Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnatok segiteni? En legszive...

Tudnatok segiteni? En legszivesebben agyonlonem magam.

Figyelt kérdés

Szoval.. konkretan a "szuleimrol" lenne szo akiket nem is tudom miert nevezem igy. Apam az ugy viselkedik, meg beszel velem mint egy kutyaval. Mondhatni a kutyaval szebben beszel mint velem. Allandoan beleszol a dolgaimba, beleszolabba, hogy a sajat szobamba hogyan mit pakoljak el. Beleszol abba, hogy hogyan ne csinaljam a szemoldokom (nagyon szoke es alig latszik), es allandoan ezzel piszkal... es mindig mondja amikor kijovok a furdoszobabol, hogy nezzek oda, es ha odanezek kirohog hogy hogy nezek ki. Nyilvan a szemoldokomre utal, pedig mar regota csinalom es nagyon szepen meg tudom magamnak rajzolni stb. De o meg ezen rohog meg piszkalodik, hogy nekem milyen vastag meg hogy festett... Hozzateszem, egyaltalan nem vastag, hanem ugy van megcsinalva mint ahogyki van szedve.. Egyszer mar elhataroztam mar csak magam miatt is, hogy kiallok az igazamert es nem hagyom magam megalazni. Es ilyenkor van az hogy mondom neki hogy nekem legalabb van. Erre o meg elkezd csunyan nezni meg leosztani hogy mit kepzelek magamrol hogy visszaszolok stb. Nagyon elegem van belole. Most este is kiderult hogy a sulis kajamat mar nem kp-val lehet fizetni, erre anyam elkezdett "szepen beszelni"... Mondom neki nyugodjal mar le... Ha en nem vagyok ideges akkor te miert vagy az?! Erre meg megint kapom az osztast, hogy en egy megbizhatatlan gyerek vagyok, akire SEMMIT sem lehet rabizni mert soha nem tudja normalisan megcsinalni pedig mar itt van 17 eves... Es konyorgom, ez most az egyszer fordult elo, hogy lejart a hatarido es nem fizettem be, amiota gimibe jarok.

Allandoan segitseget ker mindenert... ezt ugy kell elkepzelni, hogy pl porszivozik, ott van mellette a villany kapcsolo, de kiordit nekem hogy kapcsoljam fel a lampat... Es ott van tole 1(!!!) karnyujtasnyira... Es ilyeneket tudnek meg sorolni... Elmondhatatlanul irrital hogy ezt allandoan eljatssza... Ja es akkor meg en vagyok a lusta sz@r aki nem kepes soha segiteni, mindezt azert kapom mert a nyelvemet olykor megfekezem hogy megmondjam neki hogy ott van tole fel meterre az a sz@r de azert engem hiv oda... Es hat a nyelvemet oke, lestoppolom, de az arcomat NEM tudom... Es akkor mar rogton a pofavagassal jon. Uristen, ennyire szerintem meg eletemben nem gyuloltem valakit...

Ha valamit valahogyan csinalok, az 99%-ban nem tetszik neki, merthogy azt nem ugy kell... Pedig az ahogy en csinalom, az egyszerubb modszer, es ugyis mukodik. De amit o mutat hogyan kell, az nekem nehezebb, de ez a nem mondom ki kicsoda nem fogja fel, es elkezd engem osztani hogy vagy ugy csinalom ahogy o, vagy addig ver amig megnem ertem. Igen, ez halalkomoly hogy igy mondta, raadasul nem is egyszer fenyegetett meg ilyennel eletem soran.

Na meg a masik... Csak engem irrital hogy folyamat bejon a szobamba? Kopogas nelkul? Pedig nem egyszer kertem mar hogy kopogjanak mindkettem ha be akarnak jonni, es csak akkor nyissanak be, ha azt mondom hogy johetnek. Hat nem sikerult betartaniuk. Van olyan amikor sorozatot nezek, es csak ugy random bejon a szobamba es elkezdi velem nezni, amikor meg mondom neki, hogy egyedul akarom nezni, akkor meg megvan sertodve, hogy most akkor kiraksz a szobadbol? Mondom igen!!! komolyam megvan sertodve. Meghat ugye van egy kutyank. A szobam ablakabol pont jol lehet latni hogy merre koszal meg stb. Es allandoan bejon merthogy ellenorzi hol van... Mondom nem kell ellenorizni mert nem csinal semmit, a kutya pihen. Nem, neki feltetlen meg kell nezni... Roh@dtul irrital a jelenlete a szobamban... Roh@dtul.. tulajdonkeppen semmimet sem tartja tiszteletben. Amikor oltozok, es veszem fel konkretan a fehernemumet, akkor bejon azt csak random elkezdi magyarazni a dolgait, amire abszolut nem vagyok kivancsi.. en meg csak oltozok es kozbe azt mondom magamba hogy most menjel mar ki innen mert oltozok. Tudom hogy egy csaladban termeszetes hogy egymast latjak ruha nelkul meg ilyenek, de nekem mar teljes mertekben kialakult az a maganszferam, ahova oket MAR NEM engedem be, fuggetlenul attol hogy most anyam vagy apam van bent. Most ezzel amugy nem arra celzok hogy megles vagy ilyesmi, csupan elmondhatatlanul irrital hogy amikor oltozok, bent van feleslegesen. Most azt fogom valszeg csinalni hogy bezarom az ajtot.. es amugy mi lesz ha lesz egy baratom akivel komoly a kapcsolatunk es nalunk vagyunk es akkor tortenik meg? Akkor is folyton be fog nyitogatni vagy mi? Ettol rettegek konkretan hogy ha eljone ide egyszer egy baratom, akkor ezt sem fogja tiszteletbe tartni mint ahogy eddig semmi mast.. azt ha rank nyit, meg en leszek az a valaki aki osszefekszik mindenkivel meghogy ilyen fiatalon stb stb... Ahhhh rettento modon irrital....

