Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám és édesanyám nem...

Édesapám és édesanyám nem adják a pénzemet, amit megkerestem, nem lehúzás, hanem "mertmegtehetik" alapon. Szerezzek új munkát vagy szerezzem vissza a pénzemet?

Figyelt kérdés
Otthagytam egy büfészakos egyetemet, ezért jelentkeztem a Pécsi Tudományegyetem alapszakos közgé szakára fizetősön. A szüleim nagyon berágtak rám ezért. Egész nyáron dolgoztam, több mint 500.000. forintot kerestem, abból majdnem két fizetős félév is telne. A szüleim nem akarnak fizetősre engedni, ezért azt mondják, hogy nem fogják hagyni, hogy erre az egyetemre menjek, és azzal fenyegetőznek, hogy nem adják oda a pénzemet. Annak idején közös megegyezéssel közös bankszámlánk volt, mondván sosem tart ki a fizetésem sokáig (pl. 3 hónap alatt felélem a 3 hónapii munkám pénzét), és ezért nincs sok értelme külön bankszámlát nyitni, ha úgyis elköltöm a pénzemet (nem elverem!). Arra hivatkoznak, hogy felneveltek és náluk laktam egész nyáron, tehát joguk van a pénzemhez és gondolkodtam volna mielőtt hagytam volna, hogy valaki más kezelje a pénzemet. Teljes sokkban vagyok, felkelni és enni is alig bírok.
2019. nov. 4. 12:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Keresztfélévesre mennék, mert egyedül Pécs indít alapszakos képzést februárban.
2019. nov. 4. 12:04
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Visszaszerezni nem tudod.

Amint lehet, bérelj szobát és menj levelezőre!

2019. nov. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Megoldás: saját bankszámla, diákhitel. És egyetem mellett munka.

Elég gáz szüleid vannak. A helyedben a költözést is megpróbálnám megoldani valahogy.

2019. nov. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit hihetetlen, de ugyes vagy, hogy egy év alatt megtanultad nem elkölteni a pénzed.

Ha közös a bankszámla, simán levezést róla bármennyit.

A két félév után mi a terved?

2019. nov. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Passziváltatom a tavaszit. Diákmunkából éltem az első két szemeszterben és nyári munkából, az idei nyári munkás pénzt pedig ezért tettem félre.
2019. nov. 4. 12:21
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kemény, nem a székláb. Nagyon sajnálom. Számomra egy ilyen húzás után halottak lennének a szüleim. Egész biztosan elköltöznék (akár csak egy szobát kivennék), és megszakítanék velük minden kapcsolatot. Egyszer úgyis rájönnek, hogy a gyerekükkel való kapcsolat többet ér, mint 500.000 forint, de akkor már késő. Azért csinálják veled ezt, mert rád akarják kényszeríteni az akaratukat, ha kell, akkor ilyen alpári undorító módon. Nincs szükség az embernek ilyen méregre az életében.
2019. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

1. A "közös" bankszámláról vedd le a saját pénzedet.

2. Ha nem közös, csak a te pénzed is oda ment, akkor nem sokat tudsz tenni jelenleg.

3. Nyitsz egy saját számlát, dolgozol, összegyüjtesz valamennyit és utána lelépsz.

2019. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Savlekotő ***** válasza:
48%
Nem fogják vissza adni,már meg sincs lehet,gondolom anyu kezeli.. Bérelj szobát és menekülj..
2019. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, te! Az agyad ennyire át van mosva, vagy csak kamuzol? Mi az, hogy nincs értelme külön számlát nyitni????
2019. nov. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
bocsi de kamuszagot erzek. 2012ben kezdtem az egyetemet, beiratkozaskor meg kellett adni a bankszamlaszamomat, de csak olyat lehetett megadni, ami az en nevemen van. nem szulo, nem kozos, csakis sajat nevemen levo szamlat engedtek megadni. ugyhogy vagy igazat mondasz, es a bufeszak otthagyasa utan megszuntetted a szamlat (ami jo nagy hulyeseg), vagy kamu a sztori
2019. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!