2019. nov. 3. 13:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!