Ezek mellett ha valamit meg nem ugy csinalok ahogy "kellene" akkor azzal fenyeget hogy sehova nem mehetek el, meg baratokkal se talalkozhatok. Mondom igen? Hat en elhataroztam magamban hogy ez engem nem fog erdekelni, es akkor is elmegyek otthonrol, sot ha, kell el is szokom, nem erdekel. Es akkor mind emellett csodalkozik hogy el akarok koltozni amint 18 leszek??? Hat gratulalok... Csodalkozzal is, rad fer.

Es a legszornyubb hogy egyaltalan nem veszi eszre azt, hogy en tiszta szivembol jobban gyulolom barkinel ezen a vilagon.

17/L


2019. nov. 3. 21:04
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
31%
Nem zárhatod ki őket a saját házukból. Oda mennek ahova akarnak, amikor akarnak. A többiben igazad van.
2019. nov. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
Zárat tegyél az ajtóra!
2019. nov. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
81%
Két sor után betippeltem, hogy 15-17 éves lehetsz. Szinte minden tizenéves gyerek ilyeneket gondol a családjáról. Ha felnőtt leszel, akkor majd másképp fogsz visszagondolni ezekre a dolgokra.
2019. nov. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
68%
Huu, ne haragudj, de tipikus nagylány vagyok én már duma 17 évesen. Azért oka van,hogy a szülő így áll a tinézsder gyerekéhez. Talán többet kéne otthon segíteni, a szájra meg lakatot tenni. Ha te 18 évesen külön költözöl miből fogsz megélni? Majd majd ha magadra kell mosni,takarítani,főzni meg rezsit fizetni,plusz 0 iskolai végzettseggel valami tök gagyi munkát végezni ,na akkor lehet siránkozni. Na meg ha netán majd az a bizonyos komoly kapcsolat kerül olyan szintre ,hogy összeköltözés ,akkor majd lehet a nagy Ő fog ugyanezekért szekálni
2019. nov. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
72%

Mivel érdekelték ki, hogy ennyire ellenségesen gondolsz rájuk?

Most anyudat vagy apudat gyűlölöd?

Neked kell valamennyit engedni nekik mivel te vagy a gyerekük és nem fordítva.

Ha öltözöl érthető, hogy zavarnak én sem szeretek család előtt öltözni de én olyankor zárom az ajtót ha még mégsem akkor kiszólok, hogy várj öltözök.

Ha együtt akad veled filmezni azt nem értem miért probléma én szeretek együtt filmezni mással, ez által is kicsit közelebb kerülhetnétek egymáshoz.

Apud szerintem viccelni akar bár nem esik túl jól ha pont a külsőd azon részével viccel ami alapból sem előnyös. (nekem a hajammal szívta hol viccesen hol gúnyosan a vérem apum) de szerintem ha szólsz neki, hogy ne vicceljen ezzel mert rosszul esik, így is elég gáznak érzed magad akkor szerintem nem fog "piszkalni" vele.

2019. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Kedves 4-dik valaszolo!

Koszonom valaszodat! Viszont nem a tipikus 17 eves lany vagyok aki naponta tobb doboz cigit sziv el meg sirankozik meg ossze vissza drogozik meg alkoholizal. Ebbol latszik, hogy nem ismersz. Nem ismered a kepessegeimet, nem tudod mire fogom vinni az eletben, nem tudod egy 10-es skalan mennyi a problema-megoldo kepessegem, illetve a kitartasom/talpraesettsegem. Nyilvan itt nem fogjuk egymasrol kitalalni hogy ki milyen! De ebbe inkabb ne menjunk bele, mert nem kell a duma:)

2019. nov. 3. 21:29
 7/50 A kérdező kommentje:

Kedves 5-dik Valaszolo!

Koszonom valaszodat! A kerdeseidre nagyon hosszas meseles utan tudnek csak valaszt adni hogy miert irrital a jelenlete a szobamban. Egyebkent az "apamat" gyulolom

2019. nov. 3. 21:33
 8/50 anonim ***** válasza:
81%

Az én anyám is ilyen. Eredménye, hogy évek óta nem beszélek vele és a tesóm sem.

Nekünk már családunk, gyerekeink vannak, de ez a mérgező ember nem hiányzik az életünkből.

Kitartást, pár év és menekülj...

2019. nov. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
56%

Na EZÉRT nincs nekem gyerekem. A kisasszony semmit nem képes önállóan elintézni, de fel van háborodva ha ezt számonkérik rajta. A kanapén fetrengve nézi ahogy az anyja takarít, de kiborul, mert megkérik közben, hogy oltsa fel a villanyt. Ha megkérik valamire, akkor direkt csak azért sem úgy csinálja meg, de hisztirohamot kap ha az ő kérését nem teljesítik, az ő problémáját lekicsinylik. Előre hergeli magát olyasmin, ami még meg sem történt. És végül az aduász, ez az életképtelen, éretlen, az életben zéró kis senki majd jól el fog költözni jövőre, mert ő már 18 éves felnőtt lesz és amúgy is GYŰLÖLI az anyját.


Köszi a megerősítést, de tényleg. Legközelebb, ha valaki rámtámad, hogy miért nem szülök, csak megmutatom neki ezt a kérdést. Ezért. Hol éri meg? Ezért?!

2019. nov. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
40%
Szépen beszéltek egy 17 éves lánnyal. Megnézném, hogy ti milyenek voltatok..
2019. nov. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